Sog grow

cleapton16

Yeni üye
Arkadaşlar sog tekniğiyle ilgili önerilerinizi merak ediyorum önerir mısınız avantajları ve dezavantajları nedir bilgilendirirseniz sevinirim dumanınız bol olsun.

Kanka

Administrator
Yönetici
sog teknıgı ortalama 25-40 gram kadar hasat veren mınık bıtkılerdır , genelde fazla olan tohumları atıp uygulayabılırsın (köfteci) , veya dıyosankı elımde cok genetık var ama yapıcak cok yerım yok sog uygulayarak yerını ıyı değerlendırıp farklı genetıklerı tuketebılırsın
boylede bır konu var yardımı olur : https://www.tohumsuz.com/threads/tombala-usulü-sog-grow.6855/

cleapton16

Yeni üye
sog teknıgı ortalama 25-40 gram kadar hasat veren mınık bıtkılerdır , genelde fazla olan tohumları atıp uygulayabılırsın (köfteci) , veya dıyosankı elımde cok genetık var ama yapıcak cok yerım yok sog uygulayarak yerını ıyı değerlendırıp farklı genetıklerı tuketebılırsın
boylede bır konu var yardımı olur : https://www.tohumsuz.com/threads/tombala-usulü-sog-grow.6855/
Hocam 5 northern lights ile sog yapmak istiyorum amacım kısa süreli hasat bitki başına 15 20gr alsam yeterli fazlasında gözüm yok 80×80×180 çadır 400 mh ve hps işığım var ne kadar sürede hasat alırım herhangi başka teknikleri var mı eğitimleri vsvs

Kanka

Administrator
Yönetici
ıcerıde nem makınesı ıvır zıvır oldugunu dusunursek tahmınımce bı 4-6 tane yaparsın gibime geliyor.

cleapton16

Yeni üye
Bitkin automu photomu?Aynı boy kabinde bende 4auto ile yapmayı düşünüyorum bu kışa doğru. Biraz araştırdım. 6veya7lt bezsaksılarda, Eğitim yok, hava sulfilasyonu iyi olması lazim. Bide gübre ve co2 eksik etmedinmi fazlasını alırsin düşüncesindeyim tahmininden. Aksilik olmazsa 10-11 hafta da finish
Autoda someklenmeye bitki kendisi giriyor bro sog olacağını düşünmüyorum photoda bir kaç haftadan sonra blooma sokuyorsun

S

silas

Guest
Sea Of Green çok sayıda tohum ekerek geç veg dönemlerini beklemeden ve eğitim vermeden en kısa sürede hasat alma yöntemidir. Fazla eğitim vermeden, üstlerine düşmeden saldım çayıra mevlam kayıra yöntemi de diyebiliriz. Elinde 20 tane genetiğini, cinsiyetini bilmediğin köfteci tohum vardır mesela, ekersin, 18/6 'da orta veg dönemlerini bitirdikten sonra geç veg dönemlerini beklemeden 12/12 periyoduna sokup çiçeklendirirsin, yarısı erkek çıktı atarsın kalan 10 tane ortalama 20-30 gr verse çarpı 10 hasadın 200-300 gr olur.
Çok sayıda bitki ekeceğin için küçük 5-12 litre gibi küçük saksılar kullanman gerekir. Saksılar küçük olsa bile çok sayıda ekeceğin için yerinin geniş olması gerek. Amaç en kısa sürede hasat almak olduğunda eğitim vererek strese sokmaz hasat süresini uzatmazsın. Alanını en verimli şekilde kullanmak için en başta çok sayıda ekmelisin, keza ilerleyen zamanda erkek çıkanlar alanını rahatlatacak.
En kısa sürede hasat almak büyük avantajdır.
Cinsiyetini bilmediğin tohum kullanıyorsan ve %70inden fazlası erkek çıkarsa hüsranla sonuçlanabilir.
Fazladan alanın varsa eğitim verdiğin bitkilerin yanına ekleyip toplam hasada katkı sağlayabilirsin.
Bu konuda @rastaman arkadaşımız avantajlarını ve dez avantajlarını çok güzel anlatmış, göz atarsın. Bol hasatlar

M

MalrukLord

Guest
Dezavantajı amcalar gelirse ufak büyük bakmadan kök başına işlem yapar, abi bunlar sog tekniği büyükleri gibi hasat vermiyor gibi açıklaman ciddiye alınmaz. kök başına da 150 gram hesabı var devletin. 20 kök yakalatırsan 3 kilo yapar. İçiçiliğin üst sınırı günlük 4 gram kadar. 365 le çarparsan 1460 yapar ki kalan 1640 gramı izah edemezsin cezan artar. Onun haricinde bir dezavantajı yok benim görüşümce. Aksine çok avantajlı kısa sürede çok sigara ama burası Türkiye unutmanı istemem. Hevesini de kırmak için yazmadım. Teşekkürler.

cleapton16

Yeni üye
Dezavantajı amcalar gelirse ufak büyük bakmadan kök başına işlem yapar, abi bunlar sog tekniği büyükleri gibi hasat vermiyor gibi açıklaman ciddiye alınmaz. kök başına da 150 gram hesabı var devletin. 20 kök yakalatırsan 3 kilo yapar. İçiçiliğin üst sınırı günlük 4 gram kadar. 365 le çarparsan 1460 yapar ki kalan 1640 gramı izah edemezsin cezan artar. Onun haricinde bir dezavantajı yok benim görüşümce. Aksine çok avantajlı kısa sürede çok sigara ama burası Türkiye unutmanı istemem. Hevesini de kırmak için yazmadım. Teşekkürler.
Hocam tek kök olduğu zaman bile cezası ağır oluyor tek kök yakalayınca bu kendine yapıyor sadece bırakalım gidelim diyen amcaları ne gördüm ne duydum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****