Torbacıya gelen mantardan hasat alma denemesi?

alpyushka

Yeni üye
Merhabalar, yutdışından bir site veya vendor bilmediğimden ötürü spor yada misel sipariş işi yaş oldu benim için ama şansa elemana mantar gelmiş.

Biraz araştırma yaptım miseli “reanimate” etme gibi şeyler gördüm, ama riske atmak istemiyorum bende size şunları sormak istiyorum:

Gelen bu ürünleri kullanma şansım ne kadar?
Nasıl bir yol izlemeliyim?
Evde kendi mantar growumu yapmak istiyorum.

istr

Ordinaryüs
Genelde mantarı print alınıp çoğaltmasınlar diye kurutup gönderiyolar kanka, kurumamışsa alınabilir print herhalde. Çok var videosu youtube da

SkippeRR

Üye
Bu mümkün.

Klon alma yöntemi genelde yaş mantarlardan yapılır. Üretici kendisi için ideal bir genetiği yakaladığında spor alarak mutasyon riskini göz önünde bulundurmaktansa klon alarak, davranış biçimi olgunlaşmış miselyum üzerinden işlem yapmayı tercih eder. Daha önce meyve veren miselyum, üreticinin yaklaşımına göre davranacağından, daha güçlü bir misleyum elde edeceğinden ve idealize edilmiş mantarı yakaladığını düşündüğünden spor almak yerine klon yolunu tercih edebilir.

Bunu kuru mantar ile yapmak da mümkün, fakat başarı oranı %0.01'lerde bir yerlerde. Yine de böyle bir ihtimal var mı? Elbette var. Fakat onlarca kez agar yapmaktan, onlarca kez klon denemesi yapmaktan ve başarılı olamama ihtimalinden bahsediyoruz. Uğraşılır mı emin değilim.

nasa

Doktor
Bu mümkün.

Klon alma yöntemi genelde yaş mantarlardan yapılır. Üretici kendisi için ideal bir genetiği yakaladığında spor alarak mutasyon riskini göz önünde bulundurmaktansa klon alarak, davranış biçimi olgunlaşmış miselyum üzerinden işlem yapmayı tercih eder. Daha önce meyve veren miselyum, üreticinin yaklaşımına göre davranacağından, daha güçlü bir misleyum elde edeceğinden ve idealize edilmiş mantarı yakaladığını düşündüğünden spor almak yerine klon yolunu tercih edebilir.

Bunu kuru mantar ile yapmak da mümkün, fakat başarı oranı %0.01'lerde bir yerlerde. Yine de böyle bir ihtimal var mı? Elbette var. Fakat onlarca kez agar yapmaktan, onlarca kez klon denemesi yapmaktan ve başarılı olamama ihtimalinden bahsediyoruz. Uğraşılır mı emin değilim.
harcanacak vakti ve parayı köşeye koyup kendisi gidip yurtdışından getirebilir çok zor değil üstelik ufak bir şey olduğu için tespiti de zor

SkippeRR

Üye
harcanacak vakti ve parayı köşeye koyup kendisi gidip yurtdışından getirebilir çok zor değil üstelik ufak bir şey olduğu için tespiti de zor

Attığın linke baktım da kankacım, SAB kullanmıyor musun? Flow hood ile mi işlem yapıyorsun. Göremedim de.

nasa

Doktor
Attığın linke baktım da kankacım, SAB kullanmıyor musun? Flow hood ile mi işlem yapıyorsun. Göremedim de.
2020 yılında etsy den bi satıcıyla anlaşarak temin etmiştim printi SAB e benzer diy bir sistem yapmıştım kendime pleksi glas kestirerek ancak nasıl oldu bilmiyorum mantarı enfekte ettim ve olan mantarlarıda çöp ettim o zamandan sonra hiç girişmedim mantar işine çünkü strerillik muhabbetine çok dikkat etmek gerekiyor vücüda kalıcı hasarlar bırakabiliyor aksi taktirde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • B biggie34_:
    +1
    B biggie34_: ******** +1