Tohumlarım Çıkmadı

bakakla1

Yeni üye
1- tohumları oda sıcaklığında ve odanın içine ışık açık vaziyette tuttum.
2- tohumları 5 gün bardakda 5 gün peçetede tuttum.
3- daha ekmeden toprağın içine 77 litre toprağın içine 1 litre yarasa gübresi koydum.

hangisinden dolayı sorun yaşıyorum sizce ?

bütün tohumlar peçetede patladılar ancak toprağa ektim bugün 12. günleri sadece 1i çıktı onunca boyu 3 cm genişliği 2 cm yani çıkmasa daha iyiydi.

sizce bu yukarıda yazdığım 3 maddeden hangisinden dolayı sorun yaşadım.tohumlar auto. ışık 15/9. nem %90 . toprak daha önce kullandığım ve verim aldığım bir toprak

nemesiz0

Üye
kardeşim ışık nalaka yarım bardak dinlendirilmis oda sıcaklığındaki suya tuhumlari atiyosun üstte kalıyor ılık ve karanlık yere aliyosun 12 saat sonra bardağı aliyosun tohumlara dokunarak bardağın dibine düşmesini sağliyosun dokundugun gibi düşerler zaten düştükten sonra 24 saat ılık ve karanlık yerde bekletiyorsun hemen 24 saat sonra bi tabağa 3 kat peçete yerleştiriyosun peceteye bardaktaki suyu döküyosun tohumlarida yerleştiriyosun ve sonra peçeteyi her 2 yandanda katliyosun ve pecetedeki fazla suyu döküyosun önemli olan su deil nemdir hazırladıktan sonra peçeteyi ılık ve karanlık yere aliyosun 3 veya 4 güne patlamış olacaklardır

cannabiscity

Kıdemli Üye
kardeşim sen direk toprağın içine koy üstüne streç çek üstünede delikler aç streçin koy odanın bir köşesine ışığa felan ihtiyacı yok zaten bak 4-7 gün içerisinde takip et baktın selamlamaya doğru geliyor ya hemen ışığın altına koy yavaş yavaş selam versin sana ben hep öyle yapıyorum uğraşmıyorum fantazilerle yapan arkadaşlara saygım var

cannabiscity

Kıdemli Üye
birde 5 gün bardak 5 gün peçete olayını nerden çıkardın böyle bir bilgi bile yok yazi vs hiç karşılaşmadım ala ala :)

cannabiscity

Kıdemli Üye
ula sabah sabah tekrar okudumda arkadaşında dediği gibi o kadar çok yanlış varki doğrusunu unuttum diyor doğru:D

Ü

Üye silindi 24376

Guest
3- daha ekmeden toprağın içine 77 litre toprağın içine 1 litre yarasa gübresi koydum.

bütün tohumlar peçetede patladılar ancak toprağa ektim bugün 12. günleri sadece 1i çıktı onunca boyu 3 cm genişliği 2 cm yani çıkmasa daha iyiydi.

sizce bu yukarıda yazdığım 3 maddeden hangisinden dolayı sorun yaşadım.tohumlar auto. ışık 15/9. nem %90 . toprak daha önce kullandığım ve verim aldığım bir toprak
knk neler yapmışsın

Byfendi

Kıdemli Üye
Önceki growun var sanirim daha once o topragi kullandiğin icin öyle varsaydim! Bu şekilde tohum patlatip bu ışık sistemiyle mi aldin kanka?

bakakla1

Yeni üye
herkesin yorumuna teşekkür ederim. iyi güldürdünüz. 5 gün bardak 5 gün peçete olayını bilmeden yaptım. bardakda 5 gün çıkmayınca tuttum ellemedim. bardakda çıkmıyormuş peçetede çıkıyormuş zaten diyip 5 günde peçeteye aldım.

ancak çürümüş olsa neden bütün tohumlar patlasın diye düşündüğüm için toprağa yarasa gübresini ekmeden ilk defa kattığım için acaba ondan dolayımı diye öğrenmek istedim mevzu tamamen bu :D hepinizin işi gücü rast gitsin güzel yorumlar :D

