Yakalanan arkadaslar hikayeleriniz neler?

• Konbuyu başlatan nnDMT25
  • Başlangıç tarihi

sonerads

Kıdemli Üye
Bundan 4 5 sene once memlekette arkadaslarla her aksam takiliyorduk. Bizim oralarda oyle genetik falan satan yoktu, bildigin koyde yetisen kenevir satilirdi, grami 10 tl, 50 tl'lik alsan bi o kadar daha verirlerdi, her aksam ayni kisilerden alinca kiyak gecerlerdi. 10 liraya tum aksami mis gibi kafayla gecirirdik, cok da guzel cigaralardi
Pek evde takilmayi sevmezdik, genelde sakin yerlerde acik havada takilirdik. En sevdigimiz yer de amator maclarin oynandigi bir sahanin kenarindaki tribundu. Tahtalari kirilmis, alttan otlar uzamis bir tribun. Bizim kadar olmasa da ara sira gelen baska kisiler de olurdu hatta orda. Bir gun yine tribune gittik, kis gunu, hafif yagmur basladi, hava da soguk biraz bi taraflarimiz dondu tribunde, biraz arabada isinalim dedik, tribunun yaninda 3 4 tane araba koymalik bir cep vardi, oraya cektik arabayi. Ben malzemeleri cikardim, ufak da bir bong var 20 cm falan. Herkes bi kapak aldi, keyifler yerinde, sira tekrar bana geldi. Bi sira daha donelim sonra eve gidelim dedik, arabayi da tam tribunun cebinden cikacak sekilde yolun kenarina parkettik. Doldurdum malzemeyi, caktim cakmagi basladim koruklemeye, karanlik arabanin ici aydinlandi hafiften, yan yoldan bi araba zank diye geldi onumuzde durdu. Agzimda bong, 3 metre onumde arabanin camindan bana bakan 2 tane amca. Arabanin ford connect oldugunu adamlar inerken anladim, hayirdir gencler napiyosunuz diye 4 kisi indi. Ben bongu yere attim, kucagimda kagittaki cigarayi da avucumla ezip yerde camur olmasin diye duran gazetelerin arasina ativerdim o kafayla. Arabadan inerken telefonu alayim dedim elime bi kagit parcasi geldi, inince yere attim, 2 tanesi bir anda uzerime cullandi, biri uzerimi aramaya basladi digerine de yere bise atti ona bak neymis dedi. Sonra bana uzerinde bise var mi dedi, yok abi dedim. Aradi bise bulamadi uzerimde. Sonra arabayi aramaya basladi, o sirada diger arkadaslari da ariyorlar, arkadaslardan biri abi ben gidiklaniyorum yapma diye gulme krizine girdi:)
Diger ikisinin beti benzi atmis, biri titriyor, digeri aglamakli. Neyse amcamiz arabada bongu hemen gordu tabi. Ben de o sirada baska bi tanesine kimlik veriyorum. Bu kimin diye seslendi ama simdi boku yediniz tarzinda, dalga gecer bir ses tonuyla. Tabi bir olum sessizligi oldu 3 4 saniye. Benim dedim dondum arkami adama dogru. Hani uzerinde bise yoktu dedi, kafamin da guzel olmasinin etkisiyle sanirim, uzerimde yok ki abi dedim. Adam bi an billur mu geciyon lan benle diyecek gibi bakti ama bende ne bir mimik, ne bir gulme, ne sesimde bi alay, dumduz soyledim yani, o da kafayi bi salladi arabayi aramaya devam etti. Neyse ki camurlu gazeteleri kurcalayip cigaralari bulmadi, bongu arabanin uzerine koydu geldi yanima. Sonra hepimizi arabanin onuna cektiler, ne is yapiyosunuz, nerde oturuyosunuz falan bikac soru sordular, efendi efendi cevapladik biz de. Birimiz avukat, birimiz muhendis, birimiz bankaci, birimiz de issiz:)
Bu arada amcalarin ikisi 30lu yaslarinda, birisi 40 civari, birisi 50ye yakin. 40li yaslarda olan daha yasli olana, abi napalim bunlari dedi. Adam soyle bi bakti bize..bunlar icecegini icmis zaten yapacak bise yok dedi, kimlikleri verdiler, hicbirsey demeden arabaya binip gittiler. Bi daha yapmayin, hadi evinize gidin falan tek bir kelime soylemediler. Tabi biz bir sure, ne kadar oldugunu bilemedigim bir sure sok icinde kaldik oyle, sonra dondum baktim bong hala arabanin uzerinde, onu da almamislar. Hatta cigara da var agzinda hala. Arabaya bindim o adrenalinle kalani da patlattim hemen:)
Tabi bir daha orada takilmadik o olaydan sonra baska yerler bulduk. Ama o buldugumuz yerlerden birinde gercekten gotumun attigi bir olay yasadim, onu da belki baska zaman kafam guzelken anlatirim yine:)
Herkese bol dumanlar dilerim.

