Tohumlarımız geldi led ışık için bilgi almak istiyorum

COFFE

Yeni üye
https://imgyukle.com/i/J4L7WY  < degenetica.org dan gelen tohumlarımız 

Kabinim 120x120x 200 cm 
Alacağım led bu
 https://imgyukle.com/i/J4NXPb

Prizden çekim gücü 320 w dedi adam kabin için yeterlimidir ışığı bilen deneyen varmı önerirmisiniz almamı bunu

COFFE

Yeni üye
Cvp: Tohumlarımız geldi led ışık için bilgi almak istiyorum

polat98' Alıntı:
kanka kaç bitki bakacaksın ?

7-8 düşünüyorum ben önerilerinizi alırım
12 litrelik saksılarda sıkıntı yaşarmıyım

Bee

Yeni üye
kankacım selam. Bu işlerin bazı dinamikleri var. Tam hesabını inan anlamış değilim ama prizden 320w çeken bir ledle yapacağın 7 çiçekten alacağın verimi 4çiçekten de alırsın gibime geliyor. biraz forumu inceleyip hesabı kaba taslak öğrenebilirsin. bu arada bu lede kaç para vericeksin? 
Saksı boyutu bitkiyi ne kadar veg dönemde tutup ne kadar büyüteceğine bağlı. Ne kadar uzun veg dönemi o kadar kök için yer demek. Ben 11ltde yapıyorum 3 bitki yeterli geldi bana

COFFE

Yeni üye

Bee' Alıntı:
kankacım selam. Bu işlerin bazı dinamikleri var. Tam hesabını inan anlamış değilim ama prizden 320w çeken bir ledle yapacağın 7 çiçekten alacağın verimi 4çiçekten de alırsın gibime geliyor. biraz forumu inceleyip hesabı kaba taslak öğrenebilirsin. bu arada bu lede kaç para vericeksin? 
Saksı boyutu bitkiyi ne kadar veg dönemde tutup ne kadar büyüteceğine bağlı. Ne kadar uzun veg dönemi o kadar kök için yer demek. Ben 11ltde yapıyorum 3 bitki yeterli geldi bana

Teşekkürler cevapladığın için A.selam kanka araştırdım baya ama denemek istiyorum kabin 120 120 
7 tane sığar rahatlikla 11 litrelik bi saksıda eksem  20/4 gelişim döneminde ışık versem 40 gün 50 gün tutabilrm gelişim dönemi uzunluğunu gözlemleyerek buna karar vericez birlikte burdan yardim alarak yapmaya calısıcam umutluyum ben 
Işığa 2500 tl vericem

EJDEERYAAA

Yeni üye
Dostum o kabine 7 bitki sigmaz hadi sığdırdın diyelim ayni kabine 3 en fazla 4 bitki koysan ayni hasati alcaksin 3 bitkiyle uğraşmak var 7 bitkiyle uğraşmak var hemde ayni sonuc icin kendini bosa yorma derim.

Respect99

Yeni üye

COFFE' Alıntı:
Bee' Alıntı:

Teşekkürler cevapladığın için A.selam kanka araştırdım baya ama denemek istiyorum kabin 120 120 
7 tane sığar rahatlikla 11 litrelik bi saksıda eksem  20/4 gelişim döneminde ışık versem 40 gün 50 gün tutabilrm gelişim dönemi uzunluğunu gözlemleyerek buna karar vericez birlikte burdan yardim alarak yapmaya calısıcam umutluyum ben 
Işığa 2500 tl vericem
Kankam ben gecen sene 120.120.200 kabine4 tane koydum 600 w(180 w çeken) LED ile yaptım . herşey eksiksiszdi ama çok az hasat aldım.Yani demem o ki alanın büyük diye çok bitki koyup fazla hasat alacaksın diye bişe yok.7 yerine 2 veya 4 koyup eğitimlerinde vererek güzel hasat alabilirsin.Hem çok bitkiyle uğraşması zor oluyor . Tavsiyedir

Bee

Yeni üye
kankalarım benimde tam olarak söylemek istediğim bu. yer problem değil. Önemli olan ışık eğitim ve en önemlisi bilgi ve deneyim. 2500tl de o ışığa göre biraz pahalı kankam. Elektrik parası bu ay gelmeyecekmiş. O yüzden kontrol edemeyeceğim ama benim günlüğe bir bak istersen ben o led sistemi 400tl civarına malettim. 500w prizden çekiyor olması lazım.

stormyy

Yeni üye

COFFE' Alıntı:

Kabinim 120x120x 200 cm 
Alacağım led bu

Prizden çekim gücü 320 w dedi adam kabin için yeterlimidir ışığı bilen deneyen varmı önerirmisiniz almamı bunu

Dostum aynı ledin 160w olanından kullanıyorum 2 kız var altında kabin 100x100x200, benim de ilk growum ve grow bitmeden sana iyidir kötüdür diyemem. Günlük var ordan bakabilirsin kızlara 25. günümüzdeyiz şu ana kadar memnunum gelişimlerinden. Ancak çiçeklenme dönemine henüz gelmediğim için birşey diyemem. Bee kankanın dediği gibi ürün biraz pahalı. Kendim uğraşırım diyosan daha ucuzu aynısını yapabilirsin. Ben yurtdışı sipariş bekleme falan uğraşmak istemediğimden aldım. Bence de 7 bitki atma altına.