Ü

Üye silindi 24376

Guest
herkesin yorumuna teşekkür ederim. iyi güldürdünüz. 5 gün bardak 5 gün peçete olayını bilmeden yaptım. bardakda 5 gün çıkmayınca tuttum ellemedim. bardakda çıkmıyormuş peçetede çıkıyormuş zaten diyip 5 günde peçeteye aldım.

ancak çürümüş olsa neden bütün tohumlar patlasın diye düşündüğüm için toprağa yarasa gübresini ekmeden ilk defa kattığım için acaba ondan dolayımı diye öğrenmek istedim mevzu tamamen bu :D hepinizin işi gücü rast gitsin güzel yorumlar :D
knk toplam 10 gün tohumu ıslatman mı hata direk 77 litre saksıya alman mı hata
tohumları ışıkta bekletmek mi hata diye soruyosun
böyle bir forumun varlığından haberdar olup böylesine hatalar yapmak gerçekten kolay değil umarım hatalarına devam etmezsin kanka bol hasatlar

coobur

Üye

Başkan şov yapmışsın :)

Hoca666

Müptezel
Kanka ben de ilk seferinde yanlis anlama sonucu 3 gun suda tuttum. Hic bi sey olmadi. Asiri suda hava alamadigi icin gelismiyo. Pecetede 5 gun bekletmissin ama onemli diil ki zaten patlamislar. Kucukken fasulyeleri haftalarca pamukta yetistirirdik hic bi sey de olmazdi. Topraga attiktan sonra her gun sulama yapmamissan derine de gommemissen cikar onlar. Dinleme kimseyi bekle.

Ü

Üye silindi 20768

Guest
kanka jiffy tablet kullan bir sonraki tohumları patlatırken. jiffy ile patlamayan hiç bir tohumum olmadı şimdiye kadar.

kanka jiffy tablet kullan bir sonraki tohumları patlatırken. jiffy ile patlamayan hiç bir tohumum olmadı şimdiye kadar.
kanka jiffy aldım bu hasatta kullanmak için.
jiffyde fidanlanınca büyük saksıya nasıl geçiriyoruz?direkt saksıyı açıp jiffy ile beraber mi toprağa gömeceğiz yoksa fidanı jiffy'den ayırıp klasik usülde mi gömeceğiz.burada yandı beynim :D

Ü

Üye silindi 20768

Guest
kanka jiffy aldım bu hasatta kullanmak için.
jiffyde fidanlanınca büyük saksıya nasıl geçiriyoruz?direkt saksıyı açıp jiffy ile beraber mi toprağa gömeceğiz yoksa fidanı jiffy'den ayırıp klasik usülde mi gömeceğiz.burada yandı beynim :D
jiffyi direk toprağa göm kanka. 2. günde falan kök jiffyden dışarı çıkmış olacak toprağa dikkatli ek kök zarar görmesin. cin çarpar sonra bitkini :D

#Cigâ

Doktor

hangisinde sorun yaşamadın desek daha doğru olur ama 5 gün suda bırakman diyorum çürütmüşsün Allah aşkına 5 gün nedir bir dahakine ılık suya karanlık kalıcak vaziyette at giysi dolabına bırak max 12 saat tut

secretBud

Yeni üye
Beyler bene 4 ww auto attm saglikli gidiyolar ancak 1 adet amnesia susuz kaldi fide aşamasında boy vermeden tohumdan direk yaprak yapmaya basladi 1 cm bile olmadan 4 yaprak çıktı 10 gündür olmedi de ne yapsam duzelir

Ü

Üye silindi 8417

Guest
Beyler pecetede tutmayin tohumlari, curuyorlar. At suya dibe iner inmez gom topraga ver can suyunu, arkana yaslan.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready*
  • O Omnibuw:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready* ***** ****** ***** ******* ***** **** ** **** ***** *********** **** ***** dready**** *** ** ***** ***** ********** *** ********** ********* ****** ***** ****** ********* **** ******* ******* ******** **** ****** ********* ****** **** ****** ****** **** ********* ** *** ****** ***** ******** ** ********** ***** *********** *** **** *** **** *** * ***** **** *********** ********* ********* ******* ***** ******** *** ******* ***** **** dready** ** *********** **** ********
    O Omnibuw: ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* *****...