rastgele

Yeni üye
Bütün yazanları okudum, kendimde bir şeyler karalamak istedim.
Hatrı sayılır iyi bir üniversitede okuyordum, pek paraya da ihtiyacım yoktu, normal standart bir öğrenciydim. O dönemimde sadece güzel sigara bulursam içiyordum. Öyle pek kötü şeyleri içmemeye çalıştım. Özellikle kimyasalı hiçbir zaman kabul etmedim. Çoğu zamanda mantıksız gelmişti. Her neyse, günlerden bir gün yine arabasıyla bir arkadaşımız geldi, alacağımızı aldık yoluma gidecektim ki. hadi gel bilmem nereye gideceğiz diye tutturdu. o zamanlar tabi kendisiyle iyi anlaşırdık. ben de pek ikiletmeden, tamam madem dedim. neyse yola çıktık. önce bir mekanda rakı içti, benim pek içkiyle de aram yoktur, içerim ama yeri gelince. Sonra dedi ki bir arkadaş aradı oraya uğrayacağız, o da içkili olduğu için arabayı benim kullanmamı söyledi. Ben de tamam dedim madem gidelim. Yolda gidiyoruz, hiçbir problem yoktu. Ta ki bir köşeden döndüğümüzde karşımızda çevirme görene kadar. Standart bir alkol kontrolüydü. Ehliyetim yanımda değildi. Tabi arabada da hatırı sayılır şeyler var. bende de az bir miktar. Polis eliyle bizim araca gel işareti yaptı. Arabayı çektim, tamam her şey buraya kadarmış, bok yoluna gidiyoruz triplerine girmeye başladım. Yanımdaki abi sakin olmamı telkin etti. Daha sonra onlara ehliyetimin memlekette olduğunu ve kendilerine fotoğraf gösterebileceğimi ifade ettim. Daha sonra polis işlem yapacağını söyledi. Sonra alkol var mı? diye sordu. Yok amirim içki içmiyorum. dedim. Sonra sağ olsun, anladı veya anlamadı. Bir daha ehliyetimi unutmamamı söyledi. O yoluna ben yoluma gittik. Şu var ki bu bana çok güzel bir ders oldu. O günden sonra bu tarz bir kalkışma yapmadım, tercih etmedim. Öyle ki, bazı olaylardan sonra insanın düşünecek çok vakti olabiliyor.
unutmadan söyleyeyim, bazı polislerin olayları anladığına, iyi analiz ettiği inancındayım. Ve benim bu muhabbeti yaşadığım her kimse inanın o insana aklıma geldiğinde teşekkür ediyorum.

