Super lemon haze + Mimosa evo

Nimo

Yeni üye
kankacım, sulama sistemin şu nedenlerle sorun çıkartabilir, sana hem meslek hem de deneyimimle anlatayım

-toprağında eşit nem ve besin dağılımı oluşmayabilir her gün sularsan. bu da tuz birikimine (tuzdan kastım bildiğimiz sofra tuzu değil) yol açabilir. özellikle üst katmanlarda.
- bitkinin toprağı hep nemli kalırsa, özellikle her gün sulamada üst kesimler nemli kalıyor, kök gelişimini olumsuz etkileyebilir ve toprakta mantar, sinek gibi sorunlara yol açabilir.
-günlük sulaman toprağı bitkinin sevdiği nem ortalamasından daha nemli tutarsa kökleri boğup öldürme ihtimalin de var. bu bitki suyu orta derecede seviyor. kök sistemini geliştirmek için az nemli günlere de ihtiyaç duyuyor çünkü kök sistemini geliştirmek ve yaygınlaştırmak için gereken sinyali toprağın nemi azaldığı zaman alıyor. ayrıca toprağın nemi azaldığında topraktaki hava miktarı artıp oksijen de sağlıyor. en az %30 perlit kullanmıyorsan böyle sulamak strese sokup farkında olmasan bile daha yavaş gelişmesine neden olabilir.
ayrıca bitkilerine günlük gübre vermek zorunda değilsin. micromanagement yapmak hem kafanı gereksiz dolu tutar hem de bitkini kötü etkiler. her gün farklı gübre ekliyorsan bitkiyi strese sokarsın. hangi dönemdeyse ona göre ortalama bir gübre verip işi bitkiye bırakmak hem senin hem de bitkinin stresini azaltır. bunları penceresinde 6 saat güneşle mini bitki yetiştiren biri olarak söylüyorum bak. ne zaman bitkiyi kendi haline saldım, o zaman bitkim bana gerçek yüzünü gösterdi, istediği gibi dallandı, budaklandı.
Reis zahmet etmişsin bu kadar yazmaya, öncelikle sağolasın. Sofra tuzu öncelikle topraktaki tuzdan farklı birşey değil(NaCl). Çok miktarlar kullanmıyorum bitkinin ne miktar suya ihtiyacı var ise onu veriyorum. Ertesi gün sulama yapacağım vakit toprağa ec, ph, nem ve ısısını ölçen çubuklarımı yerleştiriyorum. Ona göre hareket ediyorum. Çok şevişmekle(sulamakla) çok çocuk olmuyor. Vesselam.

Ü

Üye silindi 26240

Guest
Reis zahmet etmişsin bu kadar yazmaya, öncelikle sağolasın. Sofra tuzu öncelikle topraktaki tuzdan farklı birşey değil(NaCl). Çok miktarlar kullanmıyorum bitkinin ne miktar suya ihtiyacı var ise onu veriyorum. Ertesi gün sulama yapacağım vakit toprağa ec, ph, nem ve ısısını ölçen çubuklarımı yerleştiriyorum. Ona göre hareket ediyorum. Çok şevişmekle(sulamakla) çok çocuk olmuyor. Vesselam.
ama su verirken ölctugun ec ppm ayarları drenaj yapmadigin icin toprakta kaldikca cok fazla artıyor sorunlarda gelmeye başlıyor. yinede basarilar dilerim sana kanka deneme yanılma yontemi hep iyidir bol hasatlar simdiden

Nimo

Yeni üye
ama su verirken ölctugun ec ppm ayarları drenaj yapmadigin icin toprakta kaldikca cok fazla artıyor sorunlarda gelmeye başlıyor. yinede basarilar dilerim sana kanka deneme yanılma yontemi hep iyidir bol hasatlar simdiden
Hayır topraktan ölçüyorum. Çubukları yerleştirip. Sulama kabından değil kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O oziozi:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • O oziozi:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********** ****** *** ***** ****** ***** **** *** **** ******** ******** ** ******** ***** * **** **** *** *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha ***** ****** ***** ********* ****** *****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • H hussii:
  • içiciadam içiciadam:
    *** ** ******* ****** hahahaha* ** **** ****** ***
  • Madkusa Madkusa:
    ********* ****** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha ***** ********** *** hahahaha*** hahahaha ******** ******* *** ********** ***** ***** ********** ******** **
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ******** * **** ***** ********* ********* *****
  • O obeb:
    ***** hahahaha*** ******** * **** ***** ********* ********* *****
  • H hussii:
    ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** ******** ***** ******* ******* ******** ***** ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha** ***** *** ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • O obeb:
    ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • H hussii:
    ***** ***** ****** ********* ******* ******* *** **** hahahaha *** ******** ********** ***** hahahaha ** **********
  • O obeb:
    hahahaha** *****
  • H hussii:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha** ***** hahahaha ********** ******* ***** **** **** ****** ******** **** **** ********* **** ***** ***** ****** ********* ******* ******* *** **** hahahaha *** ******** ********** ***** hahahaha ** **********
  • O obeb:
    hahahaha **********
    O obeb: hahahaha **********