Tohum Çimlendirme (resimli anlatım)

ozk

Yeni üye
Cvp: Tohum Çimlendirme (resimli anlatım)

[attachment=1794' Alıntı:
datrox pid='52386' dateline='1587236819']
Black Kath' Alıntı:
Beyaz uç aşağı bakacak şekilde ekilecek.

bende öyle biliyorum fakat yukarı gelmesi gerektiğini savunanlar var.

Ben de ucu aşağıya gelecek şekilde diye biliyodum ama geçen gün şöyle bişey gördüm.

Ekli dosyalar

• 20200423_200219.jpg
    20200423_200219.jpg
    264.5 KB · Görüntüleme: 156

Lakot

Yeni üye

Merhabalar bende resimdeki işlemleri teker teker uyguladım fakat 5 gün geçti pecetenin içinde herhangi bir catlama vs olmadı bende toprağa aldım 1 gün geçti herhangi bir filiz göremiyorum. Sıcaklık ve nemide olması gerektiği şekilde tuttum sizce ölmüşlermidir?

El_Takashi

Kıdemli Üye

Beyler tohumlari patlattim.fak bardak ve plastik yogurt kabina koyucam delikli sekilde , beyaz asagiya tohum yukariya fakat bu islem nasil olcak topragi koyucam sonra serce parmagimla ustten az acip icine yerlestirip ustunu ortucem geri demi ?

El_Takashi

Kıdemli Üye

Beyler tohumlari patlattim.fak bardak ve plastik yogurt kabina koyucam delikli sekilde , beyaz asagiya tohum yukariya fakat bu islem nasil olcak topragi koyucam sonra serce parmagimla ustten az acip icine yerlestirip ustunu ortucem geri demi ?

tito33

Üye

El_Takashi' Alıntı:

aynen öyle kanka yarım cm toprağa yerleştir sonra bastırma üzerine serpiştirerek toprak ekle ve sula sonra ışık sisteminin altına alabilirsin

Vedoo

Kıdemli Üye

https://imgyukle.com/i/roAcm8

Yapacağınız bu işte

El_Takashi

Kıdemli Üye

Ilk gun suda pecetede 3.gun biticek neredeyse 14 tohumun 10 tanesi patlamis,uclarindan beyaz cikmis ne zaman bardaga ekeyim?
2= geri kalan 4 tohum nasil patlar ?

greenroomArtvin

Yeni üye

Arkadaşlar altta vermiş olduğum sitede tohumun beyaz olan yerinin ekim sırasında üstte bakması gerektiği ve birçok growerinde bu işi yanlış yaptığı beyaz olan yeri direk toprağa gelecek şekilde ektiğini anlatmış şimdi bunun hangisi doğru ? 

https://www.elephantos.com/tr/info/%C3%A7imlenme-k%C4%B1lavuzu.html

haberman

Yeni üye
Filiz çıktıktan sonra toprağa ekerken çıkan filiz kısmı yukarı mı ? yoksa aşağıya mı ? bakacak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ayhan Chat bot:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ** ****** ******** ******** ***** ***** ****** * **** **** * hahahaha hahahaha ** *******
    +1
  • A ax-b:
    **** hahahaha****** hahahaha** hahahaha****
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ********* ******** ******** ******** **** hahahaha****** hahahaha** hahahaha****
  • A ax-b:
  • E Einsatz:
    +1
  • A ax-b:
    +1
  • B bandaleros:
    ******** ********* ***** ***** **** ***** *** ****** ***** hahahaha *
  • E Einsatz:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • E Einsatz:
    **** ** ********* hahahaha ****
    E Einsatz: **** ** ********* hahahaha ****