Kullanici

Yeni üye
Lice dibekköyden içimlik kubar almaya giderdik okurken sivas erzincan erzurum yolunu kullanırdık erzincan üzümlüden sonra tunceli pülümür yolundan gidip Elazığ karakoçan kovancılar bingöl genç lice diye devam ederdik birgün edebiyat fakültesinde okuyan bir abi telefon etti beni tunceliden alır mısın dedi diyorum bu adam boş gelmez çağırdıysa ya zorda kaldı yada yolda kaldı bi sıkıntı var dedim tamam bekle ben geleceğim ama sivastan tunceliye gitmem 4saat sürüyor beni beklemen lazım tamam olur dedi munzur nehrinin kenarından bunu aldım cebinden plaka çıkardı gel kardeş bi sigara içelim arabayı çek arabanın içi kokmadan gidelim dedi uygulamaya denk gelirsek başımız ağırmasın tamam dedim yanımda da sınıf arkadaşlarım var 1tanesi sigaradan da içmiyor çektik tabi araçta öğrenci stikerı var ön camda sağ üstte sigara tabi ki mayer tünellerin içinden başladık sivasa doğru dönmeye 33tane tünel geçiyorsun erzincanla tunceli arasından geçtik yolu sıkıntısız erzincanda uygulama yapılan bir nokta var edebiyatta okuyan abi noktaları biliyor neyse noktaya geldiğimizde boş dedi tamam iş düştü sivasa çıkardı plakayı başladı kırmaya neyse arabada abiyi alınca 5kişi olduk zıvanayı taktı tatlı bir bayırı çıktık tam yol düzlendi bayırı bitti yol düzlendi derken ne o ne ve karşımızda emniyetin sabah 5 senfonisini bulduk köpekler araçlar ellerinde fenerler ehliyet kayıp emniyet kemerim takılı memuru gördüm ışığı yaktım şöför benim camı açma tuşuna bastım cam açılana kadar polisin önünde durdum arabayla ışığı bana tuttu arabadaki stikeri gördü nerden gençler dedi ben erzincandan gümüşhaneye gidildiğini biliyordum ama gümüşhaneden gelmen için ilerideki bağlantı yolundan yola geçiş yapman gerekiyormuş dedim gümüşhaneden taziyemiz vardı arkadaşımızın yanından geliyoruz abi hemen atladı erzuruma da uğradık polis baktı baktı dedi ki yavaş gidin hız yapmayın gençler tamam abi dedik abi bana baktı elinde sardığı sigaraya baktı tekrar bana baktı dedi olum bunu yaksaydık bende yanmıştım gevşek ibne üzerini doldurmuş bize de söylemiyor plakayı görüyoruz sadece anacımın ettiği dualarla narkotik köpeklerinin içinden çıktık kiloyla bize yol verdiler ama bir tane çift kağıtlıdan denetimli de yemişliğimiz var arkadaşlar

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Yıl 2011 yahut 12 çok hızlıyım o zamanlar.
Kocaelinin yüksek rakımlı yerlerine çıkıp 4 arkadaş sağlam kafalar yaşıyoruz. Bir akşam arkadaş dedi bu sefer sizi bam başka bir yere götürücem. Yine dağ yollarından döne dolaşa bir yere çıkardı bizi araba reno trafik. Gittiğimiz yerde bir tane piknik masası taşımış elemanlar takılıyor masanın üzerinde yok yok sohbet muhabbet gırla gidiyor. Hafif ağaçlar açık tam da ortadan dolunay vuruyor büyülü bir ortam. Biz kafaları iyice yükselttikten sonra orda ki elemanlardan biri beni gülüşümden tanıyor. Adamla aynı yerde askerlik yapmışız alt devrem. Hepten coşuyor uz kovadan kapaklar alınırken bir yandan da sigara dönülüyor resmen ain modundayız :) arkadaş epey soğuk oldu eve geçek de filme takılak diyor. Dağ başından arabaya binip eve geçerken arkadan bir araç selektör yapıyor. Arabayı kullanana durumu anlatıyorum. Kasisten dolayı öyle geldiğini ve rahat olmamı söylüyor. Hafif yavaşlıyor ve jandarma otosu bizi geçip önümüze kırıp yandan kapıyı açıp silahı doğrultuyor. Biz tabi bem beyaz oluyoruz. Niye duruyorsunuz falan derken kasis sandık diye geveliyoruz. Bu arada araçtan inerken bizim sivri zeka yumruk kadar paketi çaktırmadan atıyor.
Jandarma komutanı babacan bir tavırla oğlum bende aşşağı inecem beni de atın diye durdurduk diyor. Atmazmıyız komutanım diyip alıyoruz yanımıza oluyoruz 5 kişi :) jandarma komutanı ile kucak kucağa 4 üflenti :) adamı eve kadar bırakıyoruz. Sonra sivri zeka komutana diyor ki komutanım telefonum yukarıda kaldı tekrar çıkmamız lazım arkadaşlara söyleyin haberleri olsun. :) adam hemen arıyor askerleri ve tekrar gidiyoruz paketi alıp dönerken jandarma aracıyla karşılaşıp korna ve selektör ile selamlayıp evin yolunu tutuyoruz. Ulan yazarken bile değil tüylerim saçlarım diken diken oldu :)

