Tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeler

Yeşil16

Yeni üye
Dostlarım kardeşlerim tekrardan selamlar
Tam anlamıyla her şeyi kafamda oturtmuş sayılırım. Aylardır forumdayım ve siz değerli arkadaşlarımın açmış olduğu hemen hemen bütün başlıkları okudum sayılır. Şimdi artık işe koyulmanın vakti geldi lakin kafamdakileri yapmadan önce tekrardan siz tecrübeli arkadaşlarımın yorumlarını istiyorum
Yaklaşık 2.500Tl bütçem var. Normal bir giysi dolabı alıp içini yansıtıcı ile kaplayıp kullanmayı düşünüyorum. (Bez dolap falan yanma tehlikesi olur ve ışığın düşme dolabın devrilme ihtimalleri var diye ahşap giysi dolabı tercih ettim) 2 adet bitki düşünüyorum. Genetikler hakkında biraz kararsızım boyu çok uzamayacak bir genetik istiyorum lst eğitimleri falan vericem tabi ki ama ilk deneyime göre ve boy konusunu göze alırsak hangi genetiği önerirsiniz? Bez saksı düşünüyorum köklerin rahat hava alması için. Işık olarak 400w led mor led düşünüyorum. İki adet giriş ve çıkış fanı bir adet karbonfiltre düşünüyorum. Vitaminler olarak biraz kararsızım o konuyu tam anlayamadım hala ama tavsiyeleriniz ile hangi vitamini nasıl kullanacağımı tekrardan size danışacağım. Tavsiyelere sonuna kadar açığım okuyup yorum yapan yapmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
Dumanınız bol olsun

mandarine

Ordinaryüs
Kanka tavsiye niteliğinde kendim olsam ne yapardım onu söyleyeyim. Normal dolap yerine bez dolabın iskeletini alır naylonla çevirir iç tarafı da mylar filmle kaplardım çünkü dolap daha masraf ve zahmetli olurdu taşıması falan filan. Bir de delmen gerekecek giriş çıkış için o da ayrı iş. Ona kadar grow tent de alınabilir. Indica bir auto genetik düşünürdüm. Bütün indicalar kısa kalıyor neredeyse. Şuan gorilla glue lar var bodur genetikler istediğin gibiler yani ve thc si en yüksek genetiklerden biri. Gübre olarak başlangıç için klasik AN serisini al. Micro, Grow, Bloom, Big bud, Overdrive, CalMag ve ayrıca potasyum silikat ile humik fulvik asit alabilirsin çarşı tarzı bir yerden. Potasyum silikat yerine Rhino Skin de tercih edebilirsin. Karbon filtre için acele etme daha bir bir buçuk ay çok koku olmaz.

mandarine

Ordinaryüs
İki bitkiye 300W da takabilirsin. İyi bakarsan zaten iyi hasat alırsın fazla fazla watt a gerek yok. Işık için bütçe ayıramaz isen MH ve HPS ampül ile reflektor + balastı tahminen 600 gibi bir fiyata alabilirsin. Ama sıcaklık sorunu yaşatırlar soğuk bir yerde yaşamıyorsan.

Yeşil16

Yeni üye
İki bitkiye 300W da takabilirsin. İyi bakarsan zaten iyi hasat alırsın fazla fazla watt a gerek yok. Işık için bütçe ayıramaz isen MH ve HPS ampül ile reflektor + balastı tahminen 600 gibi bir fiyata alabilirsin. Ama sıcaklık sorunu yaşatırlar soğuk bir yerde yaşamıyorsan.
Kanka ışık için led düşünüyorum en temizi sanırım onlar yanma tehlikesi falan olmadığını düşünüyorum. Yeni evli olduğum için odanın dekorasyonunu bozmayacak bir şekilde yapabilirmişim emir büyük yerden :) O yüzden normal kıyafet dolabı düşündüm. Genetiği kaydettim sanırım dediğin genetikten yapacağım aklımda ak47 vardı ama dediğin gibi bodur ve kısa oluyorsa senin ki daha mantıklı

