Tek saksı 2 yavru (saksı değişimi/yaprak büzüşmesi)

nemecsek1988

Yeni üye
Hepinize selam keyifci dostlar.yardımınıza ihtiyacım var. Yavrular 10 haftalık birinin yapraklarında 10 günden bu yana aşağıya doğru sarkma,solma(büzüşme) var ve gittikçe yan yatıyor son günlerde kokusu kayboldu büyüme durdu sanki. Genis bir karton kutuyu toprakla doldursam ve saksının tabanını kesip toprak dolu karton kutunun üzerine bıraksam kök salmaya devam edip yeni yeriyle butunlesebilir mı? Ne önerirsiniz? dosya boyutu büyük diye foto da atamıyorum Yardım ederseniz çok sevinirim

nemecsek1988

Yeni üye
Balkonda bakıyorum. Hava delikleri çok küçüktü. Bolca güneş görüyorlar ve guneslendikleri zaman su verdiğim için de olabilir ama suyu asla topragi kurumadan ve tek seferde iki büyük bardaktan fazla vermedim. 2 hafta önce güvercin gübresini suda bekletip suzerek vermiştim. Oncesinde de birkac defa çok az şekerli su ve çok az sütlü su vermiştim

nemecsek1988

Yeni üye
Ilk etapta filiZlenmeden sonra yine çok az bitki gübresi de vermiştim ne olduğunu bilmiyorum ama icinde beyaz renkli nokta kadar küçük şeyler vardı ve 3, 4 hafta önce yine o gübreden vermiştim biraz fazla verdim toprağın üstünde görünüyordu toprak emmedi sanırım az önce temizledim hava deliklerini genişlettim suyu artık akşam veriyorum. Bundan sonrası için npbiliriz

John Snow

Doktor
Kardeşim ben bir şeyleri hiç gerek yok ya sen onu bez saksıya geçirseydin normal sulamanı pH ayarlı sulama yapman lazım normal çeşme suyu onun istediği besinleri alabilmesine engel olur yani paylaşımı düşürmen lazım genelde yüksek olur Çeşme suyunun PH'ı

Güvercin gübresine dikkat etmelisin yakabilirsin bile bitkini o çok tehlikeli etkili tehlikeli yanlış oldu çok etkili bir gübre yani onu da çok fazla kullanma

Şekerli su işine gelince arada bir yap bunu da gerek de yok en son finale yakın benim bildiğim pekmez veriyorlar yani suya pekmez karıştırıyorlar ki içimi lezzetli olsun diye

John Snow

Doktor
Okuyarak ve yazarak zaman ayırıp görüşlerini paylaştığın için çok sağ ol üstad Resim şimdi atabildim.
İçin teşekkür kısmı evet güzel bir şey ama gerek yok birbirimize yardımcı olmak için buradayız uzaktan resim çek

İmgb yaz googleye bu site üzerinden resim paylaş bu siteler üzerinden resim paylaşırsan Belli bir zaman sonra siliniyor güvenlik açısından önemli iki üç tane resim at bakalım

nemecsek1988

Yeni üye
Tam çiçeklenmeye giremediler sanırım 10 hafta oldu yarısından asagidaki yaprakları soluk üstleri sağlam bez saksıya gecsem sorun olmaz değil mi

John Snow

Doktor
Kardeşim 2 ay olduysa senin bunu neredeyse hasat etme vaktin gelmesi lazım normal şartlarda ama sen Güneş ışığında ve plastik Bir kovada bakmışsın dolayısıyla içindeki Toprak tam anlamıyla kurumamış yine içindeki Toprak havaalanı olmuş sebebi plastik saksı sen bunu ne yaparsan yap çok bir şey fark etmeyecek ama yine de tavsiyem bez saksıya geçmen olur ve iyi bir toprak ile birlikte plagram ya da biobiz toprak internette göreceksin yaz bunları ve gübre kullanman lazım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********