Türkiye'de Amanita Muscaria Nerede Bulunur ?

psychein

Üye
Türkiye'de Amanita Muscaria(Sinek Mantarı) nerede bulunur ? Ben 3 yıldır eylül-kasım aylarında ormanlara bu mantarı aramaya gidiyorum ama göremiyorum. Bu mantarı Türkiye'de ne zaman, hangi şehirlerde ve hangi ormanlarda bulabilirim bilen var mı ?

flavus

Yeni üye
Türkiye'de Amanita Muscaria(Sinek Mantarı) nerede bulunur ? Ben 3 yıldır eylül-kasım aylarında ormanlara bu mantarı aramaya gidiyorum ama göremiyorum. Bu mantarı Türkiye'de ne zaman, hangi şehirlerde ve hangi ormanlarda bulabilirim bilen var mı
Bursa'daki dağ bölgesinde ve köylerinde oluyor genelde eylül ayı gibi çıkmaya başlıyorlar. Uludağa cephesi olan çoğu ilde vardir muhtemelen. Çam ağacının bol olduğu çok ayak değmeyen yerlere bakmak lazım.

Redweed

Üye
Çok yaygın bir mantar bulması aslında kolay fakat mantar kullanan birisi olarak kesinlikle kullanılmasını önermem

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha***** *** *** **** ****** *** ********* ******* ****** ********** ***** ********** ***** **** * ********** ******* ********* ***** **** ******** ***** ******* *****
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ***** ***** ****** ****** hahahahahahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ******* *** hahahaha* **** **** **** **** * ****** ****** ******** *** ****** ******* ********* ******* **** *** ******* ****** **
  • A ax-b:
    ****** ****** ***** ******** * ********* **** ******* ********* ******** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ***** *** ***** ****** ********** ** ***** hahahaha ***** ***** ****** ****** hahahahahahahaha***
  • A ax-b:
    **** ** ********* ******* ******* **** hahahaha * *** ***** ****** ****** ***** *** ****** ***
  • Mordecai Mordecai:
  • bandaleros bandaleros:
    ******* hahahaha** ******** ******
  • A ax-b:
    *** hahahaha* *** * **** ********* hahahaha** ***** hahahaha** ******* *** hahahaha* **** **** **** **** * ****** ****** ******** *** ****** ******* ********* ******* **** *** ******* ****** **
  • kokokoco kokokoco:
  • bandaleros bandaleros:
    **** *** hahahaha* *** * **** ********* hahahaha** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
  • Bomberx Bomberx:
  • A ax-b:
    **** ****** ****** **** ******* * ****** ********* ******* hahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • F Flair:
    ********** **** ***** ********* ****** ***** ***** *** **** ** ****** ** ** ******** ** ** ******** ****** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** **** ***** ** ***** ***** *** **** ******* ****** ********** **** ***** ********* ****** ***** ***** *** **** ** ****** ** ** ******** ** ** ******** ****** ***** hahahaha*
  • F Flair:
    hahahaha hahahaha* * ***** ******** **** ****** **********
  • F Flair:
    * **** **** hahahaha *** *****
  • F Flair:
    *** hahahaha** ******** **** ******* ***** **********
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ***** ****** ** ** ******** **** *** ***** ********* ******** ****** ***** *********
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ***** **********