Trichome Kontrol (Big Bud Feminized)

Tohum: Big Bud Feminized
Şu an kullanılan gübreler
: Biobizz Bloom - Biobizz TopMax - Adv. Nut. Overdrive - Cal-mag
Merhaba dostlar 2. grow'dan selamlar. Çiçeklenmenin 7. haftası bitti 8. haftaya girdik. Adv. Nut. Big Bud gübresini kestim ve Overdrive gübresine başladım. Son haftalarda flush yapıcam ve 2-3 gün karanlıkta bekleticem. Trichome görüntülerini karanlıkta telefon flaşıyla çektim çok sağlıklı görüntüler olmayabilir ama sonuç gösterebilir durumda olduğunu düşünüyorum, geneli şeffaf bazı yerleri hafif rakı kıvamında. Son 2 hafta overdrive kullanıp, nisanın sonu mayısın başı gibi baltayı vurmayı düşünüyorum. Sizinde fikirlerinizi merak ediyorum yorumlarınız benim için değerlidir dostlar. Bitkinin yaprağından güzel bir tablo yaptım bakmanızı öneririm :) Aşağıya fotoğrafları bırakıyorum kontrol edebilirsiniz. Teşekkürler, herkese bol hasatlar :) @Kanka @By_Kush @2moreweeks @auto420
Genel Görünüm ve Sömekler
Trichome Görüntüleri Güncel
Tablo ve Trichome Kontrol
İlk Grow

Son düzenleme:

Shepard

Müptezel
Bitkin çok güzel görünüyor overdrive ile hasata kadar şişeceğine inanıyorum. Tablo fikri uzun zamandır aklımda sen yapmışsın. Ellerine sağlık. Ayrıca trikomların bazılarında amberlaşma var 2 hafta süreceğini sanmıyorum daha erken biter gibi geliyor daha tecrübeli arkadaşlar yorum yapacaktır

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Tohum: Big Bud Feminized
Şu an kullanılan gübreler
: Biobizz Bloom - Biobizz TopMax - Adv. Nut. Overdrive - Cal-mag
Merhaba dostlar 2. grow'dan selamlar. Çiçeklenmenin 7. haftası bitti 8. haftaya girdik. Adv. Nut. Big Bud gübresini kestim ve Overdrive gübresine başladım. Son haftalarda flush yapıcam ve 2-3 gün karanlıkta bekleticem. Trichome görüntülerini karanlıkta telefon flaşıyla çektim çok sağlıklı görüntüler olmayabilir ama sonuç gösterebilir durumda olduğunu düşünüyorum, geneli şeffaf bazı yerleri hafif rakı kıvamında. Son 2 hafta overdrive kullanıp, nisanın sonu mayısın başı gibi baltayı vurmayı düşünüyorum. Sizinde fikirlerinizi merak ediyorum yorumlarınız benim için değerlidir dostlar. Bitkinin yaprağından güzel bir tablo yaptım bakmanızı öneririm :) Aşağıya fotoğrafları bırakıyorum kontrol edebilirsiniz. Teşekkürler, herkese bol hasatlar :) @Kanka @By_Kush @2moreweeks @auto420
Genel Görünüm ve Sömekler
Trichome Görüntüleri
Tablo ve Trichome Kontrol
İlk Grow
kanak 2. resim amber rengine gecmis hic durma vur baltayi. Diger ineklerin memeleri süt dolmus tam zamani onlarada vur baltayi

Bitkin çok güzel görünüyor overdrive ile hasata kadar şişeceğine inanıyorum. Tablo fikri uzun zamandır aklımda sen yapmışsın. Ellerine sağlık. Ayrıca trikomların bazılarında amberlaşma var 2 hafta süreceğini sanmıyorum daha erken biter gibi geliyor daha tecrübeli arkadaşlar yorum yapacaktır
kanak 2. resim amber rengine gecmis hic durma vur baltayi. Diger ineklerin memeleri süt dolmus tam zamani onlarada vur baltayi
Kankalar trikomların çoğu yeri şeffaf bazı yerleri amber. Sömeklerin biraz daha şişmesini bekliyorum ve overdrive’a yeni basladım, 2 hafta kullanmayı düsünüyordum. O zaman 1 hafta overdrive verip tekrar trikom takibi yapayım, duruma göre değerlendiririz.

Ü

Üye silindi 20768

Guest
ben olsam beklemez keserdim kanka. bir önceki bitkimin son durumu böyleydi. biraz daha bekledim iyice dolsunlar diye. amber arttı sigara bildiğin uyku ilacı oldu. :D

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Yanlış yerdeki trichome'lara bakıyorsun. Yapraktakilere değil calyx'tekilere bakman lazım yapraklardakiler calyx'tekilere göre bikaç hafta daha erken olgunlaşıyo. Google'a calyx yazıp neresi olduğunu tam anladıktan sonra yeniden çek ve gönder ama burdan bakınca daha en az 2-3 haftası var gibi görünüyo. Hem sömekler yeterince şişmemiş hem de bi dünya beyaz pistil var lütfen kes diyenlere inanma...

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Trichome görüntülerini güncelledim dostlar. 12 tane calyx görüntüsü attım tekrar kontrol edip yorumlarsanız hasata ne kadar kaldı, flusha ne zaman başlamalıyım hepsini değerlendirebiliriz, şimdiden teşekkürler @Strainhunterr @By_Kush @Kanka
Arada yine bikac yaprağı çekmişsin ama calyx'tekiler de bitmeye yakın gibi. Tek tük şeffaf olanlar var onlar da dolduktan sonra(tahminim 1 hafta 10 gün arası) ne zaman keseceğin tamamen tercih meselesi. Ben fiziksel kafayı zihinsel kafadan daha çok seviyorum mesela o yüzden yaklaşık %30 amber trichomes(CBN) olsun istiyorum. Bu şekilde otlarım kesinlikle anksiyete yapmıyo ama bunu yaparak THC'den de biraz fedakarlık etmiş oluyorum. Ama sen dersen ki yok ben hızlı saykoaktif kafa istiyorum o zaman trichome'lar tam tek tük ambere dönmeye başlıyoken kesmen lazım. Yani ne kadar çok içi dolu cloudy trichome olursa o kadar çok THC, ne kadar çok amber olursa da o kadar CBN olucak.

Gelelim flush konusuna. Yapılan bazı bilimsel araştırmalar gösteriyo ki flush'ın THC ya da terpene içeriği açışından hiçbi faydası yok.

Kaynak;

Bu da araştırmayı yapan kişiler.

Ama araştırma aynı zamanda son 2 hafta gübre vermenin de olumlu bi değişiklik yarattığını göstermiyo o yüzden flush'ı yapsan da yapmasan da muhtemelen hiçbi değişiklik olmuycak. Ben olsam en azından tüm trichome'ların içi dolana kadar gübreye devam ederdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Usta ben big bug ve overdrive kullandığım için topraktan kimyasal gübreyi arındırmak için flush yapıyordum. Gelelim kafa meselesine; ben hızlı kafa seviyorum cbn dönmesini istemem o yüzden seffaf trikomların içi dolsun vurucam baltayı muhtemelen 1 hafta 10 gün sürer diye düsünüyorum bende.

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Usta ben big bug ve overdrive kullandığım için topraktan kimyasal gübreyi arındırmak için flush yapıyordum. Gelelim kafa meselesine; ben hızlı kafa seviyorum cbn dönmesini istemem o yüzden seffaf trikomların içi dolsun vurucam baltayı muhtemelen 1 hafta 10 gün sürer diye düsünüyorum bende.
İşte bu araştırma flush'ın o "kimyasal gübreyi" arındırmadığını gösteriyo ama karar senin çok bi şey kaybetmezsin.

a-420

Müptezel
@sativamsı slm kanka bitkilerin gayet guzel yaprak uclarindan gubreyi biraz fazla kacirdigin gozukuyo onun haricinde gozume carpan bisey olmadi tabloya bayil dumanin bol olsun..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • C caaranasıl:
    ******** hahahaha** ****** ***
  • O otonomon:
  • O otonomon:
    ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ******* *** ****** hahahaha** *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ********** **
  • İ İbo Dayı:
    ** ***** ******* hahahaha ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** **** **** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ******** ***** ***** *** hahahaha ******** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** * ****** hahahaha******
  • İ İbo Dayı:
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    *** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ** ***** hahahaha*
  • İ İbo Dayı:
    ********** hahahaha******** ** ********* *********
  • İ İbo Dayı:
    ***** ******** ******* ******* **** ******* ***** *** *** hahahaha* ********
  • İ İbo Dayı:
    ****** ***** ***** ** ***** ** ********* **** hahahaha**** *** ******* ** ***** ********* *****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    hahahaha* **** *******
    +1
    İ İbo Dayı: hahahaha* **** ******* +1