Yapraklar çok sarardı. İlk growum lütfen yardım

Çiçeklenmenin ikinci haftasındayım yapraklarda sararma oldu çok sararan lemon haze auto az sararan bruce banner normal gözüken ağacım da king kush

sizce neden böyle oldu sorun nedir

Canna gübre veriyorum 2 sulamada bir takvimin yarım dozunda hatta arada iki boş sulama bile yaptım sararma ilk başladığında. PH 6.3 - 6.2 ölçüyorum
Canna Flower
Canna boost
Canna cannayzm
Boş sulamada 2 defada bir kere litreye 2 mg callmag agent ekliyorum.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Çiçeklenmenin ikinci haftasındayım yapraklarda sararma oldu çok sararan lemon haze auto az sararan bruce banner normal gözüken ağacım da king kush

sizce neden böyle oldu sorun nedir

Hocam çok normal çiçeklenmeye girmişsin sararacak

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka yaprak kenarları açık yeşilleşen biitkide hafif calmag eksikliği başlamış. veriyor olmana rağmen alamıyor olabilir, ph ölçerini kalibre et. genelde emilim yapamama ph'tan ötürü oluyor. ph dalgalanmasına sebep vermemeye çalış.

yaprakları sararan bitki için ise arkadaşların dediği gibi çiçeklenme evresinde normal ancak 2. haftadan bu denli renk kaybı normal değil. daha adam akıllı sömek oluşmamış ki alt yapraktan enerji çeksin. verdiğin besin ile idare ediyor olmalı. azot/nitrojen eksikliği var çok net bana sorarsan.

bu da az veriyor/vermiyor olmandan veya veg dönemde yeterli beslenememiş nitrojen depolamamış olmasından olabilir. ilk 2 hafta tam olarak bloom geçişi sağlanmıyor. bir ara geçiş evbresi gibi oluyor her ne kadar bloom'un içinde saysak da, boy atma ve yaprak üretmeye devam ediyor. yani azot ihtiyacı var. budama yapma bence. zaten o kendin imha edecek kopacak :) boşuna stres oluşturma, arkadaşın da dediği gibi enerjiyi yukarı versin, yaprak ve sömek üretsin.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Kanka seninki tamamiyle bakır eksikliğinden kaynaklanıyor bildiğim kadarıyla
Bak şu siteye gir tam olarak ne demek istediğimi anlıcaksın, çözümü de burda yazılı
evet bak kankam güzel bulmuş görüntüler bir bitkinle birebir. micro besin eksikliği çekiyor demek ki. genelde toprakta yeterince oluyor aslında. sebep genel olarak ph dengesinin bozulmasından ötürü köklerin emememesi oluyor. toprağın ph'ını düzeltirsen sorun kalmayacaktır bence.

evet bak kankam güzel bulmuş görüntüler bir bitkinle birebir. micro besin eksikliği çekiyor demek ki. genelde toprakta yeterince oluyor aslında. sebep genel olarak ph dengesinin bozulmasından ötürü köklerin emememesi oluyor. toprağın ph'ını düzeltirsen sorun kalmayacaktır bence.
Toprak pH tam olarak nasıl dengelerim 6.2 pH suluyorum

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka flush gerekir. duşa sok çok soğuk olmayan bir suyla hafif hafif saksıya su akıt. bi süre aksın, sonrasında ph ayarlı bolca su ile sula. bazı forum üyeleri çiçeklenmeye geçerken flush atıyor mesela bi soru olmadan da. toprağı biraz temizlemek için. sen de yeni geçmişsin zaten çiçeklenmeye. uygulayabilirsin sorun olmayacaktır. ama yine debir iki kişinin daha fikrini al derim. chat'ten olur buradan olur.

çünkü ben teoride çok okudum ancak pratikte yeterice tecrübem yok. kendi growumda da az sıkıntı yaşamadım. tecrübe farklı bir şey. tecrübelilere danışmadan uygulama.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ***** ***** ******** hahahaha*****
  • ax-b ax-b:
    ******* *** ******** hahahaha* ****** ******** ***** ***** **********
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • T Taha2580:
  • T Taha2580:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha ******* ****** ********** ****
  • ax-b ax-b:
    ****** *** ****** ****** ******* ***** ****** hahahaha******* *****
  • ax-b ax-b:
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ***** **
  • ax-b ax-b:
    ********* ***** * ********** **** hahahaha*** ** ***** ********
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha* ****** **
  • New Rookie New Rookie:
    **** ******* **
  • ax-b ax-b:
  • L lityum:
  • L lityum:
    ** *** ** ***** ***** **** ******* ****** hahahaha* ******** ********** ******* ********* **** ** ******** *********
  • T Tropikal.MR:
  • L lityum:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ****** ********* hahahaha****** **********
    T Tropikal.MR: hahahahahahahaha ****** ********* hahahaha****** **********