Tayland'da esrar yetiştirmek ve bulundurmak yasal hale geldi.

Mordecai

Moderator
952586-1144725124.jpg

Tayland'da esrar yetiştirmek ve bulundurmak yasal hale geldi.
Tayland hükümetinin marihuana üretimini yasallaştırmasıyla ülke, Asya'da esrarı suç olmaktan çıkaran ilk ülke oldu.
Sağlık Bakanlığı, yarından itibaren 1 milyon kenevir fidanı dağıtmayı planladığını bildirdi.
Hükümet yetkilileri, esrarı yalnızca tıbbi kullanım için teşvik ettiğini söyleyerek, halka açık yerlerde eğlence amaçlı kullananlara 3 ay hapis ve 25 bin Tayland bahtı (780 dolar) para cezası uygulanabileceği konusunda uyardı.

Sağlık Bakanı Anutin Charnvirakul, "Esrar kullanmayı bilmeliyiz. Farkındalığımız varsa, esrar altın gibi değerli bir şeydir ve tanıtılmalıdır." dedi.
Bakanlığın ek önlemler alacağını belirten Charnvirakul, hükümetin halkı kontrol ve cezalandırmak için devriye gezmek ve yasaları kullanmak yerine bu konuda daha iyi "farkındalık oluşturmayı" tercih ettiğini belirtti.
Charnvirakul, öte yandan esrarın etkin maddesi olan tetrahidrokanabinol (THC) miktarının yüzde 0,2'den fazla olması durumunda yasa dışı kabul edileceğini vurguladı.
Esrar satmanın da suç olmaktan çıktığı Tayland'da yetkililer, yerli esrar ticaretinin tarım ve turizme katkı sağlamasını umuyor ancak ticari kenevir ürünlerinin ülke dışına çıkarılması yasak.
Hükümet esrara ilişkin suçlar sebebiyle cezaevinde bulunan 4 bin kişiyi de tahliye etmeyi planlıyor.
Tayland, 2020'de, tıbbi amaçlı esrar üretimini ve kullanımını suç olmaktan çıkaran ilk Asya ülkesi olmuştu.

Bizim ülkemizde böyle bir zemin ne zaman oluşacak acaba ?

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Darısı başımıza inşaallah.

Ama thc oranı 0.2 diyor kanka 0.2 thc nedir yaaa ülkemizde en alalade yetişmiş sigaralar için bile 3-7 ortalama olduğunu okumuştum. 0.2 boş sigarada da vardır zannımca

Doğuş

Üye
TR'de yasal olsun diyorsunuzda, burada esrar içiyorum diyen çoğu kimse hayatında gerçek bir sigara içmemiştir. Marihuana vb gibi. Tohumlu sigarayı deli dehşet sigara sanan gençler gördü bu gözler. Herneyse, güzel bir marihuana genetiğin thc oranı %15-25 arasındadır. Ve bu oran ile yılların içicisi olmama rağmen ben bile uyuşma hissi, reflekslerde yavaşlama anormalleşme vb yaşayabiliyorum zaman zaman. Bu kadar güçlü bir ürünün yasallaştırılması gerçekten mantıklı olur mu oturun bir iyice düşünün. Herkes sizin gibi içici değil.

Davarın birisi esrarı çekmiş, müzik son ses, yanında arkadaşıyla kahkahalaşırken önündeki annenizi, kardeşinizi, hatta çocuğunuzu arabasının altına alma riskini gerçekten göze alabilecek misiniz? Hatta alkol ile tüketimi çok daha ciddi sonuçlar doğuracaktır, bunun önüne geçmenin bir yolu olacak mı? Bence burada yasal olsun diyen çoğu kimse sağlıklı düşünemiyor ya da empati yapamıyor.

Bu arada ben 25 yıllık içiciyim, daha bir kere esrar tükettiğimde kazam vb olmadı çok şükür, ama haftalarca detoxtan sonra sağlam bir sigara içtiğimde trafikte tehlikeli olduğumu hissedebiliyorum. Hadi alkol gibi içip trafiğe çıkmak yasal olsun diyelim; ben duymadım promilmetre gibi anında tespit yapan bir cihazın esrar için geçerli olduğunu, en hızlı kitler saatler içinde sonuç veriyor. Bunun nasıl önüne geçilecek? Gözlere mi bakılacak? At visine geç.