Bir de kanka benim bir sorum olacak. Sponsordan o adetlerde tohumları nasıl aldın. Her tohumdan en az 5 adet satılmıyor mu?

Bol hasatlar.

COFFE

Yeni üye

stormyy' Alıntı:
COFFE' Alıntı:

Kabinim 120x120x 200 cm 
Alacağım led bu

Dostum aynı ledin 160w olanından kullanıyorum 2 kız var altında kabin 100x100x200, benim de ilk growum ve grow bitmeden sana iyidir kötüdür diyemem. Günlük var ordan bakabilirsin kızlara 25. günümüzdeyiz şu ana kadar memnunum gelişimlerinden. Ancak çiçeklenme dönemine henüz gelmediğim için birşey diyemem. Bee kankanın dediği gibi ürün biraz pahalı. Kendim uğraşırım diyosan daha ucuzu aynısını yapabilirsin. Ben yurtdışı sipariş bekleme falan uğraşmak istemediğimden aldım. Bence de 7 bitki atma altına.

Bir de kanka benim bir sorum olacak. Sponsordan o adetlerde tohumları nasıl aldın. Her tohumdan en az 5 adet satılmıyor mu?

Bol hasatlar.

Teşekkürler sizede bol hasatlar dilerim 4 bitki koyacam sponsora havale Yaptım Whatsaptan kendilerini istediğim cins ve adet sayısı belirttim gönderdiler sağolsunlar

Nazarian' Alıntı:
Evet dostum bende merak ediyorum adet olarak nasıl aldın?
 İstediğiniz tohumları söyleyin stokta varsa gönderirler

stormyy' Alıntı:
COFFE' Alıntı:

Kabinim 120x120x 200 cm 
Alacağım led bu

Bol hasatlar.

Teşekkürler hayır ben istediğim tohum ve adet sayısını kendilerine Whatsaptan bildirdim fazlasıyla gönderdiler 

Bu arada bakıcam bitkilerine bol hasatlar

Cusen

Yeni üye

COFFE' Alıntı:

Kabinim 120x120x 200 cm 
Alacağım led bu

Aynı ledi kullanıyorum şuan, çiçekler 16. Günde gelişimleri güzel ::) ilerleyenn dönemlerde bi sıkıntı yaşarmıyım göreceğiz :)

COFFE

Yeni üye

Cusen' Alıntı:
COFFE' Alıntı:

Kabinim 120x120x 200 cm 
Alacağım led bu

Aynı ledi kullanıyorum şuan, çiçekler 16. Günde gelişimleri güzel ::) ilerleyenn dönemlerde bi sıkıntı yaşarmıyım göreceğiz :)

Kaç bitki bakıyosun kabin ölçün ne reis bol hasatlar

Devox

Yeni üye

Kanka tohum siparişi vericem  ama türkiye içi gönderimlerde bi problem yaşarmıyım bi yardımcı olursanız çok sevinirim

COFFE

Yeni üye

greenblue53' Alıntı:
Kankam merhaba öncelikle bu tarz konuları soru-cevap bölümüne açarsan daha güzel olur.
Bu sorduğun Led için kötü  diyemem ama iyi de demem özellikle fiyatı çok aşırı uçuk. 
Ben cob ledleri severim normalde ama quantum board ürünler çıktıktan sonra cob ların yerini aldı. 
Neden quantum board ürünler cob ledlerin yerini aldı?
Çünkü quantum board Led diyotları cob ledler gibi 1 adet olup tek merkezli değil bir board üzerine çok fazla sayıda dizilir. Mesela 1 board 300 Led dizilir 150watt güç verilir her birine yarım watt düşer ısı board a eşit miktarda yayılır ışık da alana eşit miktarda yayılır bu nedenle aliminyum soğutucu ısıyı herbirinden çok rahat emer ısı miktarı çok az olur bu nedenle de hem verim düşmez hemde ömrü uzun olur.
Quantum board ürünlerde de kasada kullanıla aliminyum miktarı uygun olmalıdır az kullanılmış maliyetten kaçılmış ürünler ısınır. 
Led sistemlerde para tutan kısım aliminyum kasası dır normalde en güzel soğutma pasif soğutmadır pasif soğutma da fan kullanılmaz yeterli miktarda aliminyum kullanılır. 
Fan kullanıla soğutmada aliminyum yetersiz olduğu için kullanılmıştır tam soğutma sağlamaz ses yapar vsvs. 

