Yaprakların bu hale gelme sebebi nedir ?

Newgrowcu

Yeni üye
Merhaba 5 kızlımdan birinde en alt yapraklarında alttaki fotoğraflarda görünen yaprak sorunu vardır sebebi nedir sizce ?

Ü

Üye silindi 22832

Guest
kaç günlük? nasıl sulama yapıyorsun,bunları belirtir misin

S

silas

Guest
yaprakların kıvrılması ortamda nemin bazen istenmeye sevilere düşmesiyle alakalı, fakat yaprak damarlarının arasındaki renk açılmaları ph'ı doğru ayarlamadının yada aşırı sık sulamadan dolayı toprağın ph'ını bozduğunun göstergesi.

Newgrowcu

Yeni üye
Merhaba 12. Günleri suan sulamayı 24 saatte bir bir çay bardagının yarısı kadar yapıyorum phı ayarlıyorum ama nem için buhar makinesi var ama tam belirli bir seviyede tutmakta zorlanıyorum bazen 70-80 oluyor bazen 50-60 arası

higthead

Jolly Green
Merhaba 5 kızlımdan birinde en alt yapraklarında alttaki fotoğraflarda görünen yaprak sorunu vardır sebebi nedir sizce ?

Kanka
bitki kaç günlük?
kullandığın ışık ne?
sıcaklık kac?
temel bilgileri yazarsan seviniriz yaprakta pençelerde var tehşis için bilgi ve yaptığın şeyleri yazmalısın.

Knka hiç gübreli sulama yaptınmı yaptıysan eğer alt yapraklara dediyse su bu sorun görüle bilr en alt yaprakların ucu toprağa değdiğinde toprak nemli ise yine bu sonuç olabilir

Woppy

Ordinaryüs
dinlendirilmiş su, nitrik asit veya fosforik asit içeren ph çözeltesi, iyi kalibre edilmiş ph ölçer
Kanka ph metre nasıl kalibre ediyorsun ben yanında gönderidkleriyle bir kere yaptım ama tereddüt ediyorum sen nasıl kalibre ediyorsun anlatırsan sevinirim.

S

silas

Guest
Kanka ph metre nasıl kalibre ediyorsun ben yanında gönderidkleriyle bir kere yaptım ama tereddüt ediyorum sen nasıl kalibre ediyorsun anlatırsan sevinirim.
Aynı şekilde kalibre ediyorum. Nasıl sakladığında önemli, kullanmadığın zamanlar cihaz kapalı probun ucu suyun içinde olacak şekilde saklaman gerekiyor, 15-20 günde bir o suyu değiştir.

Woppy

Ordinaryüs
Aynı şekilde kalibre ediyorum. Nasıl sakladığında önemli, kullanmadığın zamanlar cihaz kapalı probun ucu suyun içinde olacak şekilde saklaman gerekiyor, 15-20 günde bir o suyu değiştir.
Knk ben bi kerelik diye suyu döktüm 2 tane daha var elimde suan nasıl muhafa etmelliyim o suyu birde prob ucu suyun içinde sakla demişssinde kullanım kılavuzunda yazan kullanılmadığı zaman kapagı kapalı kalmalı yazıyordu bende öyle saklıyorum. İlk defa kullandığım için cahilliğime ver knk detaylı anlatman mümkün mü kafanı şişiriyorum da ph sorunum var bitkimfe tamamen boz ak istemiyorum.

S

silas

Guest
Knk ben bi kerelik diye suyu döktüm 2 tane daha var elimde suan nasıl muhafa etmelliyim o suyu birde prob ucu suyun içinde sakla demişssinde kullanım kılavuzunda yazan kullanılmadığı zaman kapagı kapalı kalmalı yazıyordu bende öyle saklıyorum. İlk defa kullandığım için cahilliğime ver knk detaylı anlatman mümkün mü kafanı şişiriyorum da ph sorunum var bitkimfe tamamen boz ak istemiyorum.
anlattıklarım açık net, daha fazla bu konuya vakit ayıramam malesef, tek sorun bu değil forumda

higthead

Jolly Green

Arkadaşım cihazın hangi markaysa netten kalibrasyon nasıl yapılır videoları vardır. Prob koruma sıvısı adı üstünde prob unu kuru bırakmıcaksın. cihazla işin bittiğinde bardağa koruma sıvısı dök ve cihazı koy bardağa olay bu.

Bu ürünleri al
]https://urun.n11.com/medikal-malzem...yon-sivilari-ph-4-ph-7-koruma-sivis-P45743267

sertbira

Yeni üye
Kanka yaprakların bükülmesi ışığının yakınlığından, lekeler de calmag eksikliği gibi görünüyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ***** ****** ****** *****
    +1
    *** **** ***** *** ******* *** *** ********* dready*** **** ***** **** ********* ******** **** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
    ****** ** **** **** ****** ** ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ***** ********** ***** *** ******* **** dready ***** ********* ******* ***** ** *********** *** **** ****** *********** ***** dready******* *** dready** ********* ********* *** dready ****** *** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ********** **** ***** **** ********* ******** **** ****** *** ***** *** *******
    +1
    ******** **** ****** ** *** dready ****** *** ******
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** *** ***** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** ******* ***** ***** ********** *****
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    ****** ******* ******* ********* ** dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
  • Sleepless Sleepless:
    Sleepless Sleepless: ****** *** *** **** *********