Tohum Çimlendirme (resimli anlatım)

Mary1408

Yeni üye
lOzO0r.png

nt: Sormak istediklerinizi konu altında sorun kankalar çözüm buluruz.
Kankacım unuttum diğer kızların yanına 2 kök daha salalım derken ışıpın altına koyduk tam kabuklar çatlamıştı ki ışığın altına geçip üstüne bir de toprağa koyunca memnun olmadığını düşünerek tekrar pamuğun arasına koydum dediğim gibi tohumlar çatlamış acaba şu an karanlıkta isteklerinin karşılandığını farkedip bi el sallar mı bize aence yoksa meftaa mı oldu tohumlar

Cengoxl

Kıdemli Üye
lOzO0r.png

nt: Sormak istediklerinizi konu altında sorun kankalar çözüm buluruz.
Kankalar tüm işlemlerden önce tohumları cam bir kavanoza koyup ağzını kapatın ve sallayın yani shake yapın bir kaç dakika! Bu işlem dış kabuğun kolayca çatlamasına sebeb oluyor! Sonra suya atın 1 gün kalsın, işleme ıslak peçete ile devam edin çok büyük ihtimalle sizi üzmez sonrasında macera dolu hikayeniz başlamış olur. Saygılar dumancı kankalarım:cool:

erenamo

Yeni üye
selamlar growerlığa yeni başlıyorum köfteci tohumu aynı bu yöntemle 2 günde baş verdi bende peçeteye koydum. Toprağa ne zaman koymalıyım ne olunca anlarım ?

Agayev

Yeni üye
Cvp: Tohum Çimlendirme (resimli anlatım)

Üstadlar Dun Tohumlari Suya Attim 24 Saat Gecti Bugunde Islak Pecete Icerisine Aldim Karanlik Bi Yere Koydum.Tohumlar Kofteci Tohumu Ve 8 Aydir Ortalama Bende Duruyo.Kurumus Olma Yada Catlamama Durumu Olabilir Mi???
Dostum bir ikinci alternatif tohumlari ufak bir cam kavanoza koy 15 dakika elinde kavanozu salla. Ege o sekildede patlamiyorsa muhtemelen tohumlarin cansizdir. Kolay gelsin

teteocx

Yeni üye
Sıcaklık 25-26 C nem %60-65, 24 saat bardakta 48 saat kağıt havlu içinde çimlendikten sonra jiffyye ekildiler. İlk gün white widow auto ve alaskan thunder auto. Ortam uygun mudur ustalardan tavsiyeye ihtiyacım var

Hocam ışığı yazmayı unutmuşum HPS 400 W mesafe 50 cm ve çimşemdirme kabini içindeler
Bak açık konuşayım 2 adet lemon og auto yu 250w mh nin altına koydum 4. günde yan yattılar söktüm aldım geçen gün.
Biobizz light mix toprak kullanıyorum ya topraktan oldu ya ışıktan.
Bu güne kadar hep cfl ampülde çimlendirdim ilk 3/5 günü sıkıntı yaşamadım.
Dikkatli ol dostum.

Kanka fideye 400w mecburi veriyorsan 100 cm'den fazla mesafe bırakman lazım ilk haftalarda. Boşa o kadar enerji harcama 40 50w bişeyler al kullan. Hem sağlıklı hem ekonomik. Bir başkası çıkıp ben 600w ile başlangıç yaptım hiçbir şey olmadı diyebilir ama aynı şans sende olmayabilir bütün emeklern çöp olur.

Fide döneminde 40w pervane lamba
Gelişim döneminde 250w mh
Çiçeklenme döneminde 600w hps kullanıyorum.

Bardakta başlayıp 2lt saksıya
Ardından 16 litreye geçiyorum.

Yüzme bilmeyen çocuğu öğrensin diye denizin derinliklerine atmazsın dimi?
Önce kıyıdan, yavaş yavaş...

teteocx

Yeni üye
Kanka fideye 400w mecburi veriyorsan 100 cm'den fazla mesafe bırakman lazım ilk haftalarda. Boşa o kadar enerji harcama 40 50w bişeyler al kullan. Hem sağlıklı hem ekonomik. Bir başkası çıkıp ben 600w ile başlangıç yaptım hiçbir şey olmadı diyebilir ama aynı şans sende olmayabilir bütün emeklern çöp olur.

Fide döneminde 40w pervane lamba
Gelişim döneminde 250w mh
Çiçeklenme döneminde 600w hps kullanıyorum.

Bardakta başlayıp 2lt saksıya
Ardından 16 litreye geçiyorum.

Yüzme bilmeyen çocuğu öğrensin diye denizin derinliklerine atmazsın dimi?
Önce kıyıdan, yavaş yavaş...

splendor35

Yeni üye
beyler peçetede 1 cm köklenen auyo tohumları light mix topraga attım. nem 60-80 sıcaklık 20-22 civarı. 3 gün oldu hgala baş vermediler. normal midir? (kabin içinde karanlıktalar. baş verene kadar ışık verilmiyor diye biliyorum) ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ******* ** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** hahahahahahahaha**** ******* hahahaha*** ** ***** ********** *****
  • E ErdemRS6:
    * **** ********** ******* *** ******** ********** ***** **** ***** ****** hahahaha****
  • E ErdemRS6:
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** **** ***** hahahaha* hahahahahahahaha**** ******* hahahaha*** ** ***** ********** *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ***** hahahaha** *** ******** ** *** ******** ****** hahahaha hahahaha*** **** ******** ***** hahahaha***** **** ********** ******* *** ******** ********** ***** **** ***** ****** hahahaha****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    +1
  • Q qlql:
    ***** ****** ********* ***** ***** *** hahahaha ******** ******* ***** *******
  • E ErdemRS6:
    ***** ***** hahahaha** *** ******** ** *** ******** ****** hahahaha hahahaha*** **** ******** ***** hahahaha**** ***** ***** *** ********** ***
  • kkush kkush:
    ****** *** ********* ********** ******* ******** hahahaha******** hahahahahahahaha**** ******* hahahaha*** ** ***** ********** *****
  • E ErdemRS6:
    ***** ****** ********* ***** ***** *** hahahaha ******** ******* ***** ******* *** ********** ******** ******* ***** ********** ****** ******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • E ErdemRS6:
    hahahaha ***** ******** hahahaha** ***** **** ******** ****** * ******* ** **** ******** *** **** hahahaha* *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ******* * ***** hahahaha
  • kkush kkush:
    ******* **** ******* ******* * ***** hahahaha
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Mordecai Mordecai:
    ****** **** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • kkush kkush:
    hahahaha **** ******* **** ***** *********
  • kkush kkush:
    *** ******** **** hahahaha hahahaha** ******** ***** *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ********* hahahahahahahaha
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • E ErdemRS6:
    ** ***** ***** ******* *** **** ***** *** **** ***** * ********** ******* ********* ****** hahahaha* ******** ** ******** ***** ********** ******* ****** ****** ***** ******* ****** ******* **** * ***** *** ** ********* ********* ********* ******* ******** **** ********** ********** ******** * ***** ***** ******* ****** * ***** ******* *** ******* hahahaha** ******** ******* hahahaha
  • E ErdemRS6:
    *** **** ****** ***** ** ***** *** hahahaha**
  • kkush kkush:
    *** ** ** ******* ********** ***** **** ***** ***** ******* *** **** ***** *** **** ***** * ********** ******* ********* ****** hahahaha* ******** ** ******** ***** ********** ******* ****** ****** ***** ******* ****** ******* **** * ***** *** ** ********* ********* ********* ******* ******** **** ********** ********** ******** * ***** ***** ******* ****** * ***** ******* *** ******* hahahaha** ******** ******* hahahaha
    kkush kkush: *** ** ** ******* ********** ***** **** ***** ***** ******* *** **** ***** *** **** ***** *...