Sorunun ne oldugunu cozemedim gelisim yavasladi yardim

gölgeak477

Yeni üye
Biobizz Bloom gübre kullanıyorum toprak kurudukca 4 5 günde 1 buçuk litre 5ml gübre her sulamada veriyorum yeni saksı değişimi yaptım 19 lt gelişim yavaşladı somekler fazla sismiyor tecrübeli arkadaşlarım genel sağlık durumu nasıl? Yapraklarda ki belirtiler tam olarak nedir ?

gölgeak477

Yeni üye
Mecburen saksı değişimi yaptım çünkü toprak çamur olmuştu ve şu cekmiyordu photomu bilmiyorum çorbacı tohumu resimler görünüyor mu kardeşim

Mertali54

Doktor
Bekliyceksin normal sulama yap 2 ve ya 3 defa sonra gübreyi yarı yarıya düşür etkin stres yaşıyor gübre fazlalığı var ayrıca kurumadan sulamışsın kesinlikle kurumadan sulama yapma

gölgeak477

Yeni üye
Bekliyceksin normal sulama yap 2 ve ya 3 defa sonra gübreyi yarı yarıya düşür etkin stres yaşıyor gübre fazlalığı var ayrıca kurumadan sulamışsın kesinlikle kurumadan sulama yapma
Tamamdır cevabin teşekkür ederim kardeşim dediklerini uyfulicam stres haricinde eksik v.s bir durum yok değilmi kardeşim genel durum olarak iyi galiba .

Mertali54

Doktor
Tamamdır cevabin teşekkür ederim kardeşim dediklerini uyfulicam stres haricinde eksik v.s bir durum yok değilmi kardeşim genel durum olarak iyi galiba .
O saksıya delik delmen lazım dediklerimi değil bunlar yapman gerekenler Haşa biz sadece bildiğimizi söyleriz Çünkü biz de zamanında hiçbir şey bilmiyorduk bize de öğrettiler yaparak da öğrendik buradan okuduklarımızdan dersler çıkardık tabii ki burada her okuduğun %100 doğru anlamına gelmez ama genelde doğru bilgiler veriyor arkadaşlar

gölgeak477

Yeni üye
Altından mutlaka su akacak şekilde fazla sula tabii Toprak kuruduktan sonra

O saksıya delik delmen lazım dediklerimi değil bunlar yapman gerekenler Haşa biz sadece bildiğimizi söyleriz Çünkü biz de zamanında hiçbir şey bilmiyorduk bize de öğrettiler yaparak da öğrendik buradan okuduklarımızdan dersler çıkardık tabii ki burada her okuduğun %100 doğru anlamına gelmez ama genelde doğru bilgiler veriyor arkadaşlar
Resimde görünmüyor ama saksinin yan tarafları ve alt taraflarında delikler açtım cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim ALLAH a emanet olun bol hayatlar herkese...

Mertali54

Doktor
Resimde görünmüyor ama saksinin yan tarafları ve alt taraflarında delikler açtım cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim ALLAH a emanet olun bol hayatlar herkese...
Bu iş bir iki tane delikli olmaz 80 tane 100 tane delik açman lazım belki 200 tane belki 300 tane yani ne desem yalan olacak açabildiğin kadar hani her yerinden delik açman lazım kesinlikle köklere zarar vermeden bu işlemi yapmalısın

gölgeak477

Yeni üye
Bu iş bir iki tane delikli olmaz 80 tane 100 tane delik açman lazım belki 200 tane belki 300 tane yani ne desem yalan olacak açabildiğin kadar hani her yerinden delik açman lazım kesinlikle köklere zarar vermeden bu işlemi yapmalısın
Şuan resim çekemiyorum ama dediğin gibi 100 u geçsin yan taraflarında delikler açtım alt tarafta aynı şekilde Bi nevi süzgeç gibi oldu

Mertali54

Doktor
Şuan resim çekemiyorum ama dediğin gibi 100 u geçsin yan taraflarında delikler açtım alt tarafta aynı şekilde Bi nevi süzgeç gibi oldu
O zaman tamam hiçbir sıkıntı yok burada maksat delik şunun için önemli bu senin toprağının çok çabuk kuruması lazım suladıktan sonra atıyorum bir gün iki gün içinde kuruması lazım asıl kuruyacak hava alarak kuruyacak delikler işte bu yüzden önemli

gölgeak477

Yeni üye
O zaman tamam hiçbir sıkıntı yok burada maksat delik şunun için önemli bu senin toprağının çok çabuk kuruması lazım suladıktan sonra atıyorum bir gün iki gün içinde kuruması lazım asıl kuruyacak hava alarak kuruyacak delikler işte bu yüzden önemli
Bunda çok haklısın yaşayarak öğrendim diger saksıda iken ne olursa olsun çok uzun zaman toprak üstten kuru gibi gorunsede (parmakla 3 4 cm derinlige kadar) alt taraflar hala aşırı sulu oluyormuş bunu saksı değişimi yaptığımda farklettim ve saksinin alt taraflarındaki toprak çamur gibi olmuştu toprağa benzemiyor du bile

Mertali54

Doktor
Bunda çok haklısın yaşayarak öğrendim diger saksıda iken ne olursa olsun çok uzun zaman toprak üstten kuru gibi gorunsede (parmakla 3 4 cm derinlige kadar) alt taraflar hala aşırı sulu oluyormuş bunu saksı değişimi yaptığımda farklettim ve saksinin alt taraflarındaki toprak çamur gibi olmuştu toprağa benzemiyor du bile
İşte tam olarak da benim anlatmak istediğim şey buydu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    *** ****** ****** * * **** **** hahahaha*
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ********* **** ******* ***** ********* *** ****** ****** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** *** ***** **** ****** hahahaha *********
    +1
    ********** *** ***** ****** **** ***** ***** ******* ******* ********* ***** ****** ***** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** **** **** ***** ** ****** ** ****** ******** hahahaha ********* ********** **** ******** ********* hahahaha* ********* *** **** **** ********* ****
    ****** ***** ***** ******** ***** ****** hahahaha ****** ****** ********* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** **** ***** *** ***** **** ****** hahahaha*** ******** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
    +1
    ******* ***** **** * ** hahahaha *** ******* ******** ******** ****
    +1
    ***** **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha *********
    +1
    ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    **** ***** **** **** ***** ****** *** *** ***** ***** ** **** **** ***** **** *** ****** ** ******* *******
    hahahaha** ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    ** **** ***** **** ***** ****** ***** **** ***** ***** * ******* ******* **** * **** ***** ***** ***
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ****** ***** ******** ** **** *******