Tekrar hasat nasil alabiliriz

SkandalGrowcu

Yeni üye
Bir bitkidir budadiktan sonra tekrar hasat alma icin cimlendirmeye nasıl sokabiliriz bilen yada yapan tecrübeli arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

klon alabilirsin bitkinden genelde yan bir dal altı capraz kesilerek sağlıklı olması koşuluyla alınıp köklendirici bir madde yatrdımıyla başka bir toprakta büyütülüyor. Daha detaylı açıklaması vardır benim bildiğim tek bir şey var bu dalın kesildikten sonra yapraklarını yarı yarıya kesiyorlar hep.

ama çiçeklenmeye girmeden yapman lazım. Yanında bu dediğim klon için özel jeller satılıyor onuda alıyorsun bu iş tamam geriye bir tek fısıldama kalıyor szrlkrsi nin deiği gibi :D sdgaskjdg

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Kanka kelleleri alırken alt yaprakları almamaya özen göstermem lazım sonrasında 18/6 döngüsüne geçmen lazım aslında kenevir 10-15 yıllık bitki dediğin mantıklı olmaz değil olur ama benim tavsiye ettiğim tahmin sadece yabancı sitelerden bakmak lazım

SkandalGrowcu

Yeni üye
Cok teşekkürederim daha once karşılaştım çünkü fakat uygulamasını bilmiyorum 5 yıllık kenevir gordum devamlı hasat veren

En güzel sonucu sativa bitkilerden alırsın kanka. 18 ve mümkünse daha üstü saat ışık vermen gerekiyor hasattan sonra ve bitki 1 ay gelişim göstermez, 1 aydan sonra gelişim devam eder. Bunu iç mekanda yapabilirsin. Çiçekler arasında bazıları yıllık, bazıları uzun ömürlüdür. Kenevir bir yıllıktır. Yıllıklar bir kez çiçek açar ve ölür. Çok yıllıklar çiçek açar, sebzeye döner ve daha çok büyür, sonra gelecek yıl tekrar çiçek açar. Kenevir bitkisi dediğiniz gibi 15 yada 5 yıllık bir bitki değil senelik bir bitkidir. Kenevir çiçek açtıktan sonra doğası gereği ölmeyi bekler, 2. kez iç mekanda tekrar çiçeğe zorlarsanız hem hasat hemde kalite düşmüş olacaktır. Zaten bitki tohum üretirse bu dediğimiz işlem olmaz, kenevir bitkisi döllenip tohum ürettikten sonra bitkinin ölmesine neden olan bir hormon üretir. Eğer 12 ay boyunca üretim istiyorsan bunun en güzel çözümü klonlama ile olur kanka.

Son düzenleme:

Regu

Kıdemli Üye
Ama ciddiye alarak cevaplamak gerekirse bitkiler kendi içinde çeşitlere ayrılır kankam bu bitki zaten tohum üretip ölmeyi bekliyor ölünce tohumları yere düştüğü için birdaha çıkıyor onlar da ölünce tohumları bu şekilde çoğalıyor yani elma ağacı gibi değil bu tohumlarla çoğalıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** ********