Tarla da Outdoor deneyimi

buranere

Yeni üye
Beyler ben de mısırda yetiştirmeyi düşünüyorum. Nasıl yapılıyor biraz bilgi verir misiniz?
1- Hem drone ile yakalanmamak(geçtiğimiz yıllarda yakalanan oldu civarda) hem de bitkiyi boğmamak için ne yapmalıyım? Planım 10-15 aralıklı sıralara 1er tane dikmek ve yanlardan 30'ar cm boşluk bırakmak. Yeterli midir?
2- Mayıs başı-Ağustos sonu arası yetişir sanırım auto değil mi? Işık daha az olacağı için vb sebeplerden soruyorum.
3- Mısırın rutin bakımında yetiştirmeyi düşünüyorum(yaklaşık 10 günde bir su, gübre konusunda ekstra bakım yaparım) Hasatta çok azalma olur mu?

@buranere geçen yıl yaptıysan tecrübeni paylaşır mısın?

Kankam korkmana gerek yok. Mısırın sıra arasına ekip, kenarlarındaki mısırların kafasını koparsan bile yeter. Salla tohumu, yap hasatını geç. Aynı yere 10 kök ekmediğin sürece sıkıntı yok, farketmezler bile

lburt

Yeni üye
Kankam korkmana gerek yok. Mısırın sıra arasına ekip, kenarlarındaki mısırların kafasını koparsan bile yeter. Salla tohumu, yap hasatını geç. Aynı yere 10 kök ekmediğin sürece sıkıntı yok, farketmezler bile
Dronela 1 tanesi bile belli olur gibi geldi bana ma yanılıyor muyum?

Kür kardeşim dikenli uzun bitkidir sizin orda varmı biliyom bizim burda dağlarda vardır içini oynarız makasla yukardan isterse helikopter gecse göremez

Mr.Amazon

Yeni üye
Beyler ne kastınız eğer sen kendini biliyorsan sadece içeceğin çıksın istiyorsan atın 1 2 tane arada bi sulayın. dönerse senindir dönmezsen koy gitsin :D

lburt

Yeni üye
Kür kardeşim dikenli uzun bitkidir sizin orda varmı biliyom bizim burda dağlarda vardır içini oynarız makasla yukardan isterse helikopter gecse göremez
maalesef bilmiyorum kanka. bizim buralar dümdüz bozkır. en uzun ot 1 metreyi geçmez, o da nadir :)
Ama yakında bir dağ var, orada kuytu bir yer bulmaya çalışacağım.

Ü

Üye silindi 22216

Guest
Bu iste yakalananlarin hepsi. Bak hepsi diyorum. Yakalanmayacaklarindan cok emindiler. Kimisi evde tek kok bitki yapiyor en karanlik sirri olarak sakliyor. Kimisi de tarlasina ekecek kadar rahat. Er gec patlar o is

lburt

Yeni üye
Öğle yap 2 tane yap yine saksı yap rahat ol kimse ayikmaz
En mantıklısı o olacak gibi. Ayrıca, ne kadar su gider vb. konuları araştırdıktan sonra büyük birkaç bidonla damlama sistemi yapayım diyorum. Bu sayede gitme aralığını da ne kadar uzatırsam o kadar az risk. 3 tane 20 litrelik bidonla 20-30 günde bir gitme gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
    *** ******** **** *** *** ****** ***** ****** hahahaha***
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • S serdar1122:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ********* ***** ******** hahahaha*****
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    hahahaha ****** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** ***** ****** ***** ****** ******
  • S serdar1122:
    **** ********* **** ********** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Coke Coke:
    ***** ****** *** ***** ******* ********** ***** hahahaha***
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ******** hahahaha ******** **
  • Coke Coke:
    ****** hahahaha ****** hahahaha**
  • Bomberx Bomberx:
    ** **
  • Coke Coke:
    **
  • Coke Coke:
    ****** ****** ******** ********* ****** **** hahahaha** *** ****** ********* ******** hahahaha* hahahaha* ******
  • F FirstGrowing:
  • F FirstGrowing:
  • F FirstGrowing:
    hahahahahahahaha
  • F FirstGrowing:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha***
  • F FirstGrowing:
    ******** ** ***** **
  • F FirstGrowing:
    F FirstGrowing: ***** ********* ***** ** **** *** *** ***** ******* ****** ******* ** ***