Sulama hakkında ince bi detay sorusu?

Sonne

Kıdemli Üye
Kankalar selamlar,
Çiçeğim çiçeklenme evresinde. 2. Haftasında.
5 gün önce an serisi bloom gübreleri ile suladım. Çiçeklerin başındn beri altından su gitmesine izin vermiyorum. Kumaş saksıların altındaki tabaklarda biriken suyu çektiriyorum. Herhangi bir sorun görünmüyor şuana kadar.
5 gün önce suladım ve toprak kurudu suan. Yeni hafta çizelgesine geçebilir miyim? Yani yine gübreli su verebilir miyim? İlla 7 günü doldurmadan verilmez mi?

higthead

Jolly Green
7 günde 1 sulanıcak diye kim söyledi merak ediyorum. Dostum sulamanı yaparsın saksı 15-20-30 lt lerde ise ortalama 3-4-5 güne zaten kurur ve kuruduğunda sulamanı yaparsın. Saksının tam kurudugunu anlaman için ya saksını kaldırdıgında kus gibi olucak yada toprağa parmagını hafif soktuğunda nemli deil ise sulamanı yaparsın. Hangi gündeysen takvimine göre git.

Sonne

Kıdemli Üye
7 günde 1 sulanıcak diye kim söyledi merak ediyorum. Dostum sulamanı yaparsın saksı 15-20-30 lt lerde ise ortalama 3-4-5 güne zaten kurur ve kuruduğunda sulamanı yaparsın. Saksının tam kurudugunu anlaman için ya saksını kaldırdıgında kus gibi olucak yada toprağa parmagını hafif soktuğunda nemli deil ise sulamanı yaparsın. Hangi gündeysen takvimine göre git.
Kanka selamlar,
Her soruma yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.
Yani şimdi 5 günde 1 kuruyorsa 5 günde bir takvimdeki ölçeklerle gübreli su verebilirim yani doğru mu anlamışım. He 3 günde bir kuruyorsa bi dolu bi boşla 5-6 günü doldurmuş olurum diye düşündüm.

Sonne

Kıdemli Üye
Kanka bi de bişey sorucam ayın 4 ünde çiçeğe girdiler 15 günlükler sence file kullanım mı? Dandırık pilastik bi filem var. Bana ne yararı olur? File kullanmanın asıl ana mantığı tam olarak nedir?

higthead

Jolly Green
Kanka selamlar,
Her soruma yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.
Yani şimdi 5 günde 1 kuruyorsa 5 günde bir takvimdeki ölçeklerle gübreli su verebilirim yani doğru mu anlamışım. He 3 günde bir kuruyorsa bi dolu bi boşla 5-6 günü doldurmuş olurum diye düşündüm.

Dostum haftalık tablonda 2ml yazıyor ıse haftada 2 sulaman var ıse yarıya bolerek gıdıceksın. Bitkinin durumuna göre fazla gubre vs var ıse bos yapabılırsın. 3-4 sulamada 1 bos bol alttan akıtmalı kafıdır.

Kanka bi de bişey sorucam ayın 4 ünde çiçeğe girdiler 15 günlükler sence file kullanım mı? Dandırık pilastik bi filem var. Bana ne yararı olur? File kullanmanın asıl ana mantığı tam olarak nedir?

File kullanımı tamamiyle kişiseldir.Ben file sevmiyorum.Biliyorsunkı fılenın amacı bıtkıyı saga sola acmaktır.

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum haftalık tablonda 2ml yazıyor ıse haftada 2 sulaman var ıse yarıya bolerek gıdıceksın. Bitkinin durumuna göre fazla gubre vs var ıse bos yapabılırsın. 3-4 sulamada 1 bos bol alttan akıtmalı kafıdır.

File kullanımı tamamiyle kişiseldir.Ben file sevmiyorum.Biliyorsunkı fılenın amacı bıtkıyı saga sola acmaktır.
Cevapladığın için teşekkür ederim.

Sonne

Kıdemli Üye

Dostum selamlar,
Aklıma takılan bişeyi daha sana danışmak istiyorum.
İlk pistil tarihi 12 mayıs ilk bloom gübreleri 15i…
İlk hafta gübrelerine bigbudı da ekledim yanlışlıkla şimdi yeni sulama zamanı geldi. Çizelgede 2. Hafta big bud başlıyor.ben ilk hafta verdim şimdi ne yapayım bozmadan devam edeyim mi ?

higthead

Jolly Green
Dostum selamlar,
Aklıma takılan bişeyi daha sana danışmak istiyorum.
İlk pistil tarihi 12 mayıs ilk bloom gübreleri 15i…
İlk hafta gübrelerine bigbudı da ekledim yanlışlıkla şimdi yeni sulama zamanı geldi. Çizelgede 2. Hafta big bud başlıyor.ben ilk hafta verdim şimdi ne yapayım bozmadan devam edeyim mi ?

Dostum normalde big bud bitki sömeğe oturmaya başlayınca verilir yani dalların üstüne bakınca pistiller oturunca verilir ama vermeye başla takvime göre devam et. Çokta detay düşünme.

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum normalde big bud bitki sömeğe oturmaya başlayınca verilir yani dalların üstüne bakınca pistiller oturunca verilir ama vermeye başla takvime göre devam et. Çokta detay düşünme.
Kanka bişey sorabilir miyim?
Gübre çizelgelerinde bloom zamanında ana besinleri 4 ml gösteriyor bu ml bitkinin boyuna veg dönemi uzunluğuna göre değilebilir mi? 2 bitkimin biri ufak biri daha büyük. Aynı gün aynı miktar gübre ve su veriyorum büyük olan ilk gün deliye dönüyor 2. Gün yapraklar sakinleşmeye başlıyor küçük olanda bikaç gün deli atıyor. Acaba büyük olana daha mı fazla ml vermek gerekir?

higthead

Jolly Green
Dostu takvımde haftalık ml ne ıse onu uygula haftada 2 sulaman var ıse haftalık ml yarıya bolerek 2 sulamada ver. Dediğin gibi bitkinin durumuna görede gubrenı verebılırsın.

Sonne

Kıdemli Üye
Dostu takvımde haftalık ml ne ıse onu uygula haftada 2 sulaman var ıse haftalık ml yarıya bolerek 2 sulamada ver. Dediğin gibi bitkinin durumuna görede gubrenı verebılırsın.
Dostum selamlar,
Bir sorunum var. Konu açtım yardımını rica ediyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ***** *** ********* ******** ******** **** ********** hahahaha**** ********** *** ***** ****** ***** **********
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** ******* ***** *** *** **** ***** *** ******* *** ********* **** ******** **** hahahaha* ***** ********** ********* **** hahahaha*** * **** *** **** ******* ** *** ******* ****** *********
  • N nobetcikeyifci:
    ** ***** *** *** * **** ******** ***** * ***** ********* *** ******** ***** ***** **
  • K Ksksjssjjsj:
    hahahaha ****** ***** ****** ** ***** ** ***** ***** ***** ***** *** **** ***** ******** **** **** ***** **** ****** ***
  • SariTursu SariTursu:
  • K Ksksjssjjsj:
    **** **** hahahaha ****** * ******** hahahaha*** *********
  • N nobetcikeyifci:
    +1
  • K Ksksjssjjsj:
  • K Ksksjssjjsj:
    hahahahahahahaha
  • K Ksksjssjjsj:
  • SariTursu SariTursu:
    hahahahahahahaha
  • K Ksksjssjjsj: