YANLIŞIM NE?

PuffinBulut

Yeni üye
Kankalar 20 ekimde evi taşıdık geldiğimiz ikinci gün yavruların boş sulamasını yaptım(3 gün arayla sulama yapıyorum) sonra dolu 48 saat geçti yapraklarda,ekte ekleyeceğim gibi noktalar keşfettim bugün. Yeşiloda sitesinde fazla demir alımından olan hastalığa yordum ve 10 lt saksıya 10 lt ph ayarlanmış şeklinde flush attım.

Flush attıktan sonra hayata küstüler ****

2 gün önceki gübrelemede bloom gübresini vermedim tabloda olmasına rağmen( biobizz started kit). Okuduğum bir forumda bloom gübresi blooma ittiği içib veg dönemini kısaltıyor diye okumuştum. Şuan hafta 3 teyim ama forumlardaki 3 haftalar benim bitkilerimden büyük gözüküyor sebebini çözemedim açıkçası . Ph ayarlamalarını sulama zamanlarını dikkatle takip edip gübrelemeyi de %60 oranla nerdeyse verdim kızlarımın sağlığı için bana akıl verebilecek ustalara selamlar:)
Dumanınız bol olsun

PuffinBulut

Yeni üye
Ayrıca kankalar eklemeyi unuttum sürekli nem dengesizliği yaşıyorum, nem için havlu astığımda sıcaklık yükseliyor nem ortalama 30 civarlarında sıcaklık da aynı sekilde ortalama 30 üstüne çıkıyor ama havlu vs olduğunda nem makinesi gelene kadar asmayı düşünmüyorum nemve sıcaklık çok dengesiz olduğu için.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam kolaygelsin. Işık ne. Led veya hps. Birde Bio gow veya fishmix ver ( grow ve fishmix ikisi beraber verilmez) bloom verme çiçeklenme ye başlayana kadar. Flush attıktan sonra bitkin fazla sudan yapraklar aşağıya salmış. Biraz gübre verme birde saksılarına üfleyen pc fanı veya küçük bir vanti koyabilirsen çok iyi olur bez saksı çok ıslandığında küf yapar iyi olmaz. Biraz bekle zaten flush atmışsın 1 haftaya belli olur toparlanma. Tahliye fanın varmı bu gibi donanımları yazarsan daha iyi olur.

PuffinBulut

Yeni üye
Kankam kolaygelsin. Işık ne. Led veya hps. Birde Bio gow veya fishmix ver ( grow ve fishmix ikisi beraber verilmez) bloom verme çiçeklenme ye başlayana kadar. Flush attıktan sonra bitkin fazla sudan yapraklar aşağıya salmış. Biraz gübre verme birde saksılarına üfleyen pc fanı veya küçük bir vanti koyabilirsen çok iyi olur bez saksı çok ıslandığında küf yapar iyi olmaz. Biraz bekle zaten flush atmışsın 1 haftaya belli olur toparlanma. Tahliye fanın varmı bu gibi donanımları yazarsan daha iyi olur.
Kanka ışığım led bestva 1000 watt, altına vanti almaya şuan durumum yok ama olduğunda alıcam, normal saksı daha mı iyi ya sanki bro, ben şuan bez kullanıyorum ama

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kanka ışığım led bestva 1000 watt, altına vanti almaya şuan durumum yok ama olduğunda alıcam, normal saksı daha mı iyi ya sanki bro, ben şuan bez kullanıyorum ama
Yok kankam bez saksı ve serapot saksılar diğer saksılara göre daha iyi kökler hava alması için. Kabinde hava sirkülasyonu için vanti olması gerek tahliye için tirbün fan olması lazım. Koku derdin olacaksa karbon olması gerek. Calmag varsa biraz takviye yap. Yoksa kaynamış yurtta suyu pek fazla etkisi olmuyor ama hiç yoktan iyidir. Yada asiti alınmış dinlenmiş( 3 gün falan) musluk suyu ile karıştırıp sade soda ver. Kalsiyum magnezyum açısından iyi olur. Ama vanti işini biran önce çöz. Alttaki link e bi göz at.

PuffinBulut

Yeni üye
Yok kankam bez saksı ve serapot saksılar diğer saksılara göre daha iyi kökler hava alması için. Kabinde hava sirkülasyonu için vanti olması gerek tahliye için tirbün fan olması lazım. Koku derdin olacaksa karbon olması gerek. Calmag varsa biraz takviye yap. Yoksa kaynamış yurtta suyu pek fazla etkisi olmuyor ama hiç yoktan iyidir. Yada asiti alınmış dinlenmiş( 3 gün falan) musluk suyu ile karıştırıp sade soda ver. Kalsiyum magnezyum açısından iyi olur. Ama vanti işini biran önce çöz. Alttaki link e bi göz at.

Vantim var zaten brom ama ışık ve kızların arasına bakacak sirkülasyon yaratacak şekilde ayarlı, saksıların kendisine vurmuyor, benim eklediğin forumdan öğrendiğim kadarıyla yanlış yaptığım şey ph dengesinde bir problem olduğu. Ph’ ı dinlenmiş güzel hazır suya beyaz sirke ekleyerek ayarlıyorum normalde 6-6.5 arası bir şey yakalıyorum, bu sefer sanırım yapamadım. Yukarda sormuştun sanırım giriş ve çıkışım alanıma yeterli tam bilmiyorum ama sponsor firmadan aldığım için bana yardımcı olmuşlardı. Şimdi calmag ile ilgili çok bilgi edinemediğimi de anladım, forumda bununla ilgili paylaşabileceğin link varsa sevinirim hatalarımı görmek buna göre ilerlemek istiyorum şimdiden teşekkür ederim değerli cevapların için.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Ben konuyu yanlış yerlerden yakalamışım sanırım dostum kusura bakma işteyim uykuda bastı.

Ama senin ph değil calsiyuma çok benziyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    S sonradangelıo: *****