Super Cropping Verim ve Thc Arttırmak

• Konbuyu başlatan ALTINPİPO
  • Başlangıç tarihi
S

silas

Guest
Konu için teşekkürler, eline emeğine sağlık. Super croppingin verimi arttırmasında ki asıl neden, işlem uygulandıktan sonra dallardan sömeklere giden besin kanallarının işlemden sonra kalınlaşmasıdır, yani bitki kırılan dalı tamir etmek için o kısmı genişletir, bu da o daldaki sömeklerin daha çok beslenmesi anlamına gelir. Kısaca bitki tamirden sonra o kısımda manifold oluşurturur. Tecrübesi olmayan arkadaşlar dal kırmadan öğrenemezler, zaten yaptığımız işlem dalı kırmak ama dış kılıfa zarar verip dalı çıtlatıp koparmadan yapmamız gerekir bu işlemi, kenevir olmayan bitkilerde bir kaç deneme yaparak başlayabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz nokta uygulama yapacağınız dönem (vegin sonları çiçeklenmenin ilk 2 haftası) ve asıl önemlisi uygulama yapacağınız noktanın odunsulaşmış olmamalıdır, yoksa 90-100 derece kırdığınız dal kopabilir. Koparmadan yapmak için önce dalı iki parmağınızla sıkıştırarak hafif ezin, tek seferde değilde esneterek bükün dalı. Her zaman saksının dışına doğru bükerek işlemi yapın ki dal işlemden sonra o tarafa doğru büyüyeceğinden diğer dalların ışığını kesmesin. Photo bitkilere toping ve super cropping yaparım, eliniz alıştıkça eğitime harcayacağınız zaman kısalıyor. Dumanınız bol olsun

Kenevir yetiştiricileri her zaman verimlerini artırmanın yollarını ararlar. Süper mahsul, düzgün bir şekilde yapıldığında, yalnızca bir bitkinin üretim potansiyelini artırmakla kalmaz, aynı zamanda reçine üretimini ve gücünü de artırabilir.Süper kırpma, gerçekten etkileyici verim sağlayabilen gelişmiş bir esrar eğitim tekniğidir. Bununla birlikte, daha önce hiç denememiş yetiştiriciler için göz korkutucu olabilir ve doğru şekilde yapılmazsa potansiyel olarak felaketle sonuçlanabilir. Kırık dallar sadece verimi düşürmekle kalmaz, aynı zamanda bahçenizdeki hastalık riskini de artırır.Neyse ki, doğru ipuçları ve biraz sabırla, deneyimsiz yetiştiriciler bile kenevir bitkilerini süper kırpmanın ödüllerini alabilir. Bu makalede, süper kırpmanın ne olduğu, neden ve ne zaman yapılacağı ve nasıl çalıştığı konusunda size yol göstereceğiz.

Ekli dosyayı görüntüle 3847

Süper kırpma, dış kaplamayı sağlam bırakırken iç liflere zarar vermek için dalları kıstırıp bükmeyi içeren yüksek stresli bir eğitim tekniğidir.Mantığa aykırı gibi görünse de, bu tür stres aslında bitkilerinize fayda sağlayarak daha güçlü vejetatif büyümeyi ve daha iyi tomurcuk gelişimini teşvik eder. Yırtıcı hayvanlara ve diğer stres biçimlerine yanıt olarak, dişi bitkiler doğal olarak kannabinoid ve terpen bakımından zengin trikomlar üretir. Bu nedenle, süper kırpma sırasında verdiğiniz hasarın bitkinin savunma mekanizmalarını tetiklediğine ve bitkinin daha fazla besin almasına ve büyümesini hızlandırdığına inanılır.

Ekli dosyayı görüntüle 3849Ekli dosyayı görüntüle 3851Ekli dosyayı görüntüle 3852Ekli dosyayı görüntüle 5099
İkincil düzeyde, süper kırpma, bitkilerinizin nasıl büyüdüğünü değiştirmenin bir yoludur. Henüz kırpıldıktan sonra, bitkinizin dalları zayıf ve dayanıksız görünecektir; bitkiye belirli bir yönde büyümesini öğretmek için bundan faydalanabilir ve onları bağlayabilirsiniz (LST'yi kullanırken yaptığınız gibi)İyileştikçe, bitkileriniz ekin noktalarında kalın, sert düğümler oluşturacaktır. Çiçeklenme sırasında bu düğümler, bitkinizin tomurcuklarının ağırlığını ve bitkinin genel yapısını desteklemeye yardımcı olacaktır.
SÜPER CROP İÇİN NELERE İHTİYACINIZ VAR?
Senin parmakların
Dalları bağlamak ve yerinde tutmak için ip veya fermuar bağları
Bahçe kazıkları / dübeller
Koli Bandı
Sabır
Ekli dosyayı görüntüle 3854
Çaylak bir yetiştiriciyseniz, bitkilerinizi son vejetatif aşamada, ideal olarak çiçek açmadan 3-7 gün önce süper bir şekilde kırpmanızı öneririz. Bu, enerjilerini gelişmekte olan tomurcuklara odaklamaya başlamadan önce onlara kırpma stresinden kurtulmaları için zaman verecektir Haşere istilası, besin eksiklikleri veya diğer olumsuz stres türleriyle uğraşan bitkileri asla süper mahsul yapmayın. Süper kırpma çok stresli bir tekniktir ve bitkilerinizin bununla baş edebilmek için son derece sağlıklı olması gerekir.
Bu teknikle ilgili biraz tecrübeniz varsa, çiçeğin ilk iki haftasında ikinci kez süper kırpma yapmanızı öneririz. Bunun nedeni, bitkilerin çiçeklenmenin başlangıcında son bir patlayıcı büyüme dönemi sergileme eğiliminde olmasıdır gerilme" olarak bilinir Bundan sonra, bitkilerinizin her zamanki gibi toparlanmasına ve beslemesine /sulamasına izin verin. Kırpılan dallar boyunca tomurcuk bölgelerinde bir artış fark etmelisiniz Süper kırpmaya alıştıkça, bu tekniği daha fazla denemekten çekinmeyin. Bitkinizin yaşam döngüsü boyunca farklı şekillerde ve farklı zamanlarda süper ekim yapabilirsiniz. Bazı yetiştiriciler, vejetatif dönem başlarında süper mahsulün hızlı büyümeyi ve daha büyük, yapısal olarak daha sağlam bitkileri ateşlemeye yardımcı olduğunu fark eder.Bitkilerinizin tomurcuklarını daha iyi desteklemesine yardımcı olmak için süper kırpma yapıyorsanız, üçüncü düğümlerini büyüttüğü anda bunu yapmanızı öneririz. Biraz LST ile birlikte, en yoğun çiçekleri bile desteklemeye hazır olan büyük, güçlü bitkiler çiçek açacak Öte yandan, gölgeliğinizi düzleştirmek ve daha büyük, daha aromatik ve ultra güçlü bir hasat için reçine üretimini artırmak istiyorsanız, geç vejetatif ve erken çiçeklenme aşamalarında süper mahsulü kullanabilirsiniz Süper kırpma, birçok acemi yetiştiriciyi çıldırtıyor ve biraz da iyi bir nedenden dolayı; bu tekniği uygulamak deneyim ve beceri gerektirir ve basit bir hata bitkinin büyümesini ciddi şekilde engelleyebilir. Neyse ki, doğru bilgi ile, bu tekniğin ödüllerini bir sonraki büyümenizde kazanabilirsiniz.

1 Hangi dalların kırpılacağını belirleyin. Olgun ancak yaşlı veya odunsu olmayan dalları kırpmanızı öneririz. Diğerlerinden çok daha uzun olan dallar, başlamak için iyi bir yerdir, çünkü süper kırpma, daha düzgün bir gölgelik oluşturmak için onları alçaltır.

2 Bir dalın altını kırparak başlayın. Başparmağınız, ön ve işaret parmaklarınız arasında nazikçe sıkıştırırken aynı anda büyümesini istediğiniz yönde hafifçe bükmek istiyorsunuz. Amaç, dalın çekirdeğini parçalamaktır, böylece onu ihtiyaçlarınıza göre yönlendirebilirsiniz. Nazik olmayı unutma; dalı daha esnek hale getirmek için parmaklarınız arasında birkaç saniye yuvarlamanıza yardımcı olabilir, ardından yavaşça istenen yönde bükebilirsiniz.

3 Her bir mahsulün arasında birkaç santimetre bırakarak dalda ilerleyin. Uçtan 2-3 düğümün üzerindeki herhangi bir şeyin kırpılmasını önermiyoruz.

4 Dalınız kırpılıp istediğiniz yöne doğru eğildiğinde, onu her bir ekin alanında ip veya fermuar kullanarak bağlama zamanıdır.

Unutmayın, süper kırpmanın anahtarı, dalın iç kısmının yumuşak ve yumuşak hissederken, dış kısmın tamamen bozulmadan kaldığı tatlı noktayı bulmaktır. Süper kırpma işleminden sonra dallarınız / bitkiniz bir tarafa daha fazla eğilmeli ve uçları yaklaşık 90 ° bükülmelidir. Çaylaksanız, bunu düzeltmek için biraz deneme yanılma gerekebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 3858
Ekli dosyayı görüntüle 5100

Oldukça deneyimsizseniz, bitkinizi ilk kez süper kırpmaya çalışırken bir dalı (veya birkaçını) kırmanız olasıdır. Bu olursa, korkmayın; kesinlikle bir serseri olsa da, durumu düzeltebilirsiniz.

Bir çeşit geçici bandaj oluşturmak için yırtığın etrafını bantlayın veya koli bandı ile çırpın. Gerekirse, şubeyi yakındaki başka bir şubeye veya bir bahçe direğine bağlayarak destekleyin. Bandaj bandını bir hafta içinde çıkarmanız gerekir.

Bitkiniz iyileştikçe, büktüğünüz / kırdığınız tüm noktalarda (kırdıklarınız dahil) büyük düğümler oluşacaktır. Bu tamamen normaldir (ve faydalıdır!)

Daha da yüksek verim için, ana astarlama ve LST gibi diğer tekniklerle birlikte süper kırpma kullanın. İlki, esasen tek bir düğümden iki ana gövdeye yol açmak için bitkilerin tepesini çıkarmak anlamına gelen bir "manifold" oluşturmayı içerir. İkincisi, ortaya çıkan gövdelerin yere paralel büyümesi için bükülmesini, ışığın nüfuz etmesini arttırmayı ve süreçteki bitkisel büyümeyi kontrol etmeyi içerir. Tüm bu teknikleri birleştirerek, gelişmiş yetiştiriciler alanlarından ve kaynaklarından en iyi şekilde yararlanarak etkileyici, garip görünümlü kenevir bitkilerinden gerçekten muhteşem sonuçlar elde edebilirler.

Süper kırpma, göz korkutucu olsa da, veriminizin boyutu ve kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilecek harika bir yüksek stres tekniğidir (ne yaptığınızı bildiğiniz sürece). Bir sonraki büyümenizde bu makaleyi kılavuz olarak kullanın ve süper kırpmanın faydalarını kendiniz görün!

Not alıntıdır arkadaslar...

Usta autolarada yapalirmiyiz

Super Cropping​

A

ALTINPİPO

Guest
Yapılır da Gerek duyulmaz autoya Femde daha ıyı oluyo ama autoyada olabilir denemek lazım

Hausted

Üye
Autoda uygulayabilirsin ama hasat süreni geciktirecektir. Ben bitki boyumu kontrol edemediğim için çiçeklenmenin ilk haftası uyguladım ve çok memnun kaldım.

sonerads

Kıdemli Üye
kankalar konuda ""ana astarlama ve LST gibi diğer tekniklerle birlikte süper kırpma kullanın" kısmındaki astarlama main-lining oluyor sanırm değil mi, daha sonrasında manifold yazılmış çünkü. 8 ana dal olan kızlarda super cropping nasıl yapabiliriz bilgisi ya da deneyimi olan var mı acaba?

sonerads

Kıdemli Üye
Sagol kanka, daha once biraz arastirdim ama her iki egitimin oldugu videoya denk gelmedim biraz daha gezineyim bakalim.

sonerads

Kıdemli Üye
Teknigi biliyorum da benim izledigim videolarda genelde tek dala yapiyorlar. 8 dala da mi yapacagim yoksa sadece birkac tanesine mi ondan emin olamadim:)
Arastirmaya devam, sagol kanka bilgiler icin.

sonerads

Kıdemli Üye
Ciceklenmenin basinda 8 dala birden yapmak bitkiyi asiri strese sokar mi ondan emin degilim kanka, verim alacagiz diye cenaze kaldirmayalim sonra:)

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Ya evet hassas konular bunlar bide çiçekten olma ama özünde ot neresinden kessen yanından fışkırır inan bana ben makası alıp komple tepesinden neresine gelirse gelsin tümünü kesiyorum ertesi gün her tarafından yeşil yeşil yapraklar çıkıyor ya öyle birşeyki bu kırılsa bantla yapıştırıyorsun yine tutuyor bazen anlamak için bir bitkiyi köfteci olabilir oynamak denemek lazım...

sonerads

Kıdemli Üye
Benim ilk deneyimim kanka, main lining yaptim 2 kiza, acimiyorum heryerini kesip biciyorum, tabi kafama gore degil okuyarak, izleyerek:)
Dedigin gibi hemen yeni yapraklar geliyor, kendini toparliyor birkac gunde. Ben bu konuyu haftasonu detayli arastiricam eger tatmin edici bir sonuc bulursam paylasirim burada da. Ilgin icin tesekkurler.

sonerads

Kıdemli Üye
Ya evet hassas konular bunlar bide çiçekten olma ama özünde ot neresinden kessen yanından fışkırır inan bana ben makası alıp komple tepesinden neresine gelirse gelsin tümünü kesiyorum ertesi gün her tarafından yeşil yeşil yapraklar çıkıyor ya öyle birşeyki bu kırılsa bantla yapıştırıyorsun yine tutuyor bazen anlamak için bir bitkiyi köfteci olabilir oynamak denemek lazım...
Kizlarin ikisine de super cropping yaptim dun. Main lining sonrasi 8er ana dal vardi hepsine uyguladim. Hala gayet sagliklilar, yapraklarda cansizlik olmadi, hatta bu sabah kontrol ettigimde dallarin uc kisimlari tekrar yukari, isiga dogru yonelmis durumdaydi. tabi super cropping yaptigim yerler hala 90-100 derece bukulmus halde. Suan bukulen yerlerde renk koyulasmasi var, hafif siyah, arastirdigim kadariyla bu bitkinin kendini toparlamaya baslamasina isaretmis. Bazi dallarda bukme yaparken yanlarinda ve altlarinda catlaklar olustu, ust kisimlarinda sorun yok. O catlaklar kendi kendine toparlanacak mi emin degilim ama izledigim videolarda benzer durumlari gordum, hicbirinde mudahale etmiyorlar. Sadece ust kisimda catladiysa bant uygulamasi var. Konustugumuz icin sana da bilgi vermek istedim, hem de konuya bakan olursa bir fikir verir diye dusundum:)
Herkese iyi growlar dilerim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha **** ***** ******** *** ****** ** *** ** ****** ******** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
    ** ****** *** ****** ***** ********* ***** hahahaha **** ***** ******** *** ****** ** *** ** ****** ******** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********* hahahaha hahahaha **** **** ******* ***
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ****** hahahaha* ***** ******** ****** **** ****** ***** **********
    ***** hahahaha* ****** ****** ***** ******* **** ********* *** **** ****** *****
  • D doğadostu1004:
    ** hahahaha ******* **** ** ** ****** ***
  • D doğadostu1004:
    ***** ******* ****** ** *** *
  • D doğadostu1004:
    ***** ******* **
    ***** ******** ******* ****** *** hahahaha* ****** ******** *** ***** ******* *** **
    **** ** ******** *** ***** ******* ***** *** **
    ******* ***** ****** ********* hahahaha* ****
    ** **** ****** ******* **** ***** *** ******** *** ** **
  • D doğadostu1004:
    **** hahahaha *** ********* ***** *
    ******** ****** ********** ***** ********** **** ***** ***** ***** ** ****** ********** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
  • T tayfurishere:
  • M merto1835:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*** hahahaha* ***** ******** ****** ****** *****
  • Almora Almora:
    ****** *** *** ** hahahaha* * ****** ***** ****** ******* **** **** *******
  • T tayfurishere:
  • T tayfurishere:
    **** ****** ******** * ****** ***** **** ****** ******* ******* *** ***** *******
    T tayfurishere: **** ****** ******** * ****** ***** **** ****** ******* ******* *** ***** *******