TekDmn55

Yeni üye
aslında çok da abartılı bir olay değil: böyle daha genç olmanın mı desem yoksa sigara konusunda lale devrine girildiği için mi bilmiyorum anasının amı gibi bir trafik döndürüyorduk. Hergün hiçbir grow yapmadan 300-500 kazanç sağlayacak basit bir trafik ama tek kişi ve ara sıra birkaç arkadaşım için fazlaydı. Hergün bu kadar sabit bir satış sağlayabilmek için de aslında baya bir insanla görüşmen gerekiyor. Yine gecenin biri elemanı fazla beklettik bize de malzeme gelecekti diye sonra üç kişiydik birimizi gönderdik git çocuğu oyala biz alıp geliyoruz diye o da kapak alıp gitti biz de kapakları alıp çıktık. ilaçlı skunk içmişiz aga zangır zungur gittik aldık sigarayı döndük gönderdiğimiz arkadaşla sigara vereceğimiz çocuk paket oluyor **** gözümüzün önünde fhdgfjdhjgdfg kelepçeleniyor elemanlar basbaya. ben ilk anlamadım ne oluyor **** dedim yandaki arkadaş panik yaptı öyle nefes alıp vermeye başladı o anda dedim ki ananısikm paket oluyorlar. neyse yanlarından geçtik gözlerinin içine bakarak direk arkadaşın evine gittik yolda telefonları temizledik eve geçtik hızlı temizlik yaptık telefonlarda oyun açtık şarj bitsin diye sonra benim evdeydi temizleme sırası. Çıktık sokağı döncez ananısikm takipteyiz. Eleman telefonla konuşur gibi yapıyor ama bizde yani belli. Her neyse arkadaşa dedim ki benim eve doğru caddeye çıkalım da polis dayağı filan yemeyelim ben de üzerimdeki 3-5 gr sigarayı bir yere sallayayım. Caddeye çıkmadan ufak penceresi açık bir garajdan salladım sigarayı sonra caddeye çıktık tekelin orada dedim ki buraya kadar artık izin verelim ne yapıyorlarsa yapsınlar. Ben tekele girdim birşey alırken hala takipte miyiz bakmak için. Aga aynı eleman hala telefonlu konuşur gibi yapıp bizden sekiz metre ödede kaldırım köşesinde duruyor. Caprisunları içerken tam ara sokağa girdiğimizde direk paket olduk. Arkadaşa aracın arka koltuğunda dedim ki sıkıntı etme kimseyi satmaya gerek yok bişe olmayacak ama eleman panik. Polisler araca girdiği gibi abi benim verebileceğim numaralar var eğer yardımcı olacaksa gibi şeyler söylemeye başladı. Polisler çocuğa sen dur bakayım diyip bana odaklandılar çünkü demin paket olan eleman benim ismimi vermiş ve ben zaten çoktan takipteymişim. Böyle bir doğrulama olunca artık bunu alalım demişler. Hakkımda kaç tane foto gösterdiler ekran görüntüleri falan eski fotoğraflarım bilmemne. Çevremde en az 4 arkadaşım daha takipte ama birşey yapmıyorlar içici oldukları için. Sadece ekran görüntülerini kullanarak herşeyi öğrenmişler ****. Çünkü herkes muhabbeti açık yapıyor ve kimse mesajlarını temizlemiyor. Bizim kafamız hala aşırı güzel bu yüzden ağzım açıldı polisleri darlıyorum. Bağıra bağıra