Thc konsantresini nereden bulabilirim? E-sigara likit yapımı için arıyorum.

MartinAnka

Yeni üye
Thc konsantresi ile çok daha sağlıklı keyifli bir likit yapımı oluyormuş ama nereden bulabileceğimi bilmiyorum, destek olursanız sevinirim arkadaşlar
@Avare

MartinAnka

Yeni üye
Kanka thc konsantresi ile hızlı bi şekilde likit yapmak istiyorum. Thc yağı çıkararak zaman ve kaliteden kaybediliyormuş. Yurt dışındaki likit firmaları thc konsantresi kullanıyormuş likit yapımında. Diğer türlü yeşillikten çıkarılan yağ thc seviyesi düşük olduğundan çoğu yeşillikte tatmin etmiyormuş kafa yapmıyormuş fazla. O yüzden bana kaliteli likit yapımı gerekiyor güzel bir anlatım ile ve thc konsantresini nasıl bulabilirim, bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim. :)
@Avare

Bu konu benim de ilgimi çekiyor.

Senelerce elektronik sigara kullandım ve likit yaptım. Likit yaparken kullanılan malzemeler içine dekarb edilen ürünü nasıl entegre etmeli.

Mesela propilen glikol içinde dekarb edilen ürün beklerse demlenir mi. Yoksa bağlanması için propilen glikol da ısıtılmalı mı.

Ne kadar sürede demlenir. Normal kimyasal aromalarda likite aroma işlemesi için gereken süre 20 gün ile 1 ay. Elde edilen öz ile daha da beklemek gerekir mi

Her halükarda likit bekleme zamanı yüksek bir ürün. Deneme yaparsanız işlem bitti çekeyim dediğinizde kafa gelmezse ürünü atmayın. Karanlık,oda sıcaklığı olacak bir ortamda bir ay bekletip tekrar demeyin derim.

Avare

Doktor
Kankalar ben 8 senelik elektronik sigara kullanıcısıyım. 7.5 senedir de likitlerimi kendim yapıyorum.
Thc li likit olayına ciddi anlamda kafa yordum.
Normal vg nin içerisinde otu 3 ay bekletmekten tutun da fırında 120 derecede pg nin içinde kavanozda bekletmeye kadar bir sürü yöntem denedim.
Ne yazık ki normal kullandığımız 80-20 yahut
70-30 ayarında bir ürün elde etmek imkansıza yakın yahut henüz keşfedilemedi.
Yurt dışından thc konsantresi getirmek emin ol thc li likit getirmekten daha zordur.
Endüstriyel bazda üreticiler thc yi bitkiden co2 yahut bütan kullanarak çıkarıyor ve terpen ekleyerek çıkardıkları macunumsu maddeyi bal kıvamında hatta daha koyu şekilde yağ buharlaştırıcı cartomizerlere koyarak satışa çıkarıyorlar. O şekilde bir likiti bizlerin kullandığı atomizerler buharlaştıramaz.
Pamuğun emebileceği tarzda bir ürün değil çünkü
İlk thc vape temin ettiğimde bildiğin dispanserlerde satılan ürünlerden gelmişti. Elektronik sigara içen kankalar bilir besleme olup olmadığını atomizerin içinden çıkan kabarcıklardan anlarız en net şekilde.
Bunda kıvam o kadar koyuydu ki kabarcığın atomizerin içinde yukarı çıkması saatler sürüyordu.
Likit için diğer konularda da belirttim burada da belirteyim.
1 bitkiden çıkarılmış bho,wax,balmumu,shatter artık hangi yöntemle nasıl çıkardıysanız bir özüt olmalı. (Akciğer lipid zatürresine yakalanmamak için yağ ve mumlarından arınmış olmalı)
2 terpen olmalı
Terpen yoksa peg 4000 yahut ejemix gerekli
Hiç biri yoksa normal 10 ml likite 1 gr konsantre koyup 80 derecede karıştırıyoruz fakat 1-2 gün içinde tekrardan ayrışıyor.

Bunların yanında sağlığı hayati yönde tehdit eden e vitamini asetat ve aseton içeren tariflerden kaçının akciğerleri heba etmeyin

Kanka işte zaten propilen glikol ile akışşkanlık sorununu çözebilirsin. Pg su gibi. Bence sen vg de değil de pg de bekletsen olabilirdi.

