Yaprak uçlarında kurum

• Konbuyu başlatan Üye silindi 18621
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 18621

Guest
Arkadaşlar durum bu çiçeklenmenin ilk haftası litre başına 2 ml sensi bloom a-b,carbolaud 1 ml ,bigbud 1ml cal mag1 vodo juice 1ml ışık MH 300 w mesafesi 60 cm nem 50 sıcaklık Max 28 min 15 derece

Regu

Kıdemli Üye
Yaprak Uç ve Kenarlarında Yanma

Çoğu zaman bitkilerin yaprak kenarlarında ve uçlarında sarı, bu bozukluk öncelikle yüksek orantılı nem ve toprak sıcaklığı gibi bozukluğa neden olan çevre şartlarını düzeltmekle önlenebilir. Etkilenen bitkiler hava akımına izin verecek yerlere konulmalı, sulamalar daha seyrek yapılmalıdır.

Diğer bir ihtimalle yoğun gübreleme bitkide yanıklara sebep olabilir. Bir miktar yıkama yapılmalı sonra düzene oturtulmalıdır.

Indoor yetiştiriciler için ışık kaynağının konumu ve düzeni önemlidir. Yakın ışıma yanıklara sebep olabilir.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Calmag her sulamada verme enaz 15 gün arayla boş sulamalarda ver

mandarine

Ordinaryüs
kanka calmagi verme özellikle musluk suyu veriyorsan çook nadir lazım olur o. sıcaklık 28 cok özelikle çiçekte bence 23 lere düş. gündüz 15 derece de çook az karanlıkta bile en az 17-18 olmalı. bir de mh devam etmenin sebebi hps yoksa okey ama hps varsa takıver. şuanda yapman gereken neredeyse saksı boyutun kadar bol miktarda ph dengeli su ile toprağını yıkayıp bir resetlemek sonra hemen ardından normal miktarda besinini vermek ama calmag big bud ve carboload olmadan. çiçeğe geçiş yaparken flush atmak önerilir onu atladıysan kesin lazım toprağı yıkamak. big bud ilk haftalarda verilmiyor bir hafta on gün sonra başlanıyorvermeye. suyunu yıka besinini ver bir sorun kalmayacaktır. sıcaklığını da ayarlarsan growunun bir problemi kalmamalı

Arkadaşlar durum bu çiçeklenmenin ilk haftası litre başına 2 ml sensi bloom a-b,carbolaud 1 ml ,bigbud 1ml cal mag1 vodo juice 1ml ışık MH 300 w mesafesi 60 cm nem 50 sıcaklık Max 28 min 15 derece
Selamlar kanka mh dedin dimi olmaz hps 'yi takmam lazım çiçeklenmede mh vegte çok iyi sonuç veriyor ama çiçekte ampulü değiştir kanka...

Ü

Üye silindi 18621

Guest
Selamlar kanka mh dedin dimi olmaz hps 'yi takmam lazım çiçeklenmede mh vegte çok iyi sonuç veriyor ama çiçekte ampulü değiştir kanka...
MH ile white widow büyüttüm hiç gübre vermedim sadece son iki hafta bud factor overdrive verdim toprak cicekciden alınma koyun gübreli toprak kullandım 120 Gr verim aldım su resimde gördüğün orjinal glue Tang in 2. Çizelgesini uyguluyorum anladığım kadarıyla gübre fazla geldi flush yaptım ve gübreleri tam yarıya indirdim bakalım sonuç ne olacak ayrıca çadırda başka bitkilerde var o yüzden hps takamadim ama 15 20 güne kadar takcam hps yi digerleride çiçeğe girmesini bekliyorum

