Toprak

FyperQua

Yeni üye
daha güzel,o zaman cinsiyet vermelerini beklemeden klonlayabilirsin,ama gene de aldığın klonları hangi bitkiden aldığını işaretle çünkü bazen erkek çıkabiliyor,büyük ihtimal çıkmaz ama gene de işaretle hangi klonun hangi bitkiden olduğunu bilmek faydalı gene de.klon konusunu biraz araştır çözersin,kolay bir şey,takıldığın bir şey olursa yardımcı olurum,kolay gelsin :)
Yine geldim reis:\ yeni fikirle tabiki toprağa gömmek yerine önce 5ltlik şişe ile 1 ay sonra kadar 19 lt damacanaları saksı olarak kullanmayı düşünüyorum nasıl olur suçlamayı damlama ile yapıcam artı ayrı olarak gübreli sular me diyorsun şu anda violdeler 1 hafta sonra alıcam 5lik şişelere @dangerranger

dangerranger

Kıdemli Üye
Yine geldim reis:\ yeni fikirle tabiki toprağa gömmek yerine önce 5ltlik şişe ile 1 ay sonra kadar 19 lt damacanaları saksı olarak kullanmayı düşünüyorum nasıl olur suçlamayı damlama ile yapıcam artı ayrı olarak gübreli sular me diyorsun şu anda violdeler 1 hafta sonra alıcam 5lik şişelere @dangerranger
dostum imkan varsa saksılara ekmek daha mantıklı olabilir çok ıssız bir yerse.hem daha yüksek olduğu icin daha çok ışık alır hem de bitki doğada daha korunaklı olur ama saksı olarak şeffaf bir şey kullanma, köklerin ışık görmemesi lazım.en az 30-40L saksı al ona koy bir de.kucuk saksı sıkıntı,hem buyumez hem su yetistiremezsin.

FyperQua

Yeni üye
dostum imkan varsa saksılara ekmek daha mantıklı olabilir çok ıssız bir yerse.hem daha yüksek olduğu icin daha çok ışık alır hem de bitki doğada daha korunaklı olur ama saksı olarak şeffaf bir şey kullanma, köklerin ışık görmemesi lazım.en az 30-40L saksı al ona koy bir de.kucuk saksı sıkıntı,hem buyumez hem su yetistiremezsin.
Çıkarırken sıkıntı olur büyük saksılara Bi bakayım bez saksı alıcam olmadı sağolun kral

FyperQua

Yeni üye
Saksı fiyatlarına baktım şuan da o kadar durumum yok maalesef damacanaları sprey ile boyasam yada eski kıyafetlerle saksı yapsam olur mu?

dangerranger

Kıdemli Üye
dostum imkan varsa saksılara ekmek daha mantıklı olabilir çok ıssız bir yerse.hem daha yüksek olduğu icin daha çok ışık olur hem de bitki doğada daha korunaklı olur ama saksı olarak şeffaf bir şey kullanma, köklerin ışık görmemesi lazım.en az 30-40L saksı al ona koy bir de.kucuk saksı sıkıntı,hem buyumez hem su yetistiremezsin
Saksı fiyatlarına baktım şuan da o kadar durumum yok maalesef damacanaları sprey ile boyasam yada eski kıyafetlerle saksı yapsam olur mu?

durum yoksa yere ek dostum,kazma kürek devam,bedava sonuçta.

FyperQua

Yeni üye
dostum imkan varsa saksılara ekmek daha mantıklı olabilir çok ıssız bir yerse.hem daha yüksek olduğu icin daha çok ışık olur hem de bitki doğada daha korunaklı olur ama saksı olarak şeffaf bir şey kullanma, köklerin ışık görmemesi lazım.en az 30-40L saksı al ona koy bir de.kucuk saksı sıkıntı,hem buyumez hem su yetistiremezsin

durum yoksa yere ek dostum,kazma kürek devam,bedava sonuçta.
alanı kazınca fark ettim koca koca kayalar bar çok uğraştırdı beni yarıda bıraktım dediğim gibi kıyafetleri birleştirip saksı yapsam işe yararmı

dangerranger

Kıdemli Üye
dostum bez saksı kullanmadım ben hiç, nasıl bir malzeme bilmiyorum ama kalın bir şeye benziyor,kot kumaşından falan olabilir belki,kot pantolondan saksı yapıp balkona asan gördüm :) Ama tohunlar iyi diyorsan eğer ya bir şekilde orayı kaz yada düzgün saksı al.internetten şekilli büyük saksılara bakıp fiyatı yüksek diyorsan onlarla işin yok senin,yetiştirme saksısı alacaksın;en basit, en düz, dekoratif olmayanlardan.yerel çiçekçilere,seralara,hatta varsa fabrikasına sor,düşündüğünden çok daha ucuza bulabilirsin bence.kullanacağın saksının aşağı doğru daralmamasına,olabildiği kadar düz inmesine dikkat et.hiç bir şey bulamıyorsan büyük boş boya kovası falan da kullanabilirsin altına delikler açarak.

FyperQua

Yeni üye
dostum bez saksı kullanmadım ben hiç, nasıl bir malzeme bilmiyorum ama kalın bir şeye benziyor,kot kumaşından falan olabilir belki,kot pantolondan saksı yapıp balkona asan gördüm :) Ama tohunlar iyi diyorsan eğer ya bir şekilde orayı kaz yada düzgün saksı al.internetten şekilli büyük saksılara bakıp fiyatı yüksek diyorsan onlarla işin yok senin,yetiştirme saksısı alacaksın;en basit, en düz, dekoratif olmayanlardan.yerel çiçekçilere,seralara,hatta varsa fabrikasına sor,düşündüğünden çok daha ucuza bulabilirsin bence.kullanacağın saksının aşağı doğru daralmamasına,olabildiği kadar düz inmesine dikkat et.hiç bir şey bulamıyorsan büyük boş boya kovası falan da kullanabilirsin altına delikler açarak.
Son kararı verdim toprağı kazabildiğim kadar kazıp içine torf koyun ve solucan gübresi ile doldurucam fideleri ekicem üstüne ilk growum zaten yapabileceğim pek bişey yok sanırım sağol yinede reis adamsın takip ediyorum seni

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ***** ****** ****** *****
    +1
    *** **** ***** *** ******* *** *** ********* dready*** **** ***** **** ********* ******** **** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
    ****** ** **** **** ****** ** ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ***** ********** ***** *** ******* **** dready ***** ********* ******* ***** ** *********** *** **** ****** *********** ***** dready******* *** dready** ********* ********* *** dready ****** *** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ********** **** ***** **** ********* ******** **** ****** *** ***** *** *******
    +1
    ******** **** ****** ** *** dready ****** *** ******
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** *** ***** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** ******* ***** ***** ********** *****
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    ****** ******* ******* ********* ** dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
  • Sleepless Sleepless:
    Sleepless Sleepless: ****** *** *** **** *********