pineappleexpress

Kıdemli Üye
ak47 çok koka kanka ve 2500 tl bütçe ile toprak, gübre, ışık, kabin, yasıtıcı, saksı, vantilatör nem makinesi, sıcaklık ve nem ölçer, ph ölçer alırken kalan bütçe ile alacağın giriş çıkış fanları ancak aksiyel olabilir gibi.. bu durumda karbon filtre de fiyatı yüksek.. yaratıcı çözüm bulman gerekebilir. sounuç olarak fan ve filtre verimi düşecektir. ak47 gibi bi genetiğin kokusuyla da dekorasyon harici sorunların olabilir yenge ile :D gorilla glue yetiştirme açısından nasıldır bilmem ama çok güzeldir, bence güzel tavsiye :)

sarı ph ölçer almamanı şiddetle tavsiye ediyorum. paranı sokağa atma :)

Yeşil16

Yeni üye
ak47 çok koka kanka ve 2500 tl bütçe ile toprak, gübre, ışık, kabin, yasıtıcı, saksı, vantilatör nem makinesi, sıcaklık ve nem ölçer, ph ölçer alırken kalan bütçe ile alacağın giriş çıkış fanları ancak aksiyel olabilir gibi.. bu durumda karbon filtre de fiyatı yüksek.. yaratıcı çözüm bulman gerekebilir. sounuç olarak fan ve filtre verimi düşecektir. ak47 gibi bi genetiğin kokusuyla da dekorasyon harici sorunların olabilir yenge ile :D gorilla glue yetiştirme açısından nasıldır bilmem ama çok güzeldir, bence güzel tavsiye :)

sarı ph ölçer almamanı şiddetle tavsiye ediyorum. paranı sokağa atma :)
Tamamdır kanka teşekkür ederim dediğiniz gibi gorilla genetik son kararımız artık

mandarine

Ordinaryüs
Kanka ışık için led düşünüyorum en temizi sanırım onlar yanma tehlikesi falan olmadığını düşünüyorum. Yeni evli olduğum için odanın dekorasyonunu bozmayacak bir şekilde yapabilirmişim emir büyük yerden :) O yüzden normal kıyafet dolabı düşündüm. Genetiği kaydettim sanırım dediğin genetikten yapacağım aklımda ak47 vardı ama dediğin gibi bodur ve kısa oluyorsa senin ki daha mantıklı

biz de dolapları yan yana, odayı kesip arkada bir buçuk mt boşluk bırakacak şekilde yerleştirip çadırı arkaya koyduk. Işık da olmasa grow olduğu anlaşılmayacak. Gorilla Glue auto baya bodur bir genetik. Özellikle LST ile ufacık kalıyor ama tabi hasatı kötü etkilemiyor aksine en çok hasadı olan genetiklerden. Kokusu da sert ancak çünkü macun ve thc oranı inanılmaz. GG olmaz ise indica autolar da pek uzamaz. Sen her türlü güzel bir LST ile kısa tutabilirsin. Bu arada LED ile kolay olmayacak bu kadar yatırım ile. COB ledler alıp onları alüminyum levhaya yapıştırıp birbirine bağlayıp ve levhanın üstüne birkaç soğutucu pc fanı takarak kendi grow light ını yapmazsan zor olabilir. Bu arada koku aylar sonra ortaya çıkacak henüz onun için vaktiniz var.

Yeşil16

Yeni üye
biz de dolapları yan yana, odayı kesip arkada bir buçuk mt boşluk bırakacak şekilde yerleştirip çadırı arkaya koyduk. Işık da olmasa grow olduğu anlaşılmayacak. Gorilla Glue auto baya bodur bir genetik. Özellikle LST ile ufacık kalıyor ama tabi hasatı kötü etkilemiyor aksine en çok hasadı olan genetiklerden. Kokusu da sert ancak çünkü macun ve thc oranı inanılmaz. GG olmaz ise indica autolar da pek uzamaz. Sen her türlü güzel bir LST ile kısa tutabilirsin. Bu arada LED ile kolay olmayacak bu kadar yatırım ile. COB ledler alıp onları alüminyum levhaya yapıştırıp birbirine bağlayıp ve levhanın üstüne birkaç soğutucu pc fanı takarak kendi grow light ını yapmazsan zor olabilir. Bu arada koku aylar sonra ortaya çıkacak henüz onun için vaktiniz var.
İki kök gorilladan sence ortalama ne kadar hasat alabilirim kanka bide 300w led faturaya çok yansır mı

mandarine

Ordinaryüs
İki kök gorilladan sence ortalama ne kadar hasat alabilirim kanka bide 300w led faturaya çok yansır mı