Tabi vg de ekleyip 20 gün minimum beklersen

Gokanefe12

Yeni üye
Bu konu benim de ilgimi çekiyor.

Senelerce elektronik sigara kullandım ve likit yaptım. Likit yaparken kullanılan malzemeler içine dekarb edilen ürünü nasıl entegre etmeli.

Mesela propilen glikol içinde dekarb edilen ürün beklerse demlenir mi. Yoksa bağlanması için propilen glikol da ısıtılmalı mı.

Ne kadar sürede demlenir. Normal kimyasal aromalarda likite aroma işlemesi için gereken süre 20 gün ile 1 ay. Elde edilen öz ile daha

Avare

Doktor
Kanka işte zaten propilen glikol ile akışşkanlık sorununu çözebilirsin. Pg su gibi. Bence sen vg de değil de pg de bekletsen olabilirdi.

Tabi vg de ekleyip 20 gün minimum beklersen
Vg yağ bazlı olduğu için pg ye oranla thc yi daha iyi çözüyor dayı. Daha önce pg de fırında bekleten birinden bahsetti bi abimiz o da fazla takılmıyor dumana. Kafa raporunu sorduğumda pek bir şey anlamadım demişti. Artık ya kullandıkları ot kalitesizdi yada doğru bir çözülme olmadı.
Yaptığın likidi pg ile seyreltirsen bu sefer etki görebilmek için daha fazla puff almak zorunda kalırsın. Cartomizerin dibinde 1mm kadar likit kalmıştı üzerini 70-30 tribeca ile tamamladım 5 puff da takla attıran cihaz 10 puffda hafif kırmaya başladı yarıya indiğinde etki tamamen gittiydi.
En temizi rda ya güzel kalın bir sarım yapıp sıcaklık modunda 200 santigrat derecede telin üzerine inceden sürüp ateşlemek.

Kanka işin kökünde vg de pg de aslında alkoldür. Ama sarhoşluk vermeyen alkol. Şeker alkollerinden kimyasal olarak. Meyvelerde de olduğu gibi düşün.

Vg bu işin buharına etki eder. İçen kişi bol buhar çıkarmak istiyorsa oluşan likitte vg oranı fazla kalmalı.

Pg bu işin taşıyıcı kısmı. Propilen glikol sağlık sektöründe ve mutfakta soslarda da kullanılıyor. Demekti taşıyıcı özelliği yüksek olan bu. (BENCE)

Burada aklıma takılan mesele şu PG 186 C da kaynama derecesi. Yani dekara işlemi acaba burada yapılabilir mi. Diğer yandan aromaların bu bileşenleri tam etkilemesi için minimum 20 gün lazım. Likit eskidikçe tad artışı bunun etkisi

Yani riske edecek kadar marisi olana denebilir bir yöntem bence.

Ben likit de denemiş biri olarak yeme konusunu denemeye başladım.

Likit kullanmanın avantajı bence yasal olarak fark edilirliği az. Eğer yiyerek bunu başarabileceksek dekarb edip ihtiyacım olunca yerim canım sigara isterse içerim, istersem sütlü kahveme yağ olarak katarım. Likitle ne işim olur. Olaya böyle bakıyorum.

Avare

Doktor
Kankam 250 küsür sayfa konu ile ilgili yazı okudum adamların dediği şey ya çözmüyor yada çözse bile ertesi gün ayrıştığı. Şuan 21 günlük detoksun 3. günündeyim ağustos 1 gibi normal likitin içine koyup benmari usulü karıştırmayı deneyeceğim. Bakalım nasıl olacak.

Avare

Doktor
Son 6 senedir esrardan toplasan 1 ay anca uzak durmuşumdur. Likiti ayrı,cigarası ayrı Kapağı ayrı ediblesi ayrı her türü ile sevişiyoruz meryynin hemde her gün en az iki kere.
Likit ve edible için söylemem gereken bir şey varsa o da toleransı gereksiz yere çok yukarı taşıyor. En son iki kapak vurup 45 dakika hafif kafamı kıran sigarayı arkadaşlar 3 kişi içip bazıları tövbekar oldu. Övünülecek bir şey değil karaciğer ve dalak naneyi yiyor arada farketmiyoruz. Yeni aldığım bir karar gereği artık sadece çarşamba ve cumartesi günleri takılıcam.
20 senedir içiyoruz herşey tadında güzel;)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********