Start verdim Ustalarımın Yardımına İhtiyacım var

Selam abilerim kardeşlerim Ustalarım tohumlarımı Çeşme suyu ile oksijenli suyu karıştırıp bardakta patlattım kök verdiler bugün toprağa kavuşturdum can suyunu verdim tohumlarım photo çorbacı toprağım Plagron Light Mix ufak saksılara ektim nem makinam sürekli çalışıyor çadırın bulunduğu oda kuzey ve oda boş olduğu icin soguk 50w 2 adet CFL ampul taktim yalnız kabin sıcaklığım 20 derece de sabit yükselmedi Petek yanıyor odada ama fayda etmiyor bende MH 400w ışığımı açtım 18/6 periyot şeklinde ayarlarladım kabının icini ısıtsın diye şuanda sıcaklık 26-28 arası ideal nem makinam sürekli çalışacak şekilde ayarladım. Cob led yapıyorum 3 4 günden bitmiş olun ona geçiş yapacagım isi da değişiklik olur mu ısıtıcı falan mi kullanmam gerekli yoksa bu şekilde mi devam ediyim bulunduğum yerde 10 gün hava durumu suanki gibi soguk gösteriyor nem 80 85 arası nem yalnız giriş fanını 15/15 şeklinde ayarladım giriş fani çalışınca nem 60 a düşüyor sıkıntı olur mu bu önerilerinizi alabilir miyim nasıl bi yol izlemem lazım MH şuan bi sıkıntı yaratır mı tohumları toprağa koyar koymaz yaktım lambayı elimde 2 türlü nem ve isi okuyucu var biri kabin dışına koymak icin ama nem oranları bir biri ile farklı çıkıyor içerde ki 80 85 gösterirken dışarda ki 99 gösteriyor dışarıdakinin sensörü içerdeki ile aynı yerde hangisi doğrudur acaba resimleri paylasiyorum ustalarım yardımcı olursanız sevinirim
@Canna (Burda misin bilmiyorum abi ay sonuna kadar giremeyeceğim yazmissin konuda ama)
@TheGodfather47

garezzz

Yeni üye
Kanka vantilatör nem makinasından çıkan buharı kurutur altlı üstlü koyma nemi düşürür vantilatör havaya baksın me makinasını bitkilerin rotasına koy

Kanka vantilatör nem makinasından çıkan buharı kurutur altlı üstlü koyma nemi düşürür vantilatör havaya baksın me makinasını bitkilerin rotasına koy
Sıcaklık arttı biraz 32 lere çıktı o yüzden ışık ile araya üflemesi icin o şekilde ayarladım nem makinasını mi bitkilerin ortasına koyuyum ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    +1
    ******* ***** **** * ** hahahaha *** ******* ******** ******** ****
    +1
    ***** **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha *********
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    **** ***** **** **** ***** ****** *** *** ***** ***** ** **** **** ***** **** *** ****** ** ******* *******
    hahahaha** ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    ** **** ***** **** ***** ****** ***** **** ***** ***** * ******* ******* **** * **** ***** ***** ***
    +1
    +1
    ***** **** *** ***** ***** ***** ** ********* ****** **** ***** **** ***** ****** ***** **** ***** ***** * ******* ******* **** * **** ***** ***** ***
  • L lityum:
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha* ****
  • L lityum:
    **** ******** hahahaha*** ***** ****** **** hahahaha****
  • A alperdelicitas:
    ***** hahahaha ** ********* ***** ****** hahahaha**** *******
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
  • A alperdelicitas: