Soğan kürü bitkiyi coşturuyor.

Arkadaşlar ben organik ciyim araştırma ve deneylerin dayalı olarak çalışmalarımdan biri de soğan kürü yapılışı basit ve bitki için Bi o kadarda etkili Bi gübre,

İçeriği:
Vitaminler; A, B, C
Mineraller; potasyum, magnezyum, kalsiyum, sodyum, iyot, fosfor ve kükürt

Malzemeleri :
-kurusoğan kabukları renkli olan kısmı beyazı değil 1 su bardağı tıka basa dolacak şekilde
-2 litre su
-3 ad. Yumurta (calsiyum u arttırmak için)
Hazırlanışı :
Hepsini Bi tencereye koy kaynat rengi çıkıp koku değişene kadar yani 20 ila 30 dk yeterli
Sonra yumurtaları çıkar az ılıdıkdan sonra soğan kabuğundan suyu süzerek ayır suyu kavanoza veya şişeye doldur.
2 gün oda sıcaklığında dinlendikten sonra 2 litre daha su ekleyip ağaç başı 1 su bardağı verebilirsiniz.
Not:ph ayarlamayı unutmayalım lütfen ayrıca tohumdan filizlendirme için toprağa ekildiği dönemde fısfıs la veren arkadaşlar çimlenmeyi ve büyümeyi iki katına çıkardığını bahsediyor Bi de kalan soğan kabukları saksıya atarsanız haşereleri uzak tutuyormuş ;) sevgi ve sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:

tito33

Üye
Arkadaşlar ben organik ciyim araştırma ve deneylerin dayalı olarak çalışmalarımdan biri de soğan kürü yapılışı basit ve bitki için Bi o kadarda etkili Bi gübre,

İçeriği:
Vitaminler; A, B, C

Malzemeleri :
-kurusoğan kabukları renkli olan kısmı beyazı değil 1 su bardağı tıka basa dolacak şekilde
-2 litre su
Hazırlanışı :
Hepsini Bi tencereye koy kaynat rengi çıkıp koku değişene kadar yani 20 ila 30 dk yeterli
Sonra yumurtaları çıkar az ılıdıkdan sonra soğan kabuğundan suyu süzerek ayır suyu kavanoza veya şişeye doldur.
2 gün oda sıcaklığında dinlendikten sonra 2 litre daha su ekleyip ağaç başı 1 su bardağı verebilirsiniz.
Not:ben veg döneminde 1 defa verdim bide Bloom da 1 defa daha vercem benim düşüncem yeterli 1 er bardak her dönemde.
Bu arada ph ayarlamayı unutmayalım lütfen ayrıca ağaç başı yarım bardak doldurup üzerinede su tamamlayıp verirseniz daha iyi olur kavonozu kapatıp Bloom a kadar saklayabilirsiniz, ayrıca tohumdan filizlendirme için toprağa ekildiği dönemde fısfıs la veren arkadaşlar çimlenmeyi ve büyümeyi iki katına çıkardığını bahsediyor Bi de kalan kabukları saksıya atarsanız haşereleri uzak tutuyormuş ;) sevgi ve sağlıcakla kalın.
bilgi için tesekkurler kanka

mami10_

Doktor

İçeriği:
Vitaminler; A, B, C

Malzemeleri :
-2 litre su
Hazırlanışı :
Not:ben veg döneminde 1 defa verdim bide Bloom da 1 defa daha vercem benim düşüncem yeterli 1 er bardak her dönemde.
Bu arada ph ayarlamayı unutmayalım lütfen ayrıca ağaç başı yarım bardak doldurup üzerinede su tamamlayıp verirseniz daha iyi olur kavonozu kapatıp Bloom a kadar saklayabilirsiniz, ayrıca tohumdan filizlendirme için toprağa ekildiği dönemde fısfıs la veren arkadaşlar çimlenmeyi ve büyümeyi iki katına çıkardığını bahsediyor Bi de kalan kabukları saksıya atarsanız haşereleri uzak tutuyormuş ;) sevgi ve sağlıcakla kalın.
organik fikirler her zaman güzeldir eline emeğine sağlık
yalnız şu var 20 30 dakika kaynatdığımız zaman içindeki vitamin ve minerallerin seviyesi %50 %60 civarında azalır
onun yerine ılık suda 2 - 3 gün beklerse daha iyi olmaz mı ?

Blablabow

Yeni üye
organik fikirler her zaman güzeldir eline emeğine sağlık
yalnız şu var 20 30 dakika kaynatdığımız zaman içindeki vitamin ve minerallerin seviyesi %50 %60 civarında azalır
onun yerine ılık suda 2 - 3 gün beklerse daha iyi olmaz mı ?
%100 olması bitkiye ağır gelebilir bu nedenle kaynatma süresi etkinliğini azaltarak zararsız bir hale getiriyor olabilir. Yumurtaları farklı bir alanda kaynatarak kabularını kaynattığınız suyun içinde 2 gün bekletmeniz kalsiyum açısında etkinliğini kaydetmemenize yardımcı olacaktır.

mami10_

Doktor
%100 olması bitkiye ağır gelebilir bu nedenle kaynatma süresi etkinliğini azaltarak zararsız bir hale getiriyor olabilir. Yumurtaları farklı bir alanda kaynatarak kabularını kaynattığınız suyun içinde 2 gün bekletmeniz kalsiyum açısında etkinliğini kaydetmemenize yardımcı olacaktır.
doğrudur agır gele bilir ama suyla seyreltiyor o yuzden besn değerleri daha da düşme ihtimali var
ama senin onerinde güzel benim pek indoor deneyimim yok ama outdorda organik takılırım bende

mami10_

Doktor
İndoor da outo lar biraz hassas kanka outdoor bende yaptım sadece tavuk göbresiyle bile büyüttüğüm oldu :)
aynen çok hasasmış autolar ben yeni başladım indoora daha başlamadan hata üzerine hata, sağolsun burdaki arkadaşlar yardımcı oluyor
tavuk değilde güvercin gübresi koyun gübresi balık gübresi ile falan bende büyütdüm hatırı sayılır hasat da almışlığım var
bakalım bu autolardaan ne alacağız pek fazal beklentim yok ama harman kalmayız en azından ayda 2k 3k torbacıya vermekten iyidir
sen ne yetiştiriyorsun peki auto photo ?

Smoke

Üye

İçeriği:
Vitaminler; A, B, C

Malzemeleri :
-2 litre su
Hazırlanışı :
Organik her zaman iyidir kanka güzel paylaşım :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********