Tohum Çimlendirme (resimli anlatım)

iri sert kabuklu tohumlar 24 saatten fazla suda bekletilmeli mi. tohumun itildiğinde dibe batması gerekir mi. 48 satten fazla suda bekletilmiş iri ve sert kabuklu tohum çürür mü?

Ozzy0809

Yeni üye
lOzO0r.png

nt: Sormak istediklerinizi konu altında sorun kankalar çözüm buluruz.
Kabın kapağını kapatmamiz sartmi?

Birde sıcaklığı ne kadar tuttun kanka
Valla şimdi kızanlar yanlış diyenler olur belki ama kanka kabın altına peçete koydum üstüne tohumları üstüne bi kat daha kabattım peçete ıslanacak kadar verdim suyu peteğin dibine koydum 3 kere kurudu su verdim 2 güne patladı tohumlar He bide karanlık mevzusu var ya kabın tişörte sardım

Ozzy0809

Yeni üye
Valla şimdi kızanlar yanlış diyenler olur belki ama kanka kabın altına peçete koydum üstüne tohumları üstüne bi kat daha kabattım peçete ıslanacak kadar verdim suyu peteğin dibine koydum 3 kere kurudu su verdim 2 güne patladı tohumlar He bide karanlık mevzusu var ya kabın tişörte sardım
İyi yapmışsın kanka aynı yöntemi uygulamışız şimdilik herşey Yolunda ben tam filizlenmesini bekleyeceğim 3/5 gün daha

husyn

Doktor
Cvp: Tohum Çimlendirme (resimli anlatım)

Üstadlar Dun Tohumlari Suya Attim 24 Saat Gecti Bugunde Islak Pecete Icerisine Aldim Karanlik Bi Yere Koydum.Tohumlar Kofteci Tohumu Ve 8 Aydir Ortalama Bende Duruyo.Kurumus Olma Yada Catlamama Durumu Olabilir Mi???
yanış bilmiyorsam kenevir tohumun ömrü 1-2 yıl değişiyor

BetonKazım

Yeni üye
Filizlendirdiğim tohumu saksıya aldım şu an 2cm kadar filiz boyu var fakar filizin ucundaki renk tonu biraz farklı ne yapmalıyım? İsterseniz görüntü paylaşabilirim

husyn

Doktor
Filizlendirdiğim tohumu saksıya aldım şu an 2cm kadar filiz boyu var fakar filizin ucundaki renk tonu biraz farklı ne yapmalıyım? İsterseniz görüntü paylaşabilirim
filizleri ergenleşene kadar nemli tutmaklazım kök kısmını ama ıslaklık 2 günü geçerse ergenken bile öğle sararma yapar nemlilik farlı ıslaklık farklı ıslandıktan sonra mutlaka 3-4 gün geçmesilazım en az kök çok küçük olduğu içinde nem olmasa ölür
fotoğrafınıda verde bakalım

Endrix

Yeni üye
Merhabalar,
Sponsordan kasım gibi blue dream auto tohum aldım, ikisini burada anlatıldığı gibi çimlendirdim. ektim, hasatımı aldım vs.
iki hafta kadar önce de elimde kalan tohumları çimlendireyim dedim (4 tohum) aynı yöntemle olmadı. bir tanesi açılır gibi oldu ektim tutmadı vs.
Bu durumu degenetica'ya bildirdim bana aşağıdaki linkteki yöntemi önerdiler.

anlatıldığı gibi uyguladım, 3 gün sonra kontrol edeyim dedim, makyaj pamukları streç filme rağmen kupkuruydu. Tohumlar çatlamamış. Şimdi tekrar deniyorum. Bardakta ıslatma yapmadan, aynı videodaki gibi.

Tohumlarda bi sıkıntı oluşmamıştır umarım. Bir kaç gün sonra gelişmeye göre yine yazarım

Grow Muhabbetleri
Help Users
    F Fısfısss01: ******** ****** **** ****** ********