Topping nasıl yapmalıyım ?

OttoMan347

√SEFİR√
Evet dostum işaretlediğin yeri dibinden kes. Bitkinde bazı yaralar görüyorum yapraklarındakileri beyaz lekeleri tçnet bir şekilde çeker atarsan sana öneride bulunacağım

Contravoltaa

Yeni üye
Evet dostum işaretlediğin yeri dibinden kes. Bitkinde bazı yaralar görüyorum yapraklarındakileri beyaz lekeleri tçnet bir şekilde çeker atarsan sana öneride bulunacağım
https://ibb.co/J7bk9Dz
https://ibb.co/B20zWvL
https://ibb.co/2vZr3Dy
Bro fotoğraflar bunlar forumda gezdim biraz kalsiyum eksikliği gibi ama onda benek benek kahverengi oluyor galiba bu mantar. Bir gün neem oil bir gün tarçınlı Su veriyorum 1 haftadır geçmedi ama azaldı biraz . Küçük kızı da kuş yemiş galiba onda da var ufak ufak beneklenme var

OttoMan347

√SEFİR√
Devam et ozaman verdiklerine kanka tarçınlı suyu hergün, neem oil 3 günde 1 ver. Hem mantar hemde thrips var ikisini de çözer başka da bir sorun yok işin rast gelsin

Contravoltaa

Yeni üye
Vallahi bela ya incecik telle falan mı çevirsek napsak hiç sinek böcek gelemez. Sadece o ufak sineklerden var şuan bitkinin birinin yaprağında sanki tırtıl yemiş gibi yaprakların ortalarında delikler oluşmuş

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka kullandıklarını eksik etme outdoor böyle işte böcek sorunu oluyor ilaçların en az hasarla kurtarır. Mantar sivrisineği acayip bir mahlukat kendi küçük ama belası büyüktür ilacı eksik etmezsen çoğalmazlar. Baktın ki çoğaldılar toprağına 1 cm iyice yıkanmış deniz kumu serersin

Contravoltaa

Yeni üye
Kankam çok teşekkür ederim sana her konuda yardımcı oluyorsun büyük adamsın dumanın bol olsun ✋ Sorumu bırakayım gelirlerse görürler umuyorum. Biobizz fish mix veriyorum ayrı olarak biobizz calmag vermeli miyim ? Çünkü fishmix içeriğini de göremiyorum kendi sitesinden de baktım hangi besinleri sağlar nedir ne değildir bilgi edinemedim . Bilen agalar bilgisini paylaşırsa ne mutlu bize .

OttoMan347

√SEFİR√
Kankam çok teşekkür ederim sana her konuda yardımcı oluyorsun büyük adamsın dumanın bol olsun ✋ Sorumu bırakayım gelirlerse görürler umuyorum. Biobizz fish mix veriyorum ayrı olarak biobizz calmag vermeli miyim ? Çünkü fishmix içeriğini de göremiyorum kendi sitesinden de baktım hangi besinleri sağlar nedir ne değildir bilgi edinemedim . Bilen agalar bilgisini paylaşırsa ne mutlu bize .
Seninde kanka işin rast gelsin

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Adece fish mix yetmez ekleme yapmalısın calmag 15 günde bir verilir litreye 2 ml boş sulamada

Contravoltaa

Yeni üye
Aloe Vera alırım bro yarın marketlerde bile satılıyor internetten de araştırıp gübresini yaparım . Benim bitkiler ufak kaldı ya balkonda yeterli güneş ışığı mı alamıyorlar nedir anlamadım . Tabi bir de ilk tecrübe olmasından kaynaklı 1 ay sadece boş sulama yaptık onun da etkisi var

OttoMan347

√SEFİR√
Aloe Vera alırım bro yarın marketlerde bile satılıyor internetten de araştırıp gübresini yaparım . Benim bitkiler ufak kaldı ya balkonda yeterli güneş ışığı mı alamıyorlar nedir anlamadım . Tabi bir de ilk tecrübe olmasından kaynaklı 1 ay sadece boş sulama yaptık onun da etkisi var
Güneş ve esinti çok önemli bende de aynı sorun var ama hallolur sıkıntı değil 2 buçuk saat güneş gören yerde yetiştirdiğim sigarayı görsen anlarsın olacağını yardım eder herkes sende yetiştirirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 4glow20 4glow20:
    dready********** dready********** dready**********
  • 4glow20 4glow20:
  • E ErdemRS6:
    ********* *** ***** ******* ****** **** ****** *********** *********** ******** ******** dreadydready***
  • Night owl Night owl:
  • E ErdemRS6:
  • K Kolpa.:
    dready********** dready********** dready********** ******** ****** dready* ****
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ** ****** *********** **** **** **** ****** ***** *********** **** ** ********* ******* ***** *** *** ******* *****
    +1
  • 4glow20 4glow20:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** dready**********
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ******** ****** dready* ****
  • E ErdemRS6:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** *** ***** **** *** ***** ****** ********* ********* ***** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ***** ******** ****** ** ****** *** **** ********** *** ***** ****** ********* *** ****** ******** ***** *****
  • K Kolpa.:
    **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ***** *** **** ******** ***** ******** ****** ******* *** ******* **** dready*** **** *********** ****
  • K Kolpa.:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ******* **** **** **** ** ****** **** ***** *** **** ******** ***** ******** ****** ******* *** ******* **** dready*** **** *********** ****
  • 4glow20 4glow20:
    ***** ******** **** ****** ******** ****** ***** ****** *** ********* **** dready **** ********** ****** ****** ********** **********
  • 4glow20 4glow20:
    +2
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ***** ** ***** ********** ***** ******** **** ****** ******** ****** ***** ****** *** ********* **** dready **** ********** ****** ****** ********** **********
  • K Kolpa.:
    ****** ******** ** ********* ******* ******** ******** ** ********* ****** *** **** ****
    +1
  • K Kolpa.:
  • K Kolpa.:
  • Night owl Night owl:
    dready** ***** ********* *** ******
    +1
  • K Kolpa.:
    dready** ****
  • 4glow20 4glow20:
    G GaribanMüptezel: **