Skunk (kokarca) derdi.

Gâvur Hafız

Yeni üye
İyi akşamlar keyifci gardaşlarım.Siteye yeni üye olsam da çoktan beri takip ediyorum.Ben yurt dışından Gorilla glue ve Afghanica tohum getirdim.4 dönüm tamamen kapalı yerimde 5-6 tane yetiştirmek istiyordum ama bu türlerin çok ağır koku yaydığı söyleniyor.En yakın ev 100 metre evime.Eğer koku çok ağırsa dikmemeli miyim ? Birde az koku veren indica türlerden bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.

Gâvur Hafız

Yeni üye
Gardaşım açık alana ekeceğim.İndoor değil yani.Yerim çok güzel ve sakin ama koku çok fazla deniyor.Mesela 2 dönüm yere 3-4 tane atsam koku nasıl olur acaba ? Bu genetiği dikenler yardımcı olsa iyi olur.

Bar

Üye
Gardaşım açık alana ekeceğim.İndoor değil yani.Yerim çok güzel ve sakin ama koku çok fazla deniyor.Mesela 2 dönüm yere 3-4 tane atsam koku nasıl olur acaba ? Bu genetiği dikenler yardımcı olsa iyi olur.
Kanka dışarda bu mevsimde büyümez ki kış ayında kenevir büyümez. Ya evde yapacaksın yada ilk bahar aylarında baslicaksin

Gâvur Hafız

Yeni üye
Baharda ekeceğim zaten gardaşım.Benim sorunum bu bitki açık havada ne kadar koku yayar.Ona göre tohum atacağım.Mesela evin arkası 2 dönüm.Kaç tane atabilirim kokuya ayıktırmadan komşuları.

Bar

Üye
Baharda ekeceğim zaten gardaşım.Benim sorunum bu bitki açık havada ne kadar koku yayar.Ona göre tohum atacağım.Mesela evin arkası 2 dönüm.Kaç tane atabilirim kokuya ayıktırmadan komşuları.
Anladim kanka ben bu türler hakkında bi bilgim yok maalesef. Ben mari yetiştirdim evler yanyana ama kömürlük üstünde saksıda yetiştirdim arka tarafta. Yanından geçen giden oluyodu gözükmüyodu kokuda yoktu öyle. Valla bilmiyorum bitkiden bitkiye değişebilir. Zaten kullanmamış birinin anlaması kolay değildir diye tahmin ediyorum. Ancak pols , pols köpeği yada içen yetiştiren adam anlar heralde. Benimkinin kokusunu yanına gitmeden