Torch ampul hakkında

effort&poison

Kıdemli Üye
Değerli dostlar, torch ampül 50w olandan beş tane alsam, 3 auto, 7lt saksıda bitkilerime yeterli olur mu? Bütçem az olduğundan bu ampulü düşünüyorum. Bir tanesi 4k lümen. Çokta anlamıyorum ışık muhabbetinden.

Ferled 50watt 5500 lümen. 2 tanesi 1 bitkinin azami ihtiyacı olan 11k lümeni karşılıyor. 2 tane 7 litre saksıda 5 ampulle 3 saksıda alacağından daha fazla hasat alırsın

99Grind

Üye
Selam bu ışık hangi dönem için uygun bende 5 adet oto için ışık arıyorum hps kullanıyordum kablosu yandı
Torch led hem beyaz hemde günışığı olarak mevcut. beyaz 6500K - günışığı 3200K

tahminimce 3200K 50W işinizi görür. tabi saksı sayısına göre adeti arttırmalısınız, onu da daha tecrübeli arkadaslar söyleyebilir sanırım

10 tane bu ışıktan koyarsan ısıyı kontrol edemezsin. 5 tane auto için neden hazır cob-qb bakmak yerine torch led almaya çalışıyorsun 10 tane alsan bile cob ile aynı fiyata gelicek zaten?

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Hem ısı yapıyor hem tehlikeli uyanık olmasam ev yanacak kablo alev aldı 2 oldu bu
Kanka öyle bir durum varsa kaplo çapını büyüt nasıl bi kablo kullanıyorsun tek damar kullanırsan daha da iyi olur elektrik önemli topraklamalı yaparsan daha da iyi olur en azından öyle bisey olursa sigorta atar hemen

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Klemens aldım Yanmaz onla alakalı sanırım kablo çapını be önerirsin şartel de atmadı ucuz atlattım
Kanka yanan kablo çapını biliyormusun 3x1.5 sa 3x2.5 yap 3x2.5 sa 3x4 gibi yükselt kanka topraklamalı olsun yanma durumu olursa şalter atar

99Grind

Üye
Birde çok para değil, şu tunçmatik falan akım koruma prizleri var ondan alırsanız bir nebze rahatlatır içinizi. 4-5'li uzatması 80tl falan.. Allah korusun yangının şakası olmaz. Her grower evinde küçük bir yangın tüpü bulundurmalı.

Kanka bence torch iyi kafani baska seylere yorma veg doneminde al torch 6500k. Bide ciceklenmeye gectinmi sarisini al onun 3200k olan. Onlarla 10 numara hasat alirsin. Cob led falan cok ugrastirir. Zahmetli. Al torchlari sarkit yukardan aşagiya dogru bak rahatina. Isiya gore torch sayisini arttirip azaltabilirsin. Başka seylere kafa yormana gerek yok maddi skntın varsa

effort&poison

Kıdemli Üye
Selamın aleyküm, kanka 4 kök veg ve çiöeklenme dönemi için, kaç tane 50w beyaz almam gerek
Kanka ben 3 beyaz torchla 5 saksı başladım, 2. Haftadan sonra 6 beyaz torch la devam ettim, 4. Haftadan sonra 400hps + 300w beyaz torch yaptım her bitki üzerine 14-19 bin lümen vuruyodu ekstra bi etkisini göremedim kabinim 1m2 şimdi 2 bitkiyi gardrop içine aldım 160w sarı 150w beyaz torch var üstünde bitkilerin üstünden ölçüm yaptığımda 11 bin lümen vuruyor.

diğer 3 bitki 400w hps altında çok iyi büyüyor ama gardrop içindekilerde ilerleme yok

Eimal

Üye
Kanka ben 3 beyaz torchla 5 saksı başladım, 2. Haftadan sonra 6 beyaz torch la devam ettim, 4. Haftadan sonra 400hps + 300w beyaz torch yaptım her bitki üzerine 14-19 bin lümen vuruyodu ekstra bi etkisini göremedim kabinim 1m2 şimdi 2 bitkiyi gardrop içine aldım 160w sarı 150w beyaz torch var üstünde bitkilerin üstünden ölçüm yaptığımda 11 bin lümen vuruyor.

diğer 3 bitki 400w hps altında çok iyi büyüyor ama gardrop içindekilerde ilerleme yok
Eyw. Dostum teşekkür ederim. Bol hasatlar.

Eimal

Üye

Kanka, hps vs torch farkı çokmu belirgin?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E elchavoo:
    onlar var zaten yan gübreler
  • N northernli1:
  • Tonii Tonii:
    karbon ve filtre işinin piri higthead dır onun profiline yaz kabin ölçülerini kullandıgın ışıgı kaç bitki yetiştircegini sana öneride bulunsun
    elchavoo' Alıntı:
    onlar var zaten yan gübreler
  • N northernli1:
    Ustad bu hali ile yaklasik 80 ginluk en ufak bitkim
  • Tonii Tonii:
    karbon filtre ve fan dicektim pardon
  • N northernli1:
    Northern light bu sizce iyi bir verim alabilir miyim
  • N northernli1:
    Birsey soylemei icin cok mu erken
  • Tonii Tonii:
    tabiki
  • Tonii Tonii:
    şuan sadece sallarız yani
  • Tonii Tonii:
    5 kilo falan diyip
    +1
  • ogkuş ogkuş:
    elchavoo' Alıntı:
    ab ama karbon yok bi karbon bi çıkış bi de giriş fanı alcam
    kabin kaçlık
  • E elchavoo:
    80x80x180
  • ogkuş ogkuş:
    Fan 250m3 karbon da 350m3 al kanka
  • Tonii Tonii:
  • E elchavoo:
    daha sonradan büyük kabine takabilmek de istiyorum
  • ogkuş ogkuş:
    Ozaman ayarlama bilir fan lazım 2 vitesli ler var
  • Tonii Tonii:
    sen higthead a yaz profilinden
  • Tonii Tonii:
    o sana hepsini bulur
  • E elchavoo:
    aynen kanka öyle yapcam
  • ogkuş ogkuş:
  • Vodkabuz Vodkabuz:
    S.a
  • ogkuş ogkuş:
    As
  • Vodkabuz Vodkabuz:
    Kankalar sıvı gübre bozulurmu yada tarihi geçermi sabahtan beri arıyorum formu
  • Vodkabuz Vodkabuz:
    Net bilgi yok
    Vodkabuz Vodkabuz: Net bilgi yok