Tohumu Filiz Haline Getirmek (Bilgilendirme)

Kankalar bu konu uzerine çok konu var fakat hafife alındığında deneyimlinin bile zorlanacağı bir konu aslında , bu aralar forumda çok gördüğüm için açma gereksinimi duydum konuyu , ben kendi yaptığım şekilde anlatarak ilerlicem.
1- Tohumu aldığınızda buzdolabında saklayabılırsınız , maksimum 18 ay saklanabilir tabi tohum size gelene kadar ne kadar süre geçti bilinmez.
2- Tohumu ele olabıldığınce az temas ederek bı çay tabağına 1-2 kat ıslak havlu - peçete arasına tohum ustune 1-2 kat peçeye hep nemli kalacak şekilde altınada bi çay tabağı karanlık ve ılık bıyerde olursa daha ıyı , hiç kurumasın.

3- 2-3-4-5 gün sürebilir tohumun çatlaması , çatladığında başlangıcı saksıdamı karton bardaktamı neyde yapacaksanız ( karton bardaksa altını delin ) kaleme veya benzer ince uzun birşeyle 1-1.5 cm derinlik açın , ve oraya 3-5 damla su damlatın .
4- Cımbızla nazikce peçete arasından alarak çıkan beyaz yer aşağı gelcek şekilde koyun , üstünü kapatmanıza gerek yok tohuma ışık vurmuyor ise
5- Ben topraktan çıkana kadar ışık vermiyorum verende var ben tercih etmiyorum , eğer 2-3 gun olduysa ve topraktan çıkmadıysa 3-5 ml su verın ve bekleyin , bazen çıkması 4-5 gün bile sürdüğü oluyor , kafasını çıkardıktan sonra 1-2 gundur su vermıyorsanız su verin ve bi süre sonra ışığın altına alın.

Kankalar bu konu uzerine çok konu var fakat hafife alındığında deneyimlinin bile zorlanacağı bir konu aslında , bu aralar forumda çok gördüğüm için açma gereksinimi duydum konuyu , ben kendi yaptığım şekilde anlatarak ilerlicem.

1- Tohumu aldığınızda buzdolabında saklayabılırsınız , maksimum 18 ay saklanabilir tabi tohum size gelene kadar ne kadar süre geçti bilinmez.

2- Tohumu ele olabıldığınce az temas ederek bı çay tabağına 1-2 kat ıslak havlu - peçete arasına tohum ustune 1-2 kat peçeye hep nemli kalacak şekilde altınada bi çay tabağı karanlık ve ılık bıyerde olursa daha ıyı , hiç kurumasın.

3- 2-3-4-5 gün sürebilir tohumun çatlaması , çatladığında başlangıcı saksıdamı karton bardaktamı neyde yapacaksanız ( karton bardaksa altını delin ) kaleme veya benzer ince uzun birşeyle 1-1.5 cm derinlik açın , ve oraya 3-5 damla su damlatın .

4- Cımbızla nazikce peçete arasından alarak çıkan beyaz yer aşağı gelcek şekilde koyun , üstünü kapatmanıza gerek yok tohuma ışık vurmuyor ise

5- Ben topraktan çıkana kadar ışık vermiyorum verende var ben tercih etmiyorum , eğer 2-3 gun olduysa ve topraktan çıkmadıysa 3-5 ml su verın ve bekleyin , bazen çıkması 4-5 gün bile sürdüğü oluyor , kafasını çıkardıktan sonra 1-2 gundur su vermıyorsanız su verin ve bi süre sonra ışığın altına alın.

üstad photo tohum hakkında. --
topraktan ilk baş verdikten sonra hangi sürelerde ışık vereceğim?( ilk 10-14 gün)
sonra veg döneminde hangi sürelerde ışık vereceğim?
çiceklendırme donemınde hangi sürede ışık vereceğim.?
ayrıca 10-14 gün gübre vermemin faydası olur mu ?

Sponsordan tohum aldim. 2 hediyeyle birlikte toplam 7 tohum geldi. Kabinim maks 4 saksiya yetecek ama ben riske girmemek icin tum tohumlari patlattim. 3-4 gun pecete seansindan sonra 4 tanesini direkt saksiya 3 tanesini de yedek kuvvet olarak dusunup uzun kagit bardaga(meyve suyu ya da kahve bardagi) ektim. Tohumlarin her biri ertesi gun baş gosterdi.

8.gunden bildiriyorum. Bir daha asla direkt saksiya ekmicem. Bardaktaki fideyle saksidaki fide arasinda cok net fark var. Keske hepsini once bardaga ekseymisim

madsky

Yeni üye
Sponsordan tohum aldim. 2 hediyeyle birlikte toplam 7 tohum geldi. Kabinim maks 4 saksiya yetecek ama ben riske girmemek icin tum tohumlari patlattim. 3-4 gun pecete seansindan sonra 4 tanesini direkt saksiya 3 tanesini de yedek kuvvet olarak dusunup uzun kagit bardaga(meyve suyu ya da kahve bardagi) ektim. Tohumlarin her biri ertesi gun baş gosterdi.

8.gunden bildiriyorum. Bir daha asla direkt saksiya ekmicem. Bardaktaki fideyle saksidaki fide arasinda cok net fark var. Keske hepsini once bardaga ekseymisim
Kolay gelsin
Auto tohum mu? Ve hangi tür toprak?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    *** ** ** **** ******** ****** ********** hahahaha** **** ***** **** *** **** ***** *** ***** ***** ****
    +1
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • kkush kkush:
    ****** ******* ** ** ********* *** ******** hahahaha
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • kkush kkush:
    +1
  • C CashYeşiL:
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha*** ***** ****** ******** **** ******** **
  • K kushuchtu:
    hahahaha* ******* * *** ***** ***** *** ****** ** ****** ******** ****** ****** *** * ******* ** ** **** ****** ********** ****** ********** ****** ****** ***** ****** **** ******* *****
  • Emmy Emmy:
    *** ******** *** ***** **** *** * *** **** *** ***** ******** ****** ******** *** **** ******* ******* ******* **** **** *** ******* *** *** ***** ****** ******* **** **
  • kkush kkush:
    hahahaha** hahahaha*** hahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • C CashYeşiL:
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ********* *** ******* ******** ******* ****** hahahaha** ****** *** ** ***** ******* ***** ***** **** ****
  • C CashYeşiL:
  • C CashYeşiL:
    ******* *** ******** ** * ** ****** hahahaha** ***** ******
  • Emmy Emmy:
    ***** *** **
  • kkush kkush:
  • L Levrekbaz45:
    ***** ******* hahahaha** **** *** *** ** *
  • C CashYeşiL:
    **** ** *** ** ********* **** ******* ** ** **** hahahaha* ******* **** ***** **** ** ******** **** ******* ***** **** ***
  • K kralefe:
  • C CashYeşiL:
    *** ******* *** ******* ******** ***** ******* ****** ******** *** *** *********
    C CashYeşiL: *** ******* *** ******* ******** ***** ******* ****** ******** *** *** *********