Yapraklarımda sararma var yardım

Mavibalina

Yeni üye
Selamlar millet. Bazı yapraklarımda problem var. Tüm ağaçta olmuyor ve genelde alt kısımlarda mevcut. gördükçe kesip alıyorum. Nem 50 civarları, ısı en fazla 28e yükseliyor onuda hemen hallediyoruz.
birde bir sömeğim fotoğraftaki haldeydi, direk kestim aldım.
gübrelerim biobizz bloom ve biobizz grow. gübreleri çizelgeye göre ölçerek veriyorum. Çarşamba 1 lt pazar 1 lt olarak 2ye bölüyorum. Saklılarım 15lt.
edit: 3 saksım çiçeklenmenin 6. haftasına girecek. Diğer 3 saksım 3. haftasına girecek.

Son düzenleme:

rabarba

Yeni üye
Kanka potasyum eksikliği gibi görünüyo. Bir de ph ayarlıyo musun? Ph ayarlı olmadığı zaman potasyum yani bloom gübresi vermiş olsan bile kökler alamıyabiliyo. Sulamaları gün gün değil de serçe parmağınla toprağım içi nemli mi diye bakarak versen daha iyi sonuçlar alabilirsin. Bütçen varsa önerim biobizz calmag ve son iki haftada vermek için overdrive eklemen growuna. Bitkiyi toplayıp, sömeklerin şişmesini sağlayabilirsin.

hayırlı growlar

Mavibalina

Yeni üye
Kanka potasyum eksikliği gibi görünüyo. Bir de ph ayarlıyo musun? Ph ayarlı olmadığı zaman potasyum yani bloom gübresi vermiş olsan bile kökler alamıyabiliyo. Sulamaları gün gün değil de serçe parmağınla toprağım içi nemli mi diye bakarak versen daha iyi sonuçlar alabilirsin. Bütçen varsa önerim biobizz calmag ve son iki haftada vermek için overdrive eklemen growuna. Bitkiyi toplayıp, sömeklerin şişmesini sağlayabilirsin.

hayırlı growlar
Ph 6.34 su kullanıyorum. ya toprağı kontrol ederek gidiyorum aslında 3 4 günde kuruyor ben de ı yüzden iki sulama tapmaya başladım. Son 2 hafta kullanmak için overdrive aldım zaten. Hatta 1 hafta erken vermeyi düşündüm ama eminde olamadım. Yani şu an bütçeler boku yemiş durumda malumunuz. Bunna başka bir çözüm olabilir mi? Dediğim gibi ben gördükçe temizliyorum rengi giden yaprakları. Bu sorun olur mu ki yaprakları almam, sanki diğerlerine yayılcak gibi geliyo o yüzden alıyorum.

Son düzenleme:

Cashh

Doktor
Ph 6.34 su kullanıyorum. ya toprağı kontrol ederek gidiyorum aslında 3 4 günde kuruyor ben de ı yüzden iki sulama tapmaya başladım. Son 2 hafta kullanmak için overdrive aldım zaten. Hatta 1 hafta erken vermeyi düşündüm ama eminde olamadım. Yani şu an bütçeler boku yemiş durumda malumunuz. Bunna başka bir çözüm olabilir mi? Dediğim gibi ben gördükçe temizliyorum rengi giden yaprakları. Bu sorun olur mu ki yaprakları almam, sanki diğerlerine yayılcak gibi geliyo o yüzden alıyorum.
İdeali 5-6 arası değil mi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha* **** **** *** *** ***** ****** ********* ******* ** ******** ** ****** ****** * ******* ****** ****** *** ***** ****** ******** *** * **** * **** ********** ****** ** ** *** ***** ******* ******** ********* ****** ***** *** ** **** ***** ****** hahahaha ***** ******** ********* **** ** ******** hahahaha****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha**** hahahahahahahaha hahahahahahahaha *** **** **** ***** ********** ***** hahahaha********** ******** ***** ******* ***** ***** ******* ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha* **** **** *** *** ***** ****** ********* ******* ** ******** ** ****** ****** * ******* ****** ****** *** ***** ****** ******** *** * **** * **** ********** ****** ** ** *** ***** ******* ******** ********* ****** ***** *** ** **** ***** ****** hahahaha ***** ******** ********* **** ** ******** hahahaha**** *** ***** ** *** ****** ****** ** ****** **** ******* **** *****
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha**** ***** **** ********* ***** *** ****** ******* ** ****** ******* **

***** ******** ******** ***** ******** ********* ********* ******* ** ***** ******* ***** ******* ** ** ** ******* ******
    ***** ******* hahahaha* ********* **** **** **** ********** *
  • Madkusa Madkusa:
    ***** *** ** hahahaha****
    ******** hahahaha *****
    ***** *** ** hahahaha**** ******* ***** *** ***** ***** ***** ********** ********* ***** ******* ********** ********
    ***** ******* hahahaha* ********* **** **** **** ********** * **** ***** * ****** **
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha**** *** **** ***** hahahaha ****** ********** ** ****** ******* hahahaha* **** ******** ** hahahaha*** ******** **** ********** ********* ******
    hahahaha**** *** **** ***** hahahaha ****** ********** ** ****** ******* hahahaha* **** ******** ** hahahaha*** ******** **** ********** ********* ****** **** ******** ****** ***** ** *****
    hahahaha**** ***** * ** hahahaha ********** **** ********** ****** ****** hahahahahahahaha
  • Madkusa Madkusa:
    **** hahahaha** ***** **** ********* hahahaha****
    +1
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha* ********* **** ****** hahahaha* ********* ******** *** ***** ****** **
    +1
    hahahaha**** ***** * ** hahahaha ********** **** ********** ****** ****** hahahahahahahaha * ***** ******* ***** ****** ****** * ****** ***** ****** ** *** **** ******* * ***** ********** ******** **** *** *** * ** **** *******
    ********** ****** **** ******* *** ******** ********* hahahaha* ********* **** ****** hahahaha* ********* ******** *** ***** ****** **
    **** ******* ******* ******* ***** ***** **** ****** ****** ****** ** ***** ********* ********* * ***** ******
    ********** ** ** hahahaha ***** ***** **** hahahaha***
    ******* *** ********* ****** ****** ****** ******* *** ** *** ** ****** *** * ** ** * ** *** ***
    NewGardener NewGardener: ******* *** ********* ****** ****** ****** ******* *** ** *** ** ****** *** * ** ** * ** *** ***