Super Cropping Verim ve Thc Arttırmak

• Konbuyu başlatan ALTINPİPO
  • Başlangıç tarihi

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Kizlarin ikisine de super cropping yaptim dun. Main lining sonrasi 8er ana dal vardi hepsine uyguladim. Hala gayet sagliklilar, yapraklarda cansizlik olmadi, hatta bu sabah kontrol ettigimde dallarin uc kisimlari tekrar yukari, isiga dogru yonelmis durumdaydi. tabi super cropping yaptigim yerler hala 90-100 derece bukulmus halde. Suan bukulen yerlerde renk koyulasmasi var, hafif siyah, arastirdigim kadariyla bu bitkinin kendini toparlamaya baslamasina isaretmis. Bazi dallarda bukme yaparken yanlarinda ve altlarinda catlaklar olustu, ust kisimlarinda sorun yok. O catlaklar kendi kendine toparlanacak mi emin degilim ama izledigim videolarda benzer durumlari gordum, hicbirinde mudahale etmiyorlar. Sadece ust kisimda catladiysa bant uygulamasi var. Konustugumuz icin sana da bilgi vermek istedim, hem de konuya bakan olursa bir fikir verir diye dusundum:)
Herkese iyi growlar dilerim.
evet dostum 2 ye ayırmadığın sürece sorun yok tek bir yerden tutsa ile bantla yapıştırdıktan sonra yoluna devam ediyor..... seni seviyorum dostum inceliğin için teşekkür ederim sağ olasın dilerim güzel günlerde yaparız growları hadi sağlıcakla kal.....

Ü

Üye silindi 28956

Guest
Konu için teşekkürler, eline emeğine sağlık. Super croppingin verimi arttırmasında ki asıl neden, işlem uygulandıktan sonra dallardan sömeklere giden besin kanallarının işlemden sonra kalınlaşmasıdır, yani bitki kırılan dalı tamir etmek için o kısmı genişletir, bu da o daldaki sömeklerin daha çok beslenmesi anlamına gelir. Kısaca bitki tamirden sonra o kısımda manifold oluşurturur. Tecrübesi olmayan arkadaşlar dal kırmadan öğrenemezler, zaten yaptığımız işlem dalı kırmak ama dış kılıfa zarar verip dalı çıtlatıp koparmadan yapmamız gerekir bu işlemi, kenevir olmayan bitkilerde bir kaç deneme yaparak başlayabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz nokta uygulama yapacağınız dönem (vegin sonları çiçeklenmenin ilk 2 haftası) ve asıl önemlisi uygulama yapacağınız noktanın odunsulaşmış olmamalıdır, yoksa 90-100 derece kırdığınız dal kopabilir. Koparmadan yapmak için önce dalı iki parmağınızla sıkıştırarak hafif ezin, tek seferde değilde esneterek bükün dalı. Her zaman saksının dışına doğru bükerek işlemi yapın ki dal işlemden sonra o tarafa doğru büyüyeceğinden diğer dalların ışığını kesmesin. Photo bitkilere toping ve super cropping yaparım, eliniz alıştıkça eğitime harcayacağınız zaman kısalıyor. Dumanınız bol olsun
ağzına sağlık kanka :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    ***** ******* **** hahahaha**** **** *****
  • NewGardener NewGardener:
  • Didrug Didrug:
    ********** ****** **** ******* ** ** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • M merto1835:
    ********* ********* **** *** ****** ******** **** ***** *** hahahaha hahahaha** ****** * *****
  • Didrug Didrug:
    **** *** ********* ***** ********** ****** ****** **** ******** *** *** ***** *** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* *** ********* hahahaha* ****** hahahaha******* ********* **** *** ****** ******** **** ***** *** *******
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
    ***** *** **** ******* hahahaha* ******** hahahaha ****
  • O Oguzyigit26:
    ******* ***** ****** ********** ***** ***** ********* ******* ****** **** ******* ********* *** *** *****
  • M merto1835:
    ******** **** ********** ******** ****** ********** ******** *** ****** ********* ****** ****** hahahaha* ******* *** ********* hahahaha* ****** *********
  • M merto1835:
  • İstanbul İstanbul:
  • M merto1835:
    ***** ******** **** ********** ****** ** ***** ******* ********* ******* * ***** ***
  • İstanbul İstanbul:
    *** ** **** **** ***** *** ***** hahahaha ***** ******
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** *** ********** hahahaha hahahaha hahahaha* ******* **** ***
  • İstanbul İstanbul:
    *** *** ******** hahahaha ****
  • M merto1835:
    ******** hahahaha** ***** ********
  • M merto1835:
    *** *** hahahaha hahahaha **** ** ********* *** ******** hahahaha ****
  • M merto1835:
    **** **** ** ****** ***** ******* ******* ******** ********** ** ******* ***** **
    M merto1835: **** **** ** ****** ***** ******* ******* ******** ********** ** ******* ***** **