SORUNLU GELİŞİM

rastafarian

Yeni üye
Selam arkadaşlar. 5 numara hariç hatalı gelişim gösteriyorlar. Sorunları nedir acaba? Düzelirler mi? 5 numarada yaprak kıvrılması neden olabilir. Led lamba kullanıyorum. 

sistem5343f.jpg

f2cd7e1.jpg

f1c4e32.jpg

a103a3b.jpg

a486d0c.jpg

a374c9f.jpg

a586d66.jpg

rastafarian

Yeni üye
Cvp: SORUNLU GELİŞİM

WhatsDaProblem?' Alıntı:
Grover' Alıntı:
Ben ışığın fazla yakın olmasıyla alakalı olduğunu okumuştum kanka

+1

bu sorun led'in altında olan çiçeklerde mi var ?

Led aktif olmadan önce de bozuklardı kanka. Bir hafta clf kullandım. Led çok yakın da değil aslında.
Ledin altında auto tohumlar da var (küçük saklılar) 
1- Genetik bir bozukluk olabilir mi? ( Bir arkadaş kendi klonlamış)
2- Düzelir mi?

WhatsDaProblem?

Yeni üye

rastafarian' Alıntı:
WhatsDaProblem?' Alıntı:
+1

bu sorun led'in altında olan çiçeklerde mi var ?

Led aktif olmadan önce de bozuklardı kanka. Bir hafta clf kullandım. Led çok yakın da değil aslında.
Ledin altında auto tohumlar da var (küçük saklılar) 
1- Genetik bir bozukluk olabilir mi? ( Bir arkadaş kendi klonlamış)
2- Düzelir mi?

1 aydır led'e geçtim denemeler yapıyorum aynı sorunu bende yaşadım.. ışığı yukarı çektim ki benim mesafem abartıydı galiba (10-15cmden 30cm'e çektm) sonra budama yaptım canavar gibi yetişiyor sıkıntısı yok

suprisemadafaka

Yeni üye

rastafarian' Alıntı:
Selam arkadaşlar. 5 numara hariç hatalı gelişim gösteriyorlar. Sorunları nedir acaba? Düzelirler mi? 5 numarada yaprak kıvrılması neden olabilir. Led lamba kullanıyorum. 

sistem5343f.jpg

f2cd7e1.jpg

f1c4e32.jpg

a103a3b.jpg

a486d0c.jpg

a374c9f.jpg

a586d66.jpg
kanka 1inci ihtimal kullandigin isik bitkilere cok fazla isi veriyor olabilir, onun icin araya bir pervane koymani oneririm. 2inci ihtimal kullandigin suyun PH seviyesi, kontrol et dogru oranlarda verdiginden emin ol, ve son olarak verdigin gubre, suladiktan sonra saksinin altindan cikan suyun ppm seviyesini olc tds pen ile eger 3 bin 4 binlerde ise flush yapman gerekebilir. ph ve ppm cok onemli cogu hastalik bu yuzden olusuyor.

rastafarian

Yeni üye

suprisemadafaka' Alıntı:
kanka 1inci ihtimal kullandigin isik bitkilere cok fazla isi veriyor olabilir, onun icin araya bir pervane koymani oneririm. 2inci ihtimal kullandigin suyun PH seviyesi, kontrol et dogru oranlarda verdiginden emin ol, ve son olarak verdigin gubre, suladiktan sonra saksinin altindan cikan suyun ppm seviyesini olc tds pen ile eger 3 bin 4 binlerde ise flush yapman gerekebilir. ph ve ppm cok onemli cogu hastalik bu yuzden olusuyor.

fan2faa8.jpg

Araya fan ekleyip biraz yükselttim.
Ph dengeleyici sıvı ve otomatik ph gübre kullanıyorum. Ph ölçüm sıvısıyla kontrol ediyorum.
Şimdiye kadar 3 defa gübre 3 defa saf su kullandım.
24/0 başladım ve çiçeklenmeye kadar böyle devam edeceğim. Büyük saksılar photo, küçükler auto.
Sorun 24 saat ışık vermemden kaynaklı olabilir mi?
Herşey yolunda giderse misal bu kızımız düzelir mi?

f2-1a2691.jpg

5-15da83.jpg

auto85041.jpg

casper23

Yeni üye

içe doğru bukulme  var o yüzden ısıdan kaynaklı diye biliyorum. ama emin değilim :)

suprisemadafaka

Yeni üye

kanka ciceklerin bulundugu alanin sicakligini olmasi gereken sicaklikta tut ve boyle devam et bitkiler bazen strese girebiliyor onemli bir sorunu gozukmuyor suan. guzel somekler alirsin umarim.

masteronduty

Yeni üye
kanka 2 ve 3 numaralar mutasyon geçirmiş. genetikle ilgili bi şanssızlık, bu noktadan sonra üst kısımlardan hayır gelmez. şansını dene yine de bakalım, lst ile kurtarabilirsin belki

rastafarian

Yeni üye

masteronduty' Alıntı:
kanka 2 ve 3 numaralar mutasyon geçirmiş. genetikle ilgili bi şanssızlık, bu noktadan sonra üst kısımlardan hayır gelmez. şansını dene yine de bakalım, lst ile kurtarabilirsin belki

Bu arkadaşın kafayı uçurayım mı? Biraz daha beklemek mi lazım?
Isı makul seviyede kanka.

kafa3378d.jpg

Mübarek

Yeni üye

bro ledler ısı yaymaz dediklerine bakma genede o ışık onlara vurunca soğuruyor ve ısınıyor lazer gibi anladınmı ledler yakıyor yaprakları bronzlaşmak gibi uzak tut bir süre sonra geçiçektir saten ledin altına eline koyduğunda bile farkedersin ısındığını

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********