Olay sadece trafikle de kısıtlı değil ayrıca, yazıyı okunabilirlikten uzaklaştırmamak adına daha fazla uzatmayacağım. Kusura bakmayın benim kafama yatmıyor arkadaşlar bu olay, 40 küsür yaşındayım, iş, çoluk çocuk sahibiyim, bu mereti de yeterince tanıdığımı yeterince gözlemlediğimi düşünüyorum.

Türk milletinin mental sağlığının, zihniyetinin bu meretin legal olmasına hazır olduğunu, uzun yıllarca hazır olabileceğini düşünmüyorum. Sevgiler.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
TR'de yasal olsun diyorsunuzda, burada esrar içiyorum diyen çoğu kimse hayatında gerçek bir sigara içmemiştir. Marihuana vb gibi. Tohumlu sigarayı deli dehşet sigara sanan gençler gördü bu gözler. Herneyse, güzel bir marihuana genetiğin thc oranı %15-25 arasındadır. Ve bu oran ile yılların içicisi olmama rağmen ben bile uyuşma hissi, reflekslerde yavaşlama anormalleşme vb yaşayabiliyorum zaman zaman. Bu kadar güçlü bir ürünün yasallaştırılması gerçekten mantıklı olur mu oturun bir iyice düşünün. Herkes sizin gibi içici değil.

Davarın birisi esrarı çekmiş, müzik son ses, yanında arkadaşıyla kahkahalaşırken önündeki annenizi, kardeşinizi, hatta çocuğunuzu arabasının altına alma riskini gerçekten göze alabilecek misiniz? Hatta alkol ile tüketimi çok daha ciddi sonuçlar doğuracaktır, bunun önüne geçmenin bir yolu olacak mı? Bence burada yasal olsun diyen çoğu kimse sağlıklı düşünemiyor ya da empati yapamıyor.

Bu arada ben 25 yıllık içiciyim, daha bir kere esrar tükettiğimde kazam vb olmadı çok şükür, ama haftalarca detoxtan sonra sağlam bir sigara içtiğimde trafikte tehlikeli olduğumu hissedebiliyorum. Hadi alkol gibi içip trafiğe çıkmak yasal olsun diyelim; ben duymadım promilmetre gibi anında tespit yapan bir cihazın esrar için geçerli olduğunu, en hızlı kitler saatler içinde sonuç veriyor. Bunun nasıl önüne geçilecek? Gözlere mi bakılacak? At visine geç.

Olay sadece trafikle de kısıtlı değil ayrıca, yazıyı okunabilirlikten uzaklaştırmamak adına daha fazla uzatmayacağım. Kusura bakmayın benim kafama yatmıyor arkadaşlar bu olay, 40 küsür yaşındayım, iş, çoluk çocuk sahibiyim, bu mereti de yeterince tanıdığımı yeterince gözlemlediğimi düşünüyorum.

Türk milletinin mental sağlığının, zihniyetinin bu meretin legal olmasına hazır olduğunu, uzun yıllarca hazır olabileceğini düşünmüyorum. Sevgiler.
İyi de o zaman sormazlar mı adama sen niye içiyorsun o zaman diye?
Yemin ederim şaka gibi. Ya sen birinin çoluğunu çocuğunu ezsen o kafayla?
Trafik kazalarının yüzde 61 i alkol sebepli iken alkol niye haala serbest

Doğuş

Üye
Karşılaştırma kıstasların yanlış dostum.

Bak daha bugün gencecik 4 tane kızın ölümüne sebep oldu yaratıklar.

Ben 40 küsür yaşında çoluk çocuk sahibi adamım, esrarı belki buradaki çoğu kimseden iyi tanıyorum. Tehlikeli olduğunu bir kere farkettiğim şeyden mümkün mertebe uzak durmaya çalışıyorum çünkü bir çok insana karşı sorumluluklarım, yükümlülüklerim var, önce aileme sonra çalışanlarıma. Hepi topu birkaç kere trafikte bulunmuşumdur bu şekilde, bunu sırf heyecan olsun diye tüketip trafikte aksiyon adına cirit atacak yaşta değilim, hoş daha gençkende yapmadım.