300 led faturayı gıdıklamaz bile. Flat TV ler bile 300-500 watt. Ki ledler üzerinde yazanı yakmaz. Sanırım 70-80 tl ekstrası olur. İyi bakılmış, beslenmiş ve eğitilmiş GG lerin ortalama 150-200 iyi ihtimalle 220-230+ vermesi lazım. Daha az vermezler öyle olursa büyük stresler problemler veya yetersizlikler yaşadıklarındandır. 150 si garanti diyebiliriz sanırım.

Yeşil16

Yeni üye
300 led faturayı gıdıklamaz bile. Flat TV ler bile 300-500 watt. Ki ledler üzerinde yazanı yakmaz. Sanırım 70-80 tl ekstrası olur. İyi bakılmış, beslenmiş ve eğitilmiş GG lerin ortalama 150-200 iyi ihtimalle 220-230+ vermesi lazım. Daha az vermezler öyle olursa büyük stresler problemler veya yetersizlikler yaşadıklarındandır. 150 si garanti diyebiliriz sanırım.
En kötü 100 verse iki kökten 200 günlük 0.5 içen bir insanım buda 400gün eksiksiz kafa rahat demek ama çok düşünceliyim o kadar çok konu okudum ki kafam almıyor yapamayacak gibi hissediyorum. Bakalım umarım üstesinden gelebiliriz

mandarine

Ordinaryüs
En kötü 100 verse iki kökten 200 günlük 0.5 içen bir insanım buda 400gün eksiksiz kafa rahat demek ama çok düşünceliyim o kadar çok konu okudum ki kafam almıyor yapamayacak gibi hissediyorum. Bakalım umarım üstesinden gelebiliriz

biz de senelik o kadar içeriz diye düşündük zaten. yok ya aslında hiç de kasılacak birşe değil. ilk grow için yanlış yapmamaya çalışsan yeterli. sulamaları toprağı havalandırması ve ışığı en önemlileri ve hepsinin nasıl yapılacağı belli. sanırım bitki ömrünü yarılayana kadar stres devam ediyor ilk growda sonra kendini deneyimli hissetmeye baslayıp bitkiden anlamaya baslıyorsun. kurulum ve çimlendirme sürecini bir atlat gerisi ip sökügü gibi gelecek zaten.

Yeşil16

Yeni üye
biz de senelik o kadar içeriz diye düşündük zaten. yok ya aslında hiç de kasılacak birşe değil. ilk grow için yanlış yapmamaya çalışsan yeterli. sulamaları toprağı havalandırması ve ışığı en önemlileri ve hepsinin nasıl yapılacağı belli. sanırım bitki ömrünü yarılayana kadar stres devam ediyor ilk growda sonra kendini deneyimli hissetmeye baslayıp bitkiden anlamaya baslıyorsun. kurulum ve çimlendirme sürecini bir atlat gerisi ip sökügü gibi gelecek zaten.
Bu genetiğin ömrü ne kadar peki kanka? 80 gün civarı diye biliyorum ama bide kafası nasıl bayıltan cinsten mi mutluluk enerji veren cinsten mi

mandarine

Ordinaryüs
Bu genetiğin ömrü ne kadar peki kanka? 80 gün civarı diye biliyorum ama bide kafası nasıl bayıltan cinsten mi mutluluk enerji veren cinsten mi

80-90 civarı evet ömrü. aslında bu sigara bence bulunabilecek en iyi sigaralardan birş. bu sadece benim fikrim de değil internette de çok sözü geçen bisey. ismi de gorili bile kanepeye kalkamayacak sekilde yapıstırabilecegi espirisinden geliyor. tam ayarında bir karışım. sativa paranoyası ve telaşı yok ve ağır indica nın gözlerini açmaya veya kalkmaya halinin kalmamasını sağladığı da yok. Tam ortasında hem aktif olup hem dinleneceğin hamam gibi sigara. Thc oranı el yakıyor tabi o ayrı. Sağlam bir duman çekince kör oluyorsun. Bir de kendini fazla içirtmiyor güçlü olduğu için. Yüksek hasat ve konsantre kafa. Yetiştirince benim favorim oldu.