Sorduğun Led den çok daha güzel 5 yıl garantili Türk montajlı japon malı nichia rps0a 3000k SMD LED tavsiye ederim. 
Veya başka quantum board bakabilirsin. 
300 watt resim
300 watt yerli montaj Led link
120x120 çadırda kaç bitki yetiştireceğin de tamamen photoperiod larda veg dönemine saksı ebatlarına sana kalmış. 
Ben 100x200x180 çadırda uzun veg dönemi 4 bitki yetiştiriyorum keşke 3 tane koyup biraz eğitim verseydim daha iyiydi. 
Benim bitkiler.

Çok teşekkürler yanitladigin ve önerilerin için ama bikere aldım geldi led deneyip görecez 4 Auto bitki koyacam bende herşeyim hazır peçete arasindalar tohumlar patlamışlar senin bitkiler de çok güzel sağlıklı maşallah bol hasatlarin olur inşallah

Shadow

Yeni üye
Baya bol hasatlar gibi kanka maşşAllah :D

Kanka gözün aydın önceliklie degenetica ne kadar zamanda geldi ne kadar para verdin afaki bir soru değilse sormak isterim?

istasyonyapma

Yeni üye

greenblue53' Alıntı:
Kankam merhaba öncelikle bu tarz konuları soru-cevap bölümüne açarsan daha güzel olur.
Bu sorduğun Led için kötü  diyemem ama iyi de demem özellikle fiyatı çok aşırı uçuk. 
Ben cob ledleri severim normalde ama quantum board ürünler çıktıktan sonra cob ların yerini aldı. 
Neden quantum board ürünler cob ledlerin yerini aldı?
Çünkü quantum board Led diyotları cob ledler gibi 1 adet olup tek merkezli değil bir board üzerine çok fazla sayıda dizilir. Mesela 1 board 300 Led dizilir 150watt güç verilir her birine yarım watt düşer ısı board a eşit miktarda yayılır ışık da alana eşit miktarda yayılır bu nedenle aliminyum soğutucu ısıyı herbirinden çok rahat emer ısı miktarı çok az olur bu nedenle de hem verim düşmez hemde ömrü uzun olur.
Quantum board ürünlerde de kasada kullanıla aliminyum miktarı uygun olmalıdır az kullanılmış maliyetten kaçılmış ürünler ısınır. 
Led sistemlerde para tutan kısım aliminyum kasası dır normalde en güzel soğutma pasif soğutmadır pasif soğutma da fan kullanılmaz yeterli miktarda aliminyum kullanılır. 
Fan kullanıla soğutmada aliminyum yetersiz olduğu için kullanılmıştır tam soğutma sağlamaz ses yapar vsvs. 

Sorduğun Led den çok daha güzel 5 yıl garantili Türk montajlı japon malı nichia rps0a 3000k SMD LED tavsiye ederim. 
Veya başka quantum board bakabilirsin. 
300 watt resim
300 watt yerli montaj Led link
120x120 çadırda kaç bitki yetiştireceğin de tamamen photoperiod larda veg dönemine saksı ebatlarına sana kalmış. 
Ben 100x200x180 çadırda uzun veg dönemi 4 bitki yetiştiriyorum keşke 3 tane koyup biraz eğitim verseydim daha iyiydi. 
Benim bitkiler.
eyvallah cevapladığın için sağol kardo

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ****** ****** ** ** **
    +2
    hahahahahahahaha
    +2
  • Sleepless Sleepless:
    ********* ***** *** ********* ****** **
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** ** ** ** *** ** *** ********* ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    *** hahahaha** ***** *** ******* ***** ***** *** **** ****** ******* **
  • B biggie34_:
  • B biggie34_:
    ********* **
    ******** ****** **** *** *** ***** * **** * ****** ** ****** **** ******* *********
    +1
  • B biggie34_:
    +2
    ***** *** hahahaha******* ********* ***** *** **
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    *** ****** ******* *** hahahaha** hahahaha ***** ******** **
  • B biggie34_:
  • B biggie34_:
    ******* ** ****** **
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    * ********* **
    *** ****** ******* *** hahahaha** hahahaha ***** ******** ** *** ********** **** hahahaha** ********* ***** ***** ******** **
  • B biggie34_:
    *** hahahaha ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ****** **** *** *** ***** * **** * ****** ** ****** **** ******* ********* ********* hahahaha********** ********* ***** ****** ******
  • Sleepless Sleepless:
    *** ********** **** hahahaha** ********* ***** ***** ******** ** ***** ***** hahahaha**** ******** ***** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    ********* hahahaha********** ********* ***** ****** ****** *** ***** hahahaha******** ***** ******** **** hahahaha ****** ********** ****** ******** hahahaha ****
  • L Legend86:
    *** hahahaha ** ***** *** **** ********* ***
  • Sleepless Sleepless:
    ********* hahahaha** ****** ****** ** ***
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ****** ******* ****** ****** ** **** **
  • deyorke deyorke:
    *** **** *** *** ********* *** **** ******* *** hahahaha **** **** ********** *** ***** **** *** ***
    deyorke deyorke: *** **** *** *** ********* *** **** ******* *** hahahaha **** **** ********** *** ***** ****...