Ü

Üye silindi 18621

Guest
kanka calmagi verme özellikle musluk suyu veriyorsan çook nadir lazım olur o. sıcaklık 28 cok özelikle çiçekte bence 23 lere düş. gündüz 15 derece de çook az karanlıkta bile en az 17-18 olmalı. bir de mh devam etmenin sebebi hps yoksa okey ama hps varsa takıver. şuanda yapman gereken neredeyse saksı boyutun kadar bol miktarda ph dengeli su ile toprağını yıkayıp bir resetlemek sonra hemen ardından normal miktarda besinini vermek ama calmag big bud ve carboload olmadan. çiçeğe geçiş yaparken flush atmak önerilir onu atladıysan kesin lazım toprağı yıkamak. big bud ilk haftalarda verilmiyor bir hafta on gün sonra başlanıyorvermeye. suyunu yıka besinini ver bir sorun kalmayacaktır. sıcaklığını da ayarlarsan growunun bir problemi kalmamalı
MH ile white widow büyüttüm hiç gübre vermedim sadece son iki hafta bud factor overdrive verdim toprak cicekciden alınma koyun gübreli toprak kullandım 120 Gr verim aldım su resimde gördüğün orjinal glue Tang in 2. Çizelgesini uyguluyorum anladığım kadarıyla gübre fazla geldi flush yaptım ve gübreleri tam yarıya indirdim bakalım sonuç ne olacak ayrıca çadırda başka bitkilerde var o yüzden hps takamadim ama 15 20 güne kadar takcam hps yi digerleride çiçeğe girmesini bekliyorum

Ü

Üye silindi 18621

Guest
Yaprak Uç ve Kenarlarında Yanma

Çoğu zaman bitkilerin yaprak kenarlarında ve uçlarında sarı, bu bozukluk öncelikle yüksek orantılı nem ve toprak sıcaklığı gibi bozukluğa neden olan çevre şartlarını düzeltmekle önlenebilir. Etkilenen bitkiler hava akımına izin verecek yerlere konulmalı, sulamalar daha seyrek yapılmalıdır.

Diğer bir ihtimalle yoğun gübreleme bitkide yanıklara sebep olabilir. Bir miktar yıkama yapılmalı sonra düzene oturtulmalıdır.

Indoor yetiştiriciler için ışık kaynağının konumu ve düzeni önemlidir. Yakın ışıma yanıklara sebep olabilir.
Dikkat edeceğim kanka teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ** **
  • S serdar1122:
    ******* ****** ***** ****** dready****
  • K Kolpa.:
    ********* **** ****** **
  • B bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • K Kolpa.:
    ***** ********* ****** ****** ******* ***** ******** ***** **** ********* *** ****** ****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ****** ***** ****** dready**** ******* **** **** ***** ******* ******
  • S serdar1122:
    ********** **** ***** dready
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** ****** ********* ** dready* ** *** ********* ********* **** *********
  • S serdar1122:
    ******* ****** ***** ****** dready***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • zero00 zero00:
    ******** ********** dready*** ********** ***** ****** ********** ********** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ****** ***** ****** dready*** dreadydready
  • S serdar1122:
  • zero00 zero00:
    ** * ******** dready ********** *******
  • zero00 zero00:
    ** *** ****** *********** **** dready******* ***** ********
  • kawinnnz kawinnnz:
    +1
  • K Kolpa.:
    ******* ** dready* ** *** ********* ********* **** ********* ***** *** *** ********** *** ***** ***** *** *** *** *********
  • S serdar1122:
    *** ******** ******** dready
  • zero00 zero00:
  • kralartur01 kralartur01:
    ********** ********* *********** ********* ** ********* ****** ******* **** *********** ***** ******* ***** ***** *** ***** **********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ***** ******** dreadydready***
  • camelonhigland camelonhigland:
    ******* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** ********** *** ***** ***** *** *** *** dready *** *** ** ***** ****** **** ********* ****** ******* ********* *********** ****** ********** ********* ****** ****** *********** ********* **** *** ******** *** ***** *******
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** *** *** ********** *** ***** ***** *** *** *** dready *** *** ** ***** ****** ****...