Esrarı tanımayı bırak, daha kendini tanıyamamış bebelerle, insanlarla kıyas etmen komik olmuş.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kankam bende 39 yaşında 2 çocuk babası bir vatandaşım. İlk 12 yaşımda içtim bu mereti ve 2000 yılından beri belirli aralıklarla kullanıyorum bi 22 sene de benim var. Ben hiç bir zaman ne alkollü ne de ot içtikten sonra araç kullanmadım. Çok gerekmedikçe dışarı dâhi çıkmam.
9 yıllık evliyim daha eşim bir kez neden saçma sapan şeylere gülüyorsun yahut gözlerin neden kan çanağı diye sormamıştır. 16 yaşımda boş sigara içmeye başladım anam babam bile sigara içtiğimi 26 yaşında askerden yolladığım bir fotoğrafta görüp öğrendi. Evde herkes uyuduktan sonra balkonda bir tekli yahut evde kimse yokken bir kapak alıp işime bakarım. Daha birayı bile ağzıyla içmeyi öğrenemeyen andavallar varken ben neden onlarla zeka,ahlak,etik,bilinç adına ne dersek diyelim aynı potada eritiliyorum. Neden bilinçli kullanıcılar bu tür yaratıkların yükünü omuzlamak zorunda?
Geçen pazar başımdan geçen olayı anlatayım. Sabah oğlumla birlikte fırından ekmek aldık ve eve dönüyorum. Hiç de adetim olmayan bir sokaktan döneyim dedim 20 li yaşlarda bir avel komple salık bir pitbull u çağırıyor direkt karşıma çıktı.
Köpek bana doğru gelmeye başladı dedim koş çabuk al köpeğini. Abi dinlemiyor dedi dedim çabuk al şu iti yoksa kafasını kesip bı tarafına sokarım. Yetişti aldı.

Ne ölüm hocam yaziyor ya hafif yaralilar diye,ayrica esrar ictiklerini kim soyluyor ? Sen iciyosun sanirim suan,afiyet olsun

Tr@cyaLı

Ordinaryüs

Esrara karşıysan ne işin var burada burası esrarı seven ve yetiştiren bir topluluk bir nevi esrara gönül vermiş insanlarız biz
Sen Yeşilay a falan yaz bunları

Mordecai

Moderator

Şehre yeni geldim dün akşam
Kararlarım var rakıyı bırakcam
Yaramıyorsa içmicen başkan

Shammy

Kıdemli Üye

Ben 40 küsür yaşında çoluk çocuk sahibi adamım, esrarı belki buradaki çoğu kimseden iyi tanıyorum. Tehlikeli olduğunu bir kere farkettiğim şeyden mümkün mertebe uzak durmaya çalışıyorum çünkü bir çok insana karşı sorumluluklarım, yükümlülüklerim var, önce aileme sonra çalışanlarıma. Hepi topu birkaç kere trafikte bulunmuşumdur bu şekilde, bunu sırf heyecan olsun diye tüketip trafikte aksiyon adına cirit atacak yaşta değilim, hoş daha gençkende yapmadım.

Esrarı tanımayı bırak, daha kendini tanıyamamış bebelerle, insanlarla kıyas etmen komik olmuş.
Hocam otu tanidiysan otlu iken birine catmayacagini da anlamışsındır.hatta sağlam bir otta karşına düşmanın gelse sarilirsin. Şimdi yıllardır içerim bir tane bile ot içip araba surecem diyen adama rast gelmedim. Hep manzaralı bir yerde olmak isteyen veya kapalı bir alanda muhabbet ve gırgır cevirirsin ha düşüşte surersin o ayrı konu ve otlu iken arabayı hızlı sürmekten de zevk almıyorsun zaten. Alkol böyle değil ama cesaret verir kavga ettirir ki zaten otun serbest bırakıldığı ülkeler gösteriyor ki ot serbest bırakılırsa alkol tütün ve kimsayallar yalan oluyor. Hani bence otu taniyamamissin bu arada alkollü şoför yerine otlu şoförü tercih ederim en nihayetinde odaklanmayı arttırır ot.

Doğuş

Üye
Esrara da yasallaştırılmasına da karşı filan değilim çoluk çocuğun elinde olmasına karşıyım !

Daha neyi kastettiğimi anlayacak olgunlukta olamayan insanlara tek tek laf anlatmakla uğraşmayacağım. Küçük örneklere takılıp asıl konuyu göremiyorsunuz. Burası Türkiye. Ortadoğudan hallice. Bende isterim kafede otururken kahvemi yudumlayıp esrarımı tüttürmeyi ama burada yasal olmasının ne gibi sonuçlar doğurabileceğinin de çok iyi farkındayım.

