Sorun nedir ben çözemedim fikirleriniz merak ediyorum yardım lütfen!!

RoyColt

Üye
Saygıdeğer dostlarım yapraklarım da sorunlar var.
*Genetik Amnesia Haze Auto 16
*T.A. Tripart kullanıyorum.( Haftada 2 sulama. 1inci sulama Ph ayarlanmış Tripart, ikinci sulama Ph ayarlanmış Calmag takviyeli reverse osmoz suyu)
Fikirlerinizi bekliyorum üstatlar.
Dumanınız bol olsun.

IMG_7125.jpg

IMG_7126.jpg

IMG_7128.jpg

IMG_7127.jpg

IMG_7129.jpg

IMG_7130.jpg

Kanka

Administrator
Yönetici
Bana kalırsa gübrelerle beraber veriyor calmag ı 6.5 lerde seyredemeddıgı ıcın calmag cekemedıgınden yapıyo bıtkı zamanında banada olmuştu hatta daha fenası : https://ibb.co/7yTm402 git gide yayılmıştı çaresi yok önüne geçemezsın yapraklar eskısı gıbı olmaz , 2 defa ust uste flush atman sacma olur bu growu boyle bıtır sorun olmaz gubrelere devam flush zamanı gelınce flush at

C

Canna

Guest
Ustalar teshisi koymus,@Kanka @MalrukLord benim ilave temek istedigim, ters ozmaz suyunu hemen birak cesme suyu kullan, Bence bütün sorunlar kullandigin ters ozmaz suyundan kaynakli. Cesme suyunu bir kovaya koy, 1-2 gün dinlensin, kloru ucsun kullan.

higthead

Jolly Green
Soil de Ters ozmos da bu tarz sorunlar yaşamamak için, 5lt sulamamız var ise bunun 1.5 veya 2lt si çesme suyu olucak geri kalan lt ise osmoz olucak bu sayede hem 80- 100 -120 ppm leri yakalarsın(çeşme suyun ppm ine göre karışımı yap) hemde mineraller calmag vs eklenmiş olur hemde ph tamponlamış olursun.

Son düzenleme:

RoyColt

Üye
advanced nutrients sensi bloom a-b
Bana kalırsa gübrelerle beraber veriyor calmag ı 6.5 lerde seyredemeddıgı ıcın calmag cekemedıgınden yapıyo bıtkı zamanında banada olmuştu hatta daha fenası : https://ibb.co/7yTm402 git gide yayılmıştı çaresi yok önüne geçemezsın yapraklar eskısı gıbı olmaz , 2 defa ust uste flush atman sacma olur bu growu boyle bıtır sorun olmaz gubrelere devam flush zamanı gelınce flush at
Calmagı ayrı veriyorum hocam

RoyColt

Üye
Soil de Ters ozmos da bu tarz sorunlar yaşamamak için, 5lt sulamamız var ise bunun 1.5 veya 2lt si çesme suyu olucak geri kalan lt ise osmoz olucak bu sayede hem 80- 100 -120 ppm leri yakalarsın(çeşme suyun ppm ine göre karışımı yap) hemde mineraller calmag vs eklenmiş olur hemde ph tamponlamış olursun.
Yani çeşme suyundaki karışımın toplam ppm değerini bulana kadar gübre ekle diyorsun hocam doğrumu anladım

higthead

Jolly Green
Dostum ozmos su yumusak oldugunda ve ppm 20-30 larda oldugundan cal mag ile tamponlamaz isen ph sürekli oynar. Ya osmoz suyuna 80-100ppm gelene kadar calmag ekle karıstır 2-3 dk bekle ph tamponlansın yanı ph sabıtlensın sonra ne gubre kullanıyorsan gubrelerını ekle en son ph ayarla okydir.

Yada her seferınde 80-100ppm calmag eklemekle ugrasmayıp. 5lt sulama yapıyorsan bunun 1.5lt veya 2.lt ceşme suyu olucaksekilde kalanıda ozmos suyu olucak sekilde suyunu hazırla ppm ölç 80-100ppm olur tabi bu senin sebeke suyuna göre değişir. Deneme yanılma ile koyucagın cesme suyunu bulucan. Çeşme suyuyla osmoz karıstırırsan 1 gun suyu bekletıceksın ıcındekı klor ucsun dıye.Biraz karışık anlattım galiba=)

RoyColt

Üye
Dostum ozmos su yumusak oldugunda ve ppm 20-30 larda oldugundan cal mag ile tamponlamaz isen ph sürekli oynar. Ya osmoz suyuna 80-100ppm gelene kadar calmag ekle karıstır 2-3 dk bekle ph tamponlansın yanı ph sabıtlensın sonra ne gubre kullanıyorsan gubrelerını ekle en son ph ayarla okydir.

Yada her seferınde 80-100ppm calmag eklemekle ugrasmayıp. 5lt sulama yapıyorsan bunun 1.5lt veya 2.lt ceşme suyu olucaksekilde kalanıda ozmos suyu olucak sekilde suyunu hazırla ppm ölç 80-100ppm olur tabi bu senin sebeke suyuna göre değişir. Deneme yanılma ile koyucagın cesme suyunu bulucan. Çeşme suyuyla osmoz karıstırırsan 1 gun suyu bekletıceksın ıcındekı klor ucsun dıye.Biraz karışık anlattım galiba=)
Anladım gayet açık olmuş tşk ederim eline sağlık

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bandaleros:
  • B bandaleros:
  • B bandaleros:
    **** *********** ******* *** dready** ****** ******* ****** ** ***** ****** ***** ******* dready* ******* *****
  • B bandaleros:
    +1
  • B bandaleros:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ******* ** ******* ***** dready**** ***** ****** ***** *** *** ******
  • cokorama cokorama:
  • B bandaleros:
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
  • B bandaleros:
    ******* ********* ******** ****** ********** ******* *** *** **** *** **** *** ** ******* ********* * ***** *****
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
    ** dready ********
  • B bandaleros:
    ******** * **** ****** ******* ***** ********** ** ********** **** ****** * **** ***** ***** ** ********
  • B bandaleros:
    ***** ******** ******* *** *** ******* **** ********** *** ** ******** ******* ********* ****** dready ********
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
  • B bandaleros:
    **** **** *** ******* ********** ***** ** ***** *** ** ***** ****** dready**** ******** dready ** ******** dready* ******** *******
  • B bandaleros:
    *** ******* dready* ******** ** **** ** **** ******** ******* ** ******* ********* * ***** ********* *****
  • cokorama cokorama:
  • B bandaleros:
  • B bandaleros:
    dready**** ** ******* dready ******* *** *** **** ****** ******* ******** ********* ******** ****** ******* ******
  • B bandaleros:
    B bandaleros: *** *** **** ****** ** ** ***** ****** ******