Su vermeden oncesi ve sonrası yardim

• Konbuyu başlatan Üye silindi 23835
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 23835

Guest
Zkittlezz photo bitkime bir dolu bir bos sulama yapiyorum 50. Gundeler saksi hafiflediginde ve kurudugunu anladigimda su veriyorum ortalama 4 gunde bir falan. Ama bitkim susuz kaldiginda aşiri bir sekilde yapraklar duşuyor ve öldü saniyorum su verdikten sonra tekrar toparlanıyor. Daha once yetistirdgim genetiklerde hic boyle bisey olmuyordu bitki susuz kaldiginda yapraklar dusuyordu fakat boylesini ilk defa goruyorum.

Ü

Üye silindi 16048

Guest
4 günde 2 litre veriyorsan 2 günde 1 1.5 litre ver bitkiyi iyi takip et yapraklarda su kalmayıp düşmeye başladığında sulama aralığını yakala ona göre ver suyu da boca etme Kanka semire semire xD

İyi growlar

Ü

Üye silindi 23835

Guest
3 gunde 1 sula kanka ozaman
3 gunde bi sulama yapmaya devam edicem. Aşiri sulamanin açtigi sorunlari daha once cok gordum o yuzden dengeyi yakalamaya calisiyorum. Bi dolu bi boş yapmak daha mı iyi peki yoksa her sulamada gubreli mi vermeye devam edeyim

cannabis16

Ordinaryüs
ben de 4 günde bir sulama yaparım %70light mix+%30 perlit karışımı toprağıma..genelde cannabis bitkisi toprak iyice kuruduğunda sulanmasını sever..yani senin yaptığın teoride doğru..ama bu arkadaş 4 gün sulanmamayı kaldıramıyorum diyor ilk fotoğrafta görüldüğü üzere..pratikte olayı bitkiye göre ayarlamak en iyisi..Kanka rumuzlu arkadaşın dediği gibi 3 günde bir sula..gözlemle,ona göre bi yol haritası çiz..
zzkitles genetiği yetiştirmediğimden daha fazla bilgi veremiycem ama topping+lst yapmışsın sanırım..çok güzel olmuş,ellerine sağlık..8 tane tepe saydım ben.. nasıl yapıyorsan aynen devam et,bu işi çok doğru yapmışsın..tebrik ederim kendi namıma..

her sulamada gübre veriyorum ben bitki 1 ayı geçtikten sonra..taa ki çiçeklenmenin 6. haftasına kadar..ama gübrelerim organic ve yakma-tuzlanma olayı sentetiklere göre çok düşük..sen de elindeki gübreleri deneye yanıla bi yol çizersin kendine..bi zorla bikaç sulama üst üste tam doz git,yaprak uçları falan yanarsa sade sulamaları serpiştirirsin araya..
bir de saksı harcında tuzlanma olmaması için gevurlar run off der.. bitkiyi sularken saksının altından çıkan su miktarıdır o.. bitkiye döktüğün suyun %20-25i çıksın gitsin alttan...her sulamada ufaktan flush atmış gibi olursun..tuzlanma sorunun azalır,zira bir önceki gübrelemeden kalanların bir kısmı atılmış sistemden..biraz uğraştırır ama uğraşmadan da güzellik olmuyor..

Ü

Üye silindi 23835

Guest
BENCE BI bi dolu bi boş
3 gunde bi sulama sekli uygularsak bi dolu bi boş uygulanabilir fakat bitkinin 5 gunde bi su ihtiyaci oldugunu dusunursek her sulamada gubre verilmeli diye dusunuyorum bende. Ama 3 gunde bi sulama yapacagim icin bi dolu bi bos devam edicem bitkinin de gelismini gozlemlicem. Biobiz topmax grow a mic ve bloom veryorum hasata yakin ovrdrive ekliyorum normalde.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******** ****** **** ********** *** ** **** ***** ***** hahahaha *********
    +1
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    hahahaha
    ** ****** hahahaha* ********** ********
  • D doğadostu1004:
    hahahahahahahaha *** ********
  • D doğadostu1004:
  • Night owl Night owl:
  • D doğadostu1004:
    *** *** ***** ****** hahahaha******** ****** ********** **** ********* ******* ***** ****** *****
  • D doğadostu1004:
  • D doğadostu1004:
    +1
  • D doğadostu1004:
    **** * ********* ****** ******** ******** ** ****** ****** ****** ** ** **** ********
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ***** * ********* ******* ** ***** ****** ****** ****** ***** ***** ********** hahahaha** **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ***** *** ****** ******* *** ******* ******** ******* ********
  • D doğadostu1004:
    ** *** **** ******** ***** *** **** *** **** ****** ****** ******* *********
    ***** *** ******* **** ********** ******* ***** ** ***** ****** **** **** ********** *******
  • D doğadostu1004:
    ******** ****** ******** ****** hahahaha* ******* **** ********** ******* ******
  • D doğadostu1004:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha**** ****** hahahaha**** hahahaha ******* ********** ****** ** ******** hahahaha ***** *** ****** ******* *** ******* ******** ******* ********
  • İstanbul İstanbul:
    ******* hahahaha*****
    *** ****** ******** hahahaha* ********** ********** ******** ****** ****** **** ******** ******** ********
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: ******* ****** *****