Yeşil16

Yeni üye
80-90 civarı evet ömrü. aslında bu sigara bence bulunabilecek en iyi sigaralardan birş. bu sadece benim fikrim de değil internette de çok sözü geçen bisey. ismi de gorili bile kanepeye kalkamayacak sekilde yapıstırabilecegi espirisinden geliyor. tam ayarında bir karışım. sativa paranoyası ve telaşı yok ve ağır indica nın gözlerini açmaya veya kalkmaya halinin kalmamasını sağladığı da yok. Tam ortasında hem aktif olup hem dinleneceğin hamam gibi sigara. Thc oranı el yakıyor tabi o ayrı. Sağlam bir duman çekince kör oluyorsun. Bir de kendini fazla içirtmiyor güçlü olduğu için. Yüksek hasat ve konsantre kafa. Yetiştirince benim favorim oldu.
Kanka öyle bi anlattın ki valla canım çekti 3 aydır harmanım kanalların hepsi iptal boş sıgara içmekten küllüğe döndük kesinlikle ilk deneyimim bu genetik olacak sabırsızım

Yeşil16

Yeni üye
Dolabın ebatlarını yazarsan daha güzel olur.
Bir de dolabı kendin yapacaksan mümkün oldugunca boyunu uzun yap çalışma alanı olarak ve hava sirkülasyonu olarak rahat edersin. Gübrelerde Hesi ve Advanced Nutrients öneririm zira sulama tablosu çok yardımcı oluyor özellikle daha önce bağ bahçe gibi şeylerle uğraşmadıysan(ilk etapta sakın güvercin boku ve solucan gübresi verme ayarlayamazsan cayır cayır yanarlar).
Yansıtıcı film olarak çok düzgün çekemeyecek olursan aliminyum folyo kullanma zira folyo dalgalandıkça ışığı saçma sapan yerlere yansıtır verim alamazsın onun yerine beyaz renk ya da gümüş renk muşambalar var yansıtıcı medya olarak arkasını balileyip aşağıdan yukarı duvar kağıdı döşer gibi kaplayabilirsin.
Oda içi ve egzost çıkışın direkt oda içi olacaksa mutlaka kendine koku giderici jel de al zira karanlık döngüde Allah ne verdiyse kokutucaklar ortalığı illa odalara sızma olur sıkıntı yaşarsın.
Toprak olarakta biobizz light mix i öneririm ben genelde her dönem bunu kullanıyorum. Umarım ummduğunu bulursun hayırlısı olsun.
Kanka bi sorum var bu karbonfiltre yerine mutfakta kullanılan aspiratörler var sadece tak fişi çalıştır dışarıya hava vermeden kendi içinde kokuyu emen onlar iş yapar mı bilgin var mı

Yeşil16

Yeni üye
Yok ev içi karbon filtre şart zira o kokuyu içindeki kömür alıp nötralize ediyor ki ona rağmen yine de ince ince koku çıktığı oluyor. Aspiratör sadece hava akışını sağlar evlerdeki aspiratörler kokuyu toplayıp nakletmekten başka bir şey yapmıyorlar. Misal alttaki komşu balık yapsın aspiratörle ana havalandırmaya attığı için koku direkt bizim eve gelir nefret ederim her defasında. O yüzden bu opsiyonu aklından çıkar.
Bilgi için çok teşekkür ederim kardeşim benim iki bitki için ne tarz bi filtre önerirsin mümkünse kurulumu biraz basit ve ses çıkarmayacak bir şey var mı eğer link bırakabilirsen tuttuğun altın koca koca sömek olsun

Yeşil16

Yeni üye
@Yeşil16 İşte orada hacim hesaplamak lazım dolabın ebatı o yüzden de önemli ben seneler önce toprak ve sudan almıştım fix aynı zaten silindir şeklinde olanlardan. Birde ne yaparsan yap sessiz fan al kendine paradan kısma ve çıkışı güçlü olsun karbon filtrenin olmazsa olmazı o içerideki havayı tahliye edemedikten sonra kıymeti yok karbon filtrenin. Senin de kardeşim umdugun gibi olur umarım her şey.
Teşekkür ederim agacım sanırım en fazla miktarı ışık ve filtreye vericez. Sıkıntısız bi şekilde halledelim de dışarıda çakala vereceğimize kendi sistemimize veririz

mandarine

Ordinaryüs
kanka ben de uzun bir süre muskat çayı içtim yokluktan. garip ama beş tanesini rendeleyip kaynatınca etkisi otuz saatlik iyi sativa bir sigara kafasından farksız değil. çayı içip çalışıyorum bildiğin. birkaç arkadaşa denettim onlar da çok şaşırdı. neyse yokluk işte.

o kadar abartılı anlatma sebebim benim de yeni keşfetmiş olmam. seçerken de iyi araştırdım hep sosyal medya da görüyordum. yetiştirmesi eğlenceli oldu. çok da güçlülerdi. ikinci haftada gövdeleri ağaç gibi olmuştu ve hasat miktarları çoğu genetiğe göre çok. internette 700gr yazıyor bitki başına kapasiteye. bir de o kadar resin yapıyor ki yapraklar bile yağlı yağlı.

erenreis8338

Yeni üye
kanka ben de uzun bir süre muskat çayı içtim yokluktan. garip ama beş tanesini rendeleyip kaynatınca etkisi otuz saatlik iyi sativa bir sigara kafasından farksız değil. çayı içip çalışıyorum bildiğin. birkaç arkadaşa denettim onlar da çok şaşırdı. neyse yokluk işte.

o kadar abartılı anlatma sebebim benim de yeni keşfetmiş olmam. seçerken de iyi araştırdım hep sosyal medya da görüyordum. yetiştirmesi eğlenceli oldu. çok da güçlülerdi. ikinci haftada gövdeleri ağaç gibi olmuştu ve hasat miktarları çoğu genetiğe göre çok. internette 700gr yazıyor bitki başına kapasiteye. bir de o kadar resin yapıyor ki yapraklar bile yağlı yağlı.
kral sana bir şey soracam coronadan dolayı eve geldim nutmegi evde denesem evdekiler çakar mı kokar mı üstüm başım dediğin gibi 30 saat sürer mi kafası

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • cokorama cokorama:
    ***** ********** * ******* *** *** ******** ******* * ** **** ****** ***** ***** *** * ** ****
  • cokorama cokorama:
    *** *** ** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** *** ***** *** ****** ***** ********** ******** ******** ****** ****** ***** ******** ********** *** *********** *********** ******* * ***** *****
  • deyorke deyorke:
    ***** **** ** ******** *** ***** ***** ** ** **** dready*** ********** * ******* *** *** ******** ******* * ** **** ****** ***** ***** *** * **
  • Zagartin Zagartin:
    ***** ******* ******* ***** *********** ***** ********** **** *** ***** ****** dready*** *** ***** **********
    +1
  • deyorke deyorke:
    *** ****** *** ********* ******* ******* ***** *********** ***** ********** ****
  • cokorama cokorama:
    dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready****
  • cokorama cokorama:
  • deyorke deyorke:
  • Zagartin Zagartin:
  • A AmanBee:
    ********* **** ****** ****** ******** ******** ******** ** ******** *** ***** ***** dreadydreadydreadydreadydreadydready**********
  • T tqual:
  • A AmanBee:
  • deyorke deyorke:
    ********** ********* *** ********** **** **** dready*** **** ****** ****** ******** ******** ******** ** ******** *** ***** *****
  • deyorke deyorke:
    ***** *** dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready*********
  • A AmanBee:
    ***** ** ****** ****** *** *********** ****** ********* **** ********* *********** ********
  • deyorke deyorke:
    ****** ********* dready ******** ********* ** *********** ******* ***** ***** ******* **** ********
  • cokorama cokorama:
    ******* *** ***** *** ****** ********* dready ******** *****
  • A AmanBee:
  • A AmanBee:
    ***** ***** ****** ***** ****** ****** ***** *** dready *******
  • T tqual:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** dready* ****** ****** *****
  • A AmanBee:
    ***** *** dready** ****** ********* dready ******** *****
    A AmanBee: ***** *** dready** ****** ********* dready ******** *****