White Widow Auto Yetiştirme Günlüğü ( İlk Deneyim )

whitewidow1973

Yeni üye
kemal84' Alıntı:
Umarım işe yarar ne kokuymuş arkadaş üç buçuk attırıyor tribe giriyorum saçma sapan . Kabin zaten küçük büyük karbon filtre yüksek emiş gücüne sahip fan artı gürültüleri hiç gerek yok.  Bitsin artık ekleme çıkarma deneme yanılma ile çözülecek umarım :)  Bu arada ilk denemende cfl ile gübresiz 50 gram büyük başarı tebrikler. O dönemde koku sıkıntısı yaşamadın mı ve kac w cfl ampül kullandın toplamda tasarruflu beyaz ve gün ışığı olarak mı kullanmıştın ?

Günaydın kanka , Kabinlerimiz ufak olduğu için bence basit şekilde çözülecektir. Sadece biraz masrafla dediğin gibi deneme yanılma yapmak gerekiyor. Zamanında başka bir ildeydim ve ev arkadaşları bu etkinliğe katıldığı için gizlimiz saklımız yoktu. Bir odayı hiç açmamıştık penceresini bile biraz da tenha bir yerdi o nedenle hiç sıkıntı yaşamadık. Hiç bir eğitim vs uygulamadık zaten bilmiyorduk. Boyu 2 metreyi buldu bitkinin ama nasıl diyeyim böyle cılızdı uzadıkça uzadı uzadıkça uzadı. Yan dallar sağa sola çok açıldı. 2 tane gün ışığı vardı 40w civarı 1 tane beyaz ışık yine 40w güzel büyümüştü ama zamanında hollandadan sipariş vermiştik tohumları o zamanlar sıkıntı olmuyordu gelmesi. 2 tane gelmişti biri patlamadı ya da biz beceremedik ww patladı işte hala tadı damağımdadır. ::)

Bugün fotoğraf atmayacağım ama çok net baktım bodur kalmasına rağmen sağdan soldan totalde tam 6 kafa var. Bunlar düzgünce büyürse yine o miktarı alırım gibi. Scrog file yapacağım zaten biraz uzasın ama uzamıyor ::)

Senin filtre durumları ne alemde kokuyu kesebildin mi ?

Bu arada jel ilk gün çok sassı bir koku yaymasına rağmen şu an hafiften iş görüyor gibi. Fan gelmemesine rağmen şu an sıkıntı çekmiyorum.

kemal84

Üye
Cvp: White Widow Auto Yetiştirme Günlüğü ( İlk Deneyim )

kanka koku varla yok arasında bişey ve odaya girdiğimde odaya koyduğum çarşaf kokusu jeli ve küre jel kokuyor şuan için rahatsız edici değil pc fanı ile olan karbon filtre olayına girmedim ama malzemelerim hazır biraz daha zaman geçsin sanırım çiçeklenme zamanı ekleme yapmam gerekecek pc fanı ve ona jel ile tamamen çözüleceğini düşünüyorum zaten tek maksimum 2 bitki olacak şuan kabinde 2 bitki var biri iyi durumda diğeri biraz ufak kaldı sonradan büyük saksıya aldım ne olur ne olmaz yedek olarak tutuyorum diğerinin asıl olanın cinsiyeti %90 dişi ama yapraklarda sararmalar var calmag takviyesi yaptım biraz kendine gelsin diğer bitkiyide atacağım tek bitki ile çok fazla koku sorunu yaşamadan bu şekilde aspiratör fanı pc fanı koku jel falan çözücez işi insallah. bol hasatlar :)

whitewidow1973

Yeni üye
kemal84' Alıntı:
kanka koku varla yok arasında bişey ve odaya girdiğimde odaya koyduğum çarşaf kokusu jeli ve küre jel kokuyor şuan için rahatsız edici değil pc fanı ile olan karbon filtre olayına girmedim ama malzemelerim hazır biraz daha zaman geçsin sanırım çiçeklenme zamanı ekleme yapmam gerekecek pc fanı ve ona jel ile tamamen çözüleceğini düşünüyorum zaten tek maksimum 2 bitki olacak şuan kabinde 2 bitki var biri iyi durumda diğeri biraz ufak kaldı sonradan büyük saksıya aldım ne olur ne olmaz yedek olarak tutuyorum diğerinin asıl olanın cinsiyeti %90 dişi ama yapraklarda sararmalar var calmag takviyesi yaptım biraz kendine gelsin diğer bitkiyide atacağım tek bitki ile çok fazla koku sorunu yaşamadan bu şekilde aspiratör fanı pc fanı koku jel falan çözücez işi insallah. bol hasatlar :)

Günaydın kanka, ben yüksek düşünceler ve elimdeki malzemeler ile sanırım biraz başardım filtre olayını. Konuya da paylaşacağım. Koku gitti fakat ben ışıkların wattını arttırdım şu an içeride 230w CFL epey ısı sorunu yaratıyor onu nasıl çözeceğimi bilemedim hava da çok sıcak çünkü. Sıradaki sorunumuz gelsin. İzmirr gelsin :D

https://imgur.com/a/IsFMnGa

Elifbeen

Yeni üye

Vay arkadaş baştan sona okudum sizi tebrik ediyorum canla başla çalışıyorsunuz, çözüm arıyorsunuz ve buluyorsunuz benim gibi yeni başlayan hatta başlayacak olan arkadaşlara çok güzel ışık tutmuşsunuz hasatınız bol olsun

whitewidow1973

Yeni üye
Elifbeen' Alıntı:
Vay arkadaş baştan sona okudum sizi tebrik ediyorum canla başla çalışıyorsunuz, çözüm arıyorsunuz ve buluyorsunuz benim gibi yeni başlayan hatta başlayacak olan arkadaşlara çok güzel ışık tutmuşsunuz hasatınız bol olsun

Teşekkürler  :)

Efexx

Yeni üye

dostum linkler calışmıyor imgur dan yüklemeyi dene

kemal84

Üye

extra olarak ona jel takviyesi ile sanırım bende tamamen çözmüş olacağım tavsiyen nedir peki almalımıyım ona jel işe yarıyor mu sence ? sıcaklık sorunu içeri 2 adet buz dolu şişe koymam rağmen 28-29 larda gidip geliyor içeri bir adet 12 lik pc fanı usb power bank ile temiz hava üflüyor artı yine bi vantilatör usb powerbank ile hava sirkülasyonu yapıyor 2 adet cfl vardı 1 e indirdim 2 adet florasan neon çalışıyor şuan vegatatif dönemde yeterli 12 bin lümen civarı ışık var ama çiçeklenme döneminde yetmeyecek bir adet cfl daha ekleyeceğim ısı sorunu baya sıkıntı yapacak.(filtre olayını mutlaka paylaşmalısın detaylı olarak ::D

https://ibb.co/x1R9gLc

https://ibb.co/2KC97vS

https://ibb.co/Mh6dFNF

whitewidow1973

Yeni üye
kemal84' Alıntı:
extra olarak ona jel takviyesi ile sanırım bende tamamen çözmüş olacağım tavsiyen nedir peki almalımıyım ona jel işe yarıyor mu sence ? sıcaklık sorunu içeri 2 adet buz dolu şişe koymam rağmen 28-29 larda gidip geliyor içeri bir adet 12 lik pc fanı usb power bank ile temiz hava üflüyor artı yine bi vantilatör usb powerbank ile hava sirkülasyonu yapıyor 2 adet cfl vardı 1 e indirdim 2 adet florasan neon çalışıyor şuan vegatatif dönemde yeterli 12 bin lümen civarı ışık var ama çiçeklenme döneminde yetmeyecek bir adet cfl daha ekleyeceğim ısı sorunu baya sıkıntı yapacak.(filtre olayını mutlaka paylaşmalısın detaylı olarak ::D

https://ibb.co/x1R9gLc

https://ibb.co/2KC97vS

https://ibb.co/Mh6dFNF

Ona Jel'i odanın ortasına koydum kötü kokacağı zaman iki sallıyorum oda jel kokuyor. Yani şöyle söyleyebilirim koku sorunu varken bir tık işe yarıyordu fakat yaptığım filtre sanırım gayet iyi iş yapıyor. Çünkü bugün dinlensin diye 10 dakika kapattım kokmaya başladı kabin yakınları.

Şöyle bir durum var ki sen içeri veriyorsun tekrar oraya fanın çıkabileceği kadar bir delik açma imkanın varsa dışarıya vermen daha iyi olur gibi. Çünkü sen kapakları kapadığın zaman sadece içerdeki havayı çekip dışarı atacak zaten iyi bir sirkülasyon olacak içeride. Özellikle üst taraftan alırsan daha mantıklı olur çünkü ısınan hava yükselir. Işık konusunda da şu an 230 w veriyorum tasarruflu direk sıcaklık arttı epey ama dışarı attığım için havayı 27-30 arası bitkide büyük sıkıntı yok gibi. İdare ediyor. Senin sıcaklık değerin oldukça iyi bence bu havalara göre. Ama dediğim gibi ısınan havayı dışarı pompalamazsan içerde dönüp durur.

Yapım aşamasında Filtre'yi fotoğraflayamadım çok hep bir telaşe içinde olduğumdan, ama şekiller ile şimdi güzelce anlatacağım. Basit ama etkili.

kemal84

Üye

evt ısınan havayı tekrar içeri veriyorum aslında dışarı vermem daha mantıklı olacak bunu yapmam lazım eyvallah kanka :) eğer kokuyu kesmes ise elimdeki fanı senin diğer konuda paylaştığın el yapımı karbon filtereye çevirebilirim alternatif çok artık eyvallah elıne sağlık :)

whitewidow1973

Yeni üye
kemal84' Alıntı:
evt ısınan havayı tekrar içeri veriyorum aslında dışarı vermem daha mantıklı olacak bunu yapmam lazım eyvallah kanka :) eğer kokuyu kesmes ise elimdeki fanı senin diğer konuda paylaştığın el yapımı karbon filtereye çevirebilirim alternatif çok artık eyvallah elıne sağlık :)

Ne demek kanka ::)

Ü

Üye silindi 22514

Guest
Hasatı alan öğreneceğini öğrenen girmiyor daha hapis değildir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • C caaranasıl:
    ******** hahahaha** ****** ***
  • O otonomon:
  • O otonomon:
    ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ******* *** ****** hahahaha** *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ********** **
  • İ İbo Dayı:
    ** ***** ******* hahahaha ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** **** **** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ******** ***** ***** *** hahahaha ******** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** * ****** hahahaha******
  • İ İbo Dayı:
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    *** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ** ***** hahahaha*
  • İ İbo Dayı:
    ********** hahahaha******** ** ********* *********
  • İ İbo Dayı:
    ***** ******** ******* ******* **** ******* ***** *** *** hahahaha* ********
  • İ İbo Dayı:
    ****** ***** ***** ** ***** ** ********* **** hahahaha**** *** ******* ** ***** ********* *****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    hahahaha* **** *******
    +1
    İ İbo Dayı: hahahaha* **** ******* +1