terasta kenevir yetiştiren odtü'lü akademisyen

benridarkblue

Kıdemli Üye
Ankara'da polis ekipleri 30 Haziran'da, ihbar üzerine Tanju A.'nın oturduğu eve baskın düzenledi.

Evin teras katında saksıların içinde Hint keneviri ele geçirildi. Ayrıca evde yapılan aramada da uyuşturucu madde tartmada kullanılan hassas terazi bulundu. Ev sahibi Tanju A. ile evde bulunan arkadaşı S.K. adlı kadın gözaltına alındı.

'Uyuşturucuya ABD'de başladım'

Emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edilen Tanju A., savunmasında, uyuşturucu madde kullandığını itiraf etti.

Tanju A., daha önce kullanmadığını belirttiği uyuşturucuya 2000 yılında gidip, bir süre kaldığı ABD'de başladığını söyledi.

Tanju A., Türkiye'ye döndüğünde uyuşturucu kullanmaya devam ettiğini ancak daha sonraları satın alabileceği yer konusunda sıkıntı yaşamaya başladığını anlattı.

Bu nedenle geçen yıl kasım ayında taşındığı evde Hint keneviri dikmeye karar verdiğini kaydeden Tanju A. şöyle konuştu:

'Tohumları tartmak için hassas terazi aldım'

Tanju A., uyuşturucu tartmada kullanılan hassas terazinin evinde bulunmasıyla ilgili ise " Torbacıların bana verdiği tohumların doğruluğunu ölçmek için kandırılmamak için almıştım. Hiç kimseye satış yapmadım, satıcı değilim. Bu olaydan dolayı pişmanım " diye konuştu.
Tanju A., yakalandığı gün evde bulunan S.K.'nin yıllardır arkadaşı olduğunu, o gün misafirliğe geldiğini ve kendisinin uyuşturucu madde yetiştirip, kullandığından bilgisi olmadığını ileri sürdü.

S.K. de ifadesinde Tanju A. ile içki içtiklerini, uyuşturucu kullandığını bilmediğini, evde saksılarda çiçek olduğunu gördüğünü; ancak bunların Hint keneviri olduğunu bilmediğini söyledi.

Tanju A., savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince ' izinsiz uyuşturucu madde imal etmek ' suçundan tutuklandı. S.K. ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Kanka

Administrator
Yönetici
Yapın ama yakalanmayın bide teraziye ne gerek var içiciyseniz sırf risk , keşke ihbarı neyden aldığıda yazsaymış , birde mahkemede ticari delil sayılabilcek bi paradanda bahsedilmiyor sadece teraziden satıcılığa sokması çok sıkıntı bi mevzu

u.g

Üye
kadın terazi benim diyetimde kullanıyorum dese miss olurmuş o_O canlı bitkiniz varsa terazi, terazi varsa canlı bitkiniz olmasın...

Kremlin

Yeni üye
Terazi varsa direk ticarete sokuyorlar yüksek şüpheden direk ceza, terazi olmasaymış adli kontrolden çıkardı girmeden

benridarkblue

Kıdemli Üye
Yapın ama yakalanmayın bide teraziye ne gerek var içiciyseniz sırf risk , keşke ihbarı neyden aldığıda yazsaymış , birde mahkemede ticari delil sayılabilcek bi paradanda bahsedilmiyor sadece teraziden satıcılığa sokması çok sıkıntı bi mevzu
valla kanka adam tohum tartıyorum falan demiş de işin saçmalığı da orda sen hem tohum alıyorum torbacıdan diyorsun ama sigara alacak yer bulamadım diyorsun ayrıca birde tohumu tartıyorum diyorsun sıkıntılı bir ifade ama serbest bırakılmış yani sıkıntı yok muhtemelen ya dediği gibi satmıyordu ya da eşe dosta masraf parasına veriyordu bilemiyoruz burda sıkıntı olan durum kendi halinde takılan adama bitki yetiştiriyor diye baskı yapılması artık bunun bir son bulması gerek 'Abd ambargosu ile yasak ettik güzelim bitkiyi ama adamlar nerdeyse her yerde serbest bıraktılar çok garip çok

Bu direk kendini etiket etmiş beni alın içeriye diye ifadesi bile çelişkili çünkü bide terazi tam üstüne olmuş Allah kurtarsın ne diyelim bizden uzak olsun

püskütvarmı

Ordinaryüs
O kadar saçmalamış ki arkadaş tohum tartiriyorum ne demek ya. Tohum tartamanin mantığı mı var Allah aşkına. Bence heyecan yapmis saçmalamış. Biraz mantıklı olan işi çözebilir.

Hakim inanmamış zaten onun için evde bulundurmayin terazi arkadaşlar hasat aldığınızda alın tartin hemen çöpe atın evde tutmayın çünkü direk satıcıya sokuyorlar

Bu bahsi gecen terazi hassas mutfak terazisi degil mi ?
teraziye ilişkin görsel bulamadım googlede ancak hassas teraziyi tohumları tartmak için aldığını söylemiş, normalde suçsuz olsa doğruyu söylerdi kimse tohum tartmak için terazi almaz, yani eğer mutfak terazisi olsaydı o benim mutfağım için derdi bence. tabi bu benim görüşüm :D

Luqi

Yeni üye
kadın terazi benim diyetimde kullanıyorum dese miss olurmuş o_O canlı bitkiniz varsa terazi, terazi varsa canlı bitkiniz olmasın...
kankam inceliyorlarmış teraziyi açıp içinden esrar parçaları buluyorlarmış toz da olsa ot tartmakta kullanılmış gibisinden

• Like
Tepkiler: u.g
Kanka 50den fazla duruşmaya çıktım iki misli ceza aldım hakim savcı adil dürüst objektif olmadığı sürece cebinde 20 tane 20 TLyi delil koyar.
Konu dışı ama Ben en son Mart ayında pijama giyerek gittim 6 ay akıl hastanesine yatış verdi. Sandalyen ters dönmüş içini bi kontrol et dedim. 50 gram salvia 25-30 gram ot ve gram gelmeyen line var diye ürün çokluğu sebebiyle 181den açtı 191e düşürdü 2 sene 2 ay 4/4 verdi. Demek istediğim faşist bunlar acı çektirince mutlu oluyor sadist miydi yoksa :D
Ne iti gör ne çalıyı dolan salaktan devam kanka

Trefalgar

Kıdemli Üye
Kanka 50den fazla duruşmaya çıktım iki misli ceza aldım hakim savcı adil dürüst objektif olmadığı sürece cebinde 20 tane 20 TLyi delil koyar.
Konu dışı ama Ben en son Mart ayında pijama giyerek gittim 6 ay akıl hastanesine yatış verdi. Sandalyen ters dönmüş içini bi kontrol et dedim. 50 gram salvia 25-30 gram ot ve gram gelmeyen line var diye ürün çokluğu sebebiyle 181den açtı 191e düşürdü 2 sene 2 ay 4/4 verdi. Demek istediğim faşist bunlar acı çektirince mutlu oluyor sadist miydi yoksa :D
Ne iti gör ne çalıyı dolan salaktan devam kanka
Evet bende zamanında hakime küfür ettiğim için hastanede yattım. Psikiyatri bilim bile değildir Osmanlı zamanında bunları adam yerine bile koymazlarmiş. Ulan şizofreni diye teşhis koyuyor nrye göre koyduğu belli değil geçerli bir testi yok sen şizofrensin diyor şizofren oluyorsun tam yavsak bunlad

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İ İbo Dayı: **********