@Harmankush54 seni yukarıdaki yazdıklarımdan tenzih ederim dostum, yaşından olgunluğunu belli ediyorsun, aklı selim bir şekilde aynı fikirde olmasakta konuşup tartışabileceğim insanlar görmek güzel...

Bende köpek sahibiyim, büyük ırk, oyuncu ve bebek gibi olmasına rağmen bazı insanlar korkabiliyor görünümünden, fakat onları da anlıyorum saygı duyuyorum. Tasmasız ağızlıksız dolaştırmam, geceleri tasmasız salsam bile gözüm sürekli önümde arkamda olur daha sokak başında birini görsem yanıma çağırırım oda gelir tasmasını takarım o şekilde devam ederiz. Bak sen kendin çok güzel bir örnek vermişsin, "abi dinlemiyor" diyor velet... Bu tip yaratıkların daha köpeklerine bile sahip çıkamazken, rahatlıkla esrara ulaşabilecek olmalarına karşıyım! Yapmayın etmeyin arkadaşlar, hiç mi çevrenizi gözlemlemiyorsunuz, burası Türkiye lütfen bu gerçeği gözardı etmeyin!

Evet benimde zoruma gidiyor bazı andavalların cezalarını biz çekmek zorunda kalıyoruz, gönül isterdi böyle olmasın ama coğrafya kaderdir. Başımızdaki esas dertlerin arasında esrarın yasallaştırılması bence en hafifi kalır. Ama bu coğrafya da hep bazı yaratıkların yükünü omuzlayacağız istemesekte. Unutmayalım bu ülkenin %50 si diğer %50 sinin hayatını ..........yor yıllardır.

Son düzenleme:

Doğuş

Üye
Hocam otu tanidiysan otlu iken birine catmayacagini da anlamışsındır.hatta sağlam bir otta karşına düşmanın gelse sarilirsin. Şimdi yıllardır içerim bir tane bile ot içip araba surecem diyen adama rast gelmedim. Hep manzaralı bir yerde olmak isteyen veya kapalı bir alanda muhabbet ve gırgır cevirirsin ha düşüşte surersin o ayrı konu ve otlu iken arabayı hızlı sürmekten de zevk almıyorsun zaten. Alkol böyle değil ama cesaret verir kavga ettirir ki zaten otun serbest bırakıldığı ülkeler gösteriyor ki ot serbest bırakılırsa alkol tütün ve kimsayallar yalan oluyor. Hani bence otu taniyamamissin bu arada alkollü şoför yerine otlu şoförü tercih ederim en nihayetinde odaklanmayı arttırır ot.
Peki güzel dostum, gerçekten sana çok samimi bir soru soracağım, sende samimi bir şekilde cevaplarsan çok müteşekkir olurum.

Sen bu mereti tüm tüketenlerin senin gibi içtiğini bunu, aynı şeylerden keyif aldığına canı gönülden inanıyor musun? Tümü diyorum bak %100'ü.

Bende giderim yayla da kampımı atar içerim, ateşimin başında Dan Brown okurum triplerden triplere dalarım arada. Ama herkes senin benim gibi mi içiyor bunu lütfen bir düşün isterim.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Peki güzel dostum, gerçekten sana çok samimi bir soru soracağım, sende samimi bir şekilde cevaplarsan çok müteşekkir olurum.

Sen bu mereti tüm tüketenlerin senin gibi içtiğini bunu, aynı şeylerden keyif aldığına canı gönülden inanıyor musun? Tümü diyorum bak %100'ü.

Bende giderim yayla da kampımı atar içerim, ateşimin başında Dan Brown okurum triplerden triplere dalarım arada. Ama herkes senin benim gibi mi içiyor bunu lütfen bir düşün isterim.
Kankam o kankaya sordun ama bende cevap vereyim. Madde tesiri altında işlenen suçlara ağır ceza kitlicen olacak bitecek.

Doğuş

Üye
Kanka şuan zaten "sözde" ağırlaştırılmış cezalar yok mu? Adam cinayet işliyor 7 aya çıkıyor. Milyon lira dolandırıyor 1 sene yatıyor. Gerçekten işliyor mu adalet?

