Stealth GrowBox Yapmaya Çalıştım (Hoparlör Kutusu İçine)

bongbong

Üye
Yapımı 2 hafta süren growbox'ımı paylaşıyorum. Eksik-fazla vs. yaptığım bir şey varsa yorumlarınızı esirgemeyin ilk yaptığım growbox.

Dış Görünüm:

Fanlar: 1 hava girişi, 1 hava çıkışı olmak üzere toplamda 2 adet fan taktım. 3d printerla fan kapakları yaptım, ileride karbon sünger veya karbon filtre için hazne de yaptım.

Kutunun üstünde fan kontrol düğmeleri, sıcaklık-nem göstergesi ve fanların trafosu mevcut. (Fan kontrol düğmesi ve termometre göstergesinin çerçeveleri 3d printerla yine)

İç Kısmı: içeride ekstra olarak hava nemlendirici var.

Lambalar: Para yetişmediği için, lambaları şimdilik osramın 43w 4300lm lik 2 tane led lambasından kullandım. pek yeterli olmayacak biliyorum, ama ilk etapta bunlarla idare etme durumundayım.

Son olarak da kullandığım ekipmanlar ve neyi ne kadara aldığımın listesini de paylaşayım.

Son düzenleme:

Hausted

Üye
Kanka nemden dolayı karton yumuşayabilir dikkat et çökmesin. Bir de bu lambaları bitkiye biraz daha yakın tutmalısın diye biliyorum yoksa boya gider. Ama kullanmadığım bir lamba tecrübem yok. Bunun dışında gayet güzel olmuş eline sağlık. Bolca eğitim vererek güzel hasatlar alırsın umarım.

bongbong

Üye
Kanka nemden dolayı karton yumuşayabilir dikkat et çökmesin. Bir de bu lambaları bitkiye biraz daha yakın tutmalısın diye biliyorum yoksa boya gider. Ama kullanmadığım bir lamba tecrübem yok. Bunun dışında gayet güzel olmuş eline sağlık. Bolca eğitim vererek güzel hasatlar alırsın umarım.

teşekkür ederim kankam, tek lamba kullanırken daha yakın tutuyordum, sonra çift lambaya geçince biraz daha yukarı aldım şuan 50cm yüksekte bitkiden. ama daha yakın olmalı diyorsanız indireyim biraz daha.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
15cm al ışığı koku sorun olmaz okdsr yerde anladım elinden geliyo ikitane 50 w cob led ona uygun aluminyum soğutucu bul 100 w cob uçurur orsyı şimdilik idare eder ışık 20 gün kadar hadi zorla 30 sonra mecburi ışık ister iyi eyitim ver lst falan yerin küçük sorun yaşarsın benim bitkinin yarısı girmez senin oraya :)

2MoreWeeks

Doktor
Lambanın plastik kısımlarının yapışkanı zamanla kuruyor ve çıkıyor. Dikkat et diye söylemiyorum, ben düştüklerine mutlu olmuştum. Işık gücü 2 katına çıkıyor. Plastik kısım ışığı çok kırıyor. Bilgin olsun.

bongbong

Üye
15cm al ışığı koku sorun olmaz okdsr yerde anladım elinden geliyo ikitane 50 w cob led ona uygun aluminyum soğutucu bul 100 w cob uçurur orsyı şimdilik idare eder ışık 20 gün kadar hadi zorla 30 sonra mecburi ışık ister iyi eyitim ver lst falan yerin küçük sorun yaşarsın benim bitkinin yarısı girmez senin oraya :)

tamamdır 15cm e alıyorum ışığı. 100w cob'u da araştırmaya başlıyorum hemen. teşekkür ederim tavsiyeler için. boxı büyütücem zaten mecbur o anlaşıldı. acemiliğimi atayım şu deneme tohumlarla.

Kanka hayirli olsun iki hafta neyle ugrastin :)
:)) ya kargo beklemekten oldu hep, covid movid muhabbettinden evden çıkmadan yapayım diye. yoksa haklısın 2 haftalık bişey yok tabi.

bongbong

Üye
Lambanın plastik kısımlarının yapışkanı zamanla kuruyor ve çıkıyor. Dikkat et diye söylemiyorum, ben düştüklerine mutlu olmuştum. Işık gücü 2 katına çıkıyor. Plastik kısım ışığı çok kırıyor. Bilgin olsun.

bu güzel info oldu teşekkür ederim. kendim bi çıkarmayı denerim olmassa. peki sen bu ışıkla ne kadar verim alabildin, hala bunları mı kullanıyorsun. biraz bahsedebilirsen çok sevinirim.

2MoreWeeks

Doktor
Işıklar biraz sanayi tipi ışık. Boyundan büyük iş yapıyor. Isınmayı da çözmüşler daha ne olsun. Ben daha çok klon ve autolar için kullanıyorum. 5 lambayı 10 bitki paylaştığı oldu, istediğim düzeyde gelişme görüyorum. İşe yarıyor. Karma yapınca fark daha iyi oluyor. 1 tane de 40w lık sarı ampül aldığın zaman bi bitkiye 3'ü yeter. Herşey olağan ilerlerse %60-70 performans alırsın. Ana ışık olmaları konusunda tereddütlerim olsa da kimsenin yetiştirdiğine hiç kimse karışamaz. eyyorlamam bu kadar.

S

silas

Guest
Gayet başarılı olmuş sevdim bunu, minimum maliyetle daha iyisi olamazdı eline sağlık. Growa başla ne eksik ne fazla belli olur.

bongbong

Üye
cob led olayına giricem. hazır almaktansa kendim yapmayı düşünüyorum, araştırmaya devam ediyorum.

teşekkür ederim yorumlar için.

bongbong

Üye
normal 18-6 yapıyordum kankacım, ama çok uzun süre olmuyor bu ışıkla. 3. haftadan sonra filan yetersiz kalıyordu artık. o yüzden cob lede geçmiştim o zamanlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    +1
  • istr istr:
    ********* hahahaha* ******
  • istr istr:
    ****** hahahaha*
  • istr istr:
    hahahaha ***** ********* ******
  • istr istr:
  • Didrug Didrug:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ********** ***** **
  • Didrug Didrug:
    ***** ******* ****** ** **** *** ***** ****** hahahaha hahahaha**
  • istr istr:
    hahahahahahahaha ** ********* ***
  • Didrug Didrug:
    ***** **** ********** hahahaha*** ********** ***** **
  • K keyifpezevengi:
    ******* hahahaha ******* **** ****** **** ********** ******** ** * hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Didrug Didrug:
    *** * ******* hahahaha*** ** * hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
  • bandaleros bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
  • istr istr:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ******** *** ***** ****** hahahaha ********* *** *** ****** ********** ****** *******
  • Didrug Didrug:
    ****** ***** ****** ***** ******* **** **
  • Mordecai Mordecai:
  • bandaleros bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
  • Mordecai Mordecai:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** ***** ** ***** ******* *****
  • Mordecai Mordecai:
    **** **** *** hahahaha*** *********
    Mordecai Mordecai: **** **** *** hahahaha*** *********