Usta ve tecrübeli kardeşlerden destek bekliyorum

İyi günler arkadaşlar herkese kazasız belasız gelecekler temenni ederek konuya giriş yapıyorum.
200w led ile gençlik çağını atlatacağım bitkilerin çiçek döneminde 2x300w hps ışık ile devam etmeyi düşünüyorum. 150-200-200 bir alan hazırlıyorum 300 hps leri mesafe ile yan yana koyarak geniş alana hitap etmelerini sağlayacağını düşünüyorum. Bu alana 4-6 bitki koyarak sanayi ortamında kendimin yapacağı scrog tekniği ile büyüteceğim için fileyi kendim gergin güzel şekilde yapıcam. Hps led ışıklara göre daha fazla lümen veriyor ve fazla lümen kaliteli sömek olarak biliyoruz hepimiz.
Sorum 250w balast ile 600w ampul çalıştırabilir miyim ? Daha önce ciddi anlamda tecrübe edinmiş arkadaşlar var ise 2-2.5 aylık çiçeklenme döneminde fatura ortalama kaç lira gelir ? 2x300w aralıklı koymak mı mantıklı yoksa direk 600w ile devam etmek mi mantıklı ? Scrog dedim evet hem hobi olarak bakacağım bitkilerimden yüksek verim almak istiyorum kabine sıfıra sıfır döşenmiş gergin filenin altında 4-6 bitki bakacağım. 7. Katta olacak yetiştirme alanı.
2x300w hps mi yoksa tek 600w mı mantıklı ?
250w balast ile daha Yüksek ışık çalıştırabilir miyim ?
4-6 bitki tek filenin altında scrog yaparak tek bitki mantığında yetiştirilir mi ?
Şuan 200w led altında fidan haline getiriyorum.
Forumda yeniyim ortamlarda eskiyim outdoor ustasıyım gerilla yöntemi ile çok bitki büyüttüm içeride yeniyim. Kesin tecrübeli ve net çözümleyici cevaplarınızı bekliyorum şimdiden herkesin emeğine sağlık Allah emeklerinizi zayi etmesin

Brother

Doktor
1 - 2x300 watt ışık dağılımı açısından gayet iyi
2 - Kanka 250 watt nasıl 600 watt çalıştırsın :)
3- evet scrog ile yapabilirsin

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Işık ve balanst ların uyumlu kullanılması gerektiğini şiddetle ısrar ediyorum. Son pişmanlık neye yarar bu materyallerin yangın çıkartma riski var.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Kardeşim mesela 600w balasta iki ayrı duy bağlayarak 300w olarak güçleri ikiye bölebilir miyim ?
Bir elektronikçi olarak kesinlikle önermiyorum. Çok pahalı değil vegde 400w bir adet yeter bloomda 2 adet 400watt yaparsın iki parçada halletmen daha rahat olur. Vegde 400w mh lamba al bloom da hps al yanına da diğer alacağını eklersin internette var ucuz seti cob şeyden uyguna gelir doğru yerden alırsan 250₺balast125₺Mh lamba bloomda2hpsx250tl ayna reflektör 125 TL
Doğrusu bu şekilde 6 adet bakabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    gorilladam gorilladam: **