Kusura bakmayın biraz basit bir örnek olacak ama bu şuna benziyor ülkeye dolduralım ne idüğü belirsiz mültecileri suç işlerlerse veririz nede olsa cezasını ama bence yanlış politika birilerinin canı yandıktan sonra ne anlamı kaldı? Hâla bu işin ülkemizde sağlıklı bir şekilde yürütülemeyeceğinin suç oranlarını arttıracağına inanıyorum.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kankam açıkçası benimde çekincelerim var yok değil. Dün daha şehrin en işlek caddesinde adam av tüfeği ile 3 kişiyi yaraladı ve bu gün tahliye ediben . Mahallede sabah servise giderken biri birini vurdu arkamda ki komşunun hemen yanındaki bahçeye 4-5 kök ekim yapmış bu akşam farkettim emin olmak için dürbünle baktım bariz kenevir 5 sene önce yan komşuyu soymuş. Belalı bir tip diye şikayet etmemiş bile. Neleri var daha bilsen kankam. Adam 13 kez bonzai satıcılıktan alınıyor avukatı her seferinde kurtarıyor amca olan dostum en son mesleği de hayatımı da yakıp ben sıkıcam kafasına diyordu. Ama ne yazık ki bu yaratıklar zaten her şeye illegal zaten ulaşıyor. Ve yasak olma nedenleri de bu yaratıkların orklar gibi davranması yüzünden. Bende ne yazık ki adalete güvenimi kaybettim yasal ve yasal olmayan şekilde ciddi anlamda silahlandım. İnşaallah kullanmak zorunda kalmam. Ama zorunda kalırsam da ailemi koruyabilmek için herşey. Ve şimdi hem ailevi hemde ikincil hatta üçüncül nedenlerle evde indoor yapamıyorum. Ot için gelseler diğer buldukları olayı çok farklı bir konuya getirebilir. Yahut farklı bir şey için gelseler otu bulabilirler.
Sokakta çoğu kişi zaman zaman beni atışa giderken gördüğü için her hangi bir havaya ateş edilmesinde bile bir numaralı şüpheli konumuna düşebilirim. Vs vs.

püskütvarmı

Ordinaryüs

Bir bakıma haklısın

Yazmayayım diyorum yazmayayım diyorum da 40 yaşında olunca ne oluyor bro ? Ben 31 yaşındayım benim de 3 çocuğum şimdi senin yaşın benim yaşıma tek mi atar anlamadım ki . Çocukların yakında meth e başlarsa görürüm seni . Keşke esrar icselerdi dersin . Şayet umarım hiç birşey ağzına surmezler bunu hiç birimiz istemeyiz , alkol serbest daha mesela çok dahamı iyi buna göre ? Mesele 40 yaşında olmak değil

Ü

Üye silindi 19785

Guest
1 haftadan fazladır sokağa bir araba geliyor gece saat 12:00-12:30 sularında müziğin sesini sonuna kadar açıp arabayı bağırtıp lastik çekerek insanların huzurunu bozuyorlar. Dün gece de rutinlerini gerçekleştirmek üzere geldiler. Şunların plakasını alam bari polise ihbar ederim diye cama çıktım ama sadece arabayı görebildiğim. Neyse en azından arabayı tarif ederim derken yine bastı gaza. Sür bakalım onun bunun evladı diye içimden söylenirken 4 el silah sesi duydum. Hemen hazırlanıp bir adet de küteyi yedeğime alıp fırladım dışarı. 50 metre ileride komşunun oğlunu vurmuşlar durdurmaya çalışıyor diye. Yerde boş kovanlar vs. Bakınırken biri geldi dedi petrolün orda ki kazayı gördünüz mü?
Petrol de 150 metre falan ötede. Koştuk gittik o spor araba perte çıkmış. Arabayı terkedip koşarak kaçmışlar şeref yoksunları. Aracı ve şahısları tanıyanlar hem tefecilik hemde meth satan bir aileye mensup olduklarını falan söylüyordu. Detayları yerel basından takip ediyorum netleşirse buradan da paylaşabilirim.

Tüm bu olayları neden anlattım serbest olmadığı halde bu yaratıklar bu kadar rahat. Komple serbest olması bu tarz yaratıkların sayısını arttırır ve bu da punisher gibi John wick gibi kendi adaletini arayanları beraberinde getirir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Z ZzındıK: **********