konuşuyorum çok gevezelik yapıyorum. Avukat sordular ablam avukat ama uyandırmayayım dedim başka avukat atayın olayı o kadar ciddiye almamışım. Önce arkadaşı aldılar evine köpekle baskın yapmaya sonra benle gitmeye başladık köpeklerle benim eve. Bu arada polislerin tavrı hep aga biz işimizi yapıyoruz meslek bu senle derdimiz yok işlem neyse yapacağız kafasındaydı. Kimse kimseye kin beslemiyor muhabbet ediliyor. Bak bu geneti değiştirilmiş sigara sen ne içtiğini bilmiyorsun gibi şeyler diyip akıl vermeye çalışıyorlar yani. Yolda eve ulaşmadan aracı bekletti dedi ki şimdi evde ne bulcaz bize önceden söyle. O zamanlar ev arkadaşım vardı öğrenci usulü filan. Kafam hala güzel diye böyle aşırı rahat bir konuşmayla abi ben herkesin esrar ektiği bir yerde yaşadım. herkesin damında çanak anteninin altında veya bahçesinde esrar olur nargile gibi bile içilirdi o yüzden ben de içiyorum ama ayda en fazla iki tane ellilik alıyorum onu da tek başıma içiyorum. isterseniz eve girdiğinizde görün her taraf elektrogitar çizim mizim bizim işimiz öyle mahallecilik ticaret değil. numarasını da vereyim isterseniz aldığım çocuğun dedim. ama hazırda sahte bir numara vardı böyle durumlar için onu verecektim. ev basıldı başucu masamın üzerinden serçe parmağıyla sile sile 0.017 gram sigara toplayabildi ve kuru sıkı ile kurşunlarına el koydular. evi bastıkları evin içini gördükleri gibi yumuşadı tavırları. ev arkadaşım kızıl saçlı japon anime karakteri gibi enteresan zararsız ufak boylu bir cocuk zaten bir de ev biraz indica döşenmişti bunlar bizi zengin sandı gitar mitar flat tv bulaşık makinesi görünce jkdghdjfghkf muhit de düzgün bir yerdi hafif düzgün bir apartmandı o yüzden hepsi artık bunun sadece bir süreç olduğunu söylemeye başladı. artık ticaretinde olmadığımı biliyordu herkes. Merkeze döndük işlemler yapıldı saldılar sabah arkadaşın evde geri toplandık bizim diğer ilk baştaki çocuğun yanına gönderdiğimiz arkadaşı tutuklamamışlar. O da kafası zangır zungur diye ağzı açılmış abi demiş açmış cüzdanı beş lira parası var. demiş ki şimdi ben bu adama sigara vermeye geldiysem hani sigara nerde yok sigara almaya geldiysem param nerde ben sadece selam veriyordum geçerken gördüm demiş bunlar salmış çocuğu. sonra sigarayı salladığımız garaja arkadaş girdi aldı attığımız sigarayı hemen sabah 8-9 gibi saglam kapakları alıp hayatımıza geri döndük. Daha sonra benim mahkemem oldu 15 yılla suçlandım çocuğun şikayeti ve kanıtlar yüzünden. Ama çocuk tanık olarak mahkemeye gelmedi. Ki neden gelsin aramızda bir sıkıntı yok adama sigara veriyordum kendi patladı. Beraat aldım ama bir sene denetime gittim.
Allahtan abartılı olay değilmiş kanka okurken yaşadım **** her sahneyi :)

piskolojikdeli

Yeni üye
2012 yılında cuara almak için Tarlabaşı'ndaki karakolun arka sokağında torbacıdan 3 gram ot aldım. malzemeyi kapüşonumun içerisine koydum sonra sokaktan Tarlabaşı bulvarına çıktığımda resmi polisle karşılaştım, adamlar gün içerisinde o kadar çok içici yakalıyor ki milleti ayıkıyorlar, zaten malzemeyi karakolun arkasında veriyorlar :) neyse polis caddede beni aramaya başladı, ayakkabımı, çorabımı çıkarttı ama malzemeyi bulamıyor :) tabii akşam trafiği de var, milletin canı sıkılmış beni izliyor. Aramadan o kadar çok sıkıldım ki polise iç cebimi göstererek "al burayı da ara, belki bulursun" diye dalga geçtim ama meğerse o cebe sürekli sigara koymaktan, tohumlarım düşmüş. Polisin eline tohumlar gelince daha çok uyuz oldu ve detaylı aramaya başladı ve sonunda kapüşonun içine bakmak aklına geldi ve malzemeyi buldu :D ben de hemen r yapmaya başladım, "abi şu kadarcık şey için değmez, sal gideyim" ama adam bir kere uyuz olmuş bırakır mı :D dedi ki, dur dediğimde kaçmadığın için sana güzellik yapacağım, ben de bırakır diye umutlandım ama yaptığı iyilik, beni karakolda nezarete koymamak oldu :) sonrasında mahkemeye çıktım, 5 yıl içerisinde bir suça karışırsan 10 ay hapis yatarsın dedi, ben de o 5 yıl içerisinde cigara bile içmemiştim :D

2 sene önce de başka bir olay yaşadım. Arkadaşlarla 1 gram sigara aldık ve 4 tane sardık sonra bunları Rumeli fenerine gider içeriz dedik. 2 motorla yola koyulduk ve Levent'te yunusların çevirmesine denk geldik. Polisler bizi durduğunda dehşet şekilde cigara kokusu geliyordu, ben zannettim ki yunuslar biz gelmeden önce cigara içti. cadde buram buram mari kokuyordu :) yunus hepimizi topladı ve suratımıza bakarak dedi ki "beyler yormayın beni, çıkartın!" meğerse koku arkadaştan geliyormuş :D arkadaş çıkardı malzemeyi teslim etti. Sonra yunuslar başka birileriyle ilgilenirken, yeni yunuslar olay yerine geldi ve bir tanesi kokunun benden geldiğini zannederek bana uyuz oldu, boğazıma yapışarak:
Yunus: çıkar lan
Ben: abi yok malzeme, neyi çıkartayım?
Yunus: bu koku ne lan?
Ben: Abi ortam kokuyor, benle alakası yok:D
Yunus: Oğlum üstünden veya motordan çıkarsa s*ktim seni... (Çok şükür çıkmadı)

Sonrasında bu yunuslarla aramız düzeldi :D arada bi bizim mekana gelip yemek yiyorlar ve bazen bizi gördüklerinde, birilerini verin de yakalayalım diye isim isteyip duruyorlar :D

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Yakalanan arkadaşların nerdeyse hepsi dışarıda takılmaktan ya da trafikten patlamış. Sanırım evde kendine kadar grow yapıp dışarı çıkarmayana bi şey olmuyor.
Oluyor dostum yıl 2007 işten gelmişim arkadaşlar arıyor 1 saat sonra alıcaz seni bu akşam dışarıdayız. O zamanlar bilmiyoruz sativa indica. İçince kıpır kıpır yapan bir sigaram var alıp zuladan paketi giriyorum banyoya. Bizim banyo da normal bir evin salonundan büyüktü yayla gibi. Gidip küvet dolarken bir sigara yapıştırıyorum ve banyoda takılıyorum. Duşumu almışım tertemizim hem kafam hem naçiz fiçudum pırıl pırıl diye kendime içimden laf atıp kendi kendime makara yapıyorum. Çıkıyorum giyiniyorum tam bizim elemanlar geliyor kapıda onlarla selamlaşırken annem geliyor elinde kilitli bir poşetle. Olm bunu sabunluğa koymuşsun bu ne diyor. Anne bu sende dursun akşam gelince anlatırım sana diyip elemanlar görmeden sıvışıyorum :D

Evde takılırken aileye de patlama durumu olabiliyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha