Yaprak uçları solma kuruma sararma çözdüm ! (güncel)

Arkadaşlar birtane big bud auto ekdim ve daha ilk haftası yapraklarda kuruma sararma şeklinde sorun başladı, şu şekilde bir sistemim var hepsini forumdan öğrendiklerime göre yaptım https://imagesyukle.com/image/1jDW2

ışığımla bitkim arasında 55cm var 120w
Nemim 75-84 arasında
Toprağım biobiss light mix
11 lt saksı

11 mayısta tohumu patlatıp ektim 16 mayısta ilk 4 yaprağı ortaya çıktı 22 mayısa kadarda pH 6.2 10-20 ml şeklinde dibine su verdim toprak kurudukça. Sonra iki yaprağı sararmaya başladı baktım uçlardan artıyor diplere doğru ve aşağıdaki yapraklarda demekki dedim besin eksikliği başladı zaten toprak light mix besinsiz veya az besinli o yüzden 2 lt suya 2ml biobis grow ekleyip pH 6.1 ayarladım 21 mayıs sabahı. 22 Mayıs bu günde o suyun 250 ml dibine yavaş yavaş takviye yaptım. Fotoğrafları yüklüyorum besin eksikliği mi başka birşey mi bi bakar mısınız ?

25MAYIS
sorun hala devam ediyor.. yeni gelen yapraklarında çeşitli yerlerinde aynı lekelerden görülmeye başladı. Gübreli takviye yapmıyorum pH düşürücüden şüphelenmeye başladım ağzında beyaz beyaz tuzlar oluşmuş yeni pH düşürücü aldım canna marka önceki biobiss di. Yeni pH düşürücü ile sade su vermeye devam edeceğim bakalım..

29 MAYIS
Ne yazıkki sorun hala devam ediyor. Şimdi forumda dolaşırken birşey fark ettim. Ben Çeşme suyu kullanıyorum ve suyumu dinlendirirken şişemin ağzını kapalı tutuyordum. Lakin sudaki klorür falan bu şekilde uçmuyormuş. Bitkimi yakan şeyin klorür olduğunu düşünüyorum bu yüzden suyumu ağzı açık bir şekilde 3 gün dinlendirdikten sonra bitkime dökeceğim. Bu sorunu çözene kadar pes etmeyeceğim. Gübre hala vermiyorum çünkü bitkimin yaprakları çok kapalı bir yeşil demekki topraktaki besinler fazlasıyla besliyor onu. Ve ufaktan ısı sitresi başladı bu sorunuda şöyle çözeceğim buzlukta önceden dondurduğum 2 adet 2,5L ilk su dolu şişeyi dönüşümlü olarak gece ve gündüz olacak şekilde içerideki sürkilasyon fanının önüne koyacağım. Bu tansiyonu düşürecektir diye umuyorum. Buda yetmezse fanımı sonuna kadar gazlarım ses çıkaracak ama olsun.
8 Haziran Çözdüm!
Çeşme suyunu ağzı açık kapta en az 3 gün bekletin klor falan uçması için.
Arkadaşlar bitkimi iyice susuz bırakıp önceden 5 gün ağzı açık kapta dinlendiğim sularıma root juice ilave edip verdim düzelme var hasat zamanı bir fotoda atacağım.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka verdigin gübre fazla gelmis. O iki yapragin yesil kisimlari kalsin gerisini kes. 1-2 sulamayi gübresiz yap. ve tekrar gübreye basladigin da verdigin miktari % 25 azalt ve takip et.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka belkide o sararma sulamadan oldu belkide kabin icindeki nem düsük oldugu icin bilemem neden oldugunu su anda ama su andaki sorun gübre yanmasi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Carl Jung Carl Jung:
    hahahahahahahaha
  • Carl Jung Carl Jung:
    hahahahahahahaha
  • Carl Jung Carl Jung:
    hahahahahahahaha
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Carl Jung Carl Jung:
  • Bomberx Bomberx:
    **** ***** ******** *