Torf sineği sorun olur mu?

Migrostan aldığım torfta sanırım sinek yumurtası vardı ve saksı baya sineklendi. Bildiğiniz klasik saksı sineği bir problem yaratır mı yoksa dursun mu? Çünkü tek çözüm toprağı değiştirmek.

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Migrostan aldığım torfta sanırım sinek yumurtası vardı ve saksı baya sineklendi. Bildiğiniz klasik saksı sineği bir problem yaratır mı yoksa dursun mu? Çünkü tek çözüm toprağı değiştirmek.
Su anda bitkiyi ektin mi o topragin icine. Evet o sineklerrin zarari olur. Bitkinin köklerini yerler

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Bitki hep oradaydı zaten direkt tohumu gömdüm.
Birinci cözüm ilaclamak ,ikinci cözüm saksinin üstünü kalin kumla 1,5- 2 cm kabatip sineklerin topraga girmesini engellemek ve ayni anda sari renkli sinek yakalicilar var, onlardan koymak saksinin dipine

Aklıma şey geldi, bitkiyi komple söküp kökünü yıkayıp torfu fırınlamak. 100 derecede 15 dk ne varsa öldürür. Torfun besininden memnunum canavar gibi büyütüyor sırf şu sinek ****** çocukları sinirimi bozdu. İlaç da sıkmak istemiyorum içeceğim sonuçta ben bu bitkiyi.

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Aklıma şey geldi, bitkiyi komple söküp kökünü yıkayıp torfu fırınlamak. 100 derecede 15 dk ne varsa öldürür. Torfun besininden memnunum canavar gibi büyütüyor sırf şu sinek kardes çocukları sinirimi bozdu. İlaç da sıkmak istemiyorum içeceğim sonuçta ben bu bitkiyi.
Kanka bilemiyorum bitkiyi komple söküp tekrar dikersen bitki bir zarar görürmü? Organik ilaclar var yani kinyasal degil. Ilacla kurtul.

Kanka bilemiyorum bitkiyi komple söküp tekrar dikersen bitki bir zarar görürmü? Organik ilaclar var yani kinyasal degil. Ilacla kurtul.
Bildiğin marka var mı organik ilaç? Ben çiçekçiye baktım da hiç organik morganik değildi baya ilaçtı yani. Bir de 6 gün sulama yapma diyor dedim oha o şekilde zaten ölür hayvan ilaca gerek yok.

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Bildiğin marka var mı organik ilaç? Ben çiçekçiye baktım da hiç organik morganik değildi baya ilaçtı yani. Bir de 6 gün sulama yapma diyor dedim oha o şekilde zaten ölür hayvan ilaca gerek yok.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** ***** ** ****** hahahaha **** ** ******** ***
  • A ax-b:
    ** ****** ********** ***** ******* hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ***** ******* ********* hahahaha* ** *******
    ***** ******** **** **** ****** hahahaha* *** **** ****** ********** ******* ***** ********** hahahaha******* ******* ***** *** ** hahahaha* hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** *** **** hahahaha* **** * * * ** ********** ******** ***** ********* **** ***** hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
    ***** **** *** *** ******* ******* ***** ******* ********* hahahaha* ** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ****** ******* ******* **** ******* *** * **** ***** ****** ** ******** ****** ********
  • A ax-b:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ****** *** *** **** hahahaha** ********* ***
    +1
  • A ax-b:
    ****** ** ********* hahahaha** * ********* ******** **** **
  • the imam the imam:
    ******* **** *** **** hahahaha* **** * * * ** ********** ******** ***** ********* **** * ***** ********** ** **
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ******** ** **
  • A ax-b:
    ** ** *** **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* *** **** *****
  • A ax-b:
    ****** *** ******* * ******* hahahaha*
  • A ax-b:
    **** hahahaha* *****
  • the imam the imam:
    ***** ******** **** **** ****** hahahaha* *** **** ****** ********** ******* ***** ********** hahahaha******* ******* ***** *** ** ******* ******** ****** ********* *** *** ********* ******** ****** *** *** ** ****** ****** hahahaha** *****
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* *******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    +2
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    hahahaha** * *** ******* ****** hahahaha**** ***** *** **** ********
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ******* ** ***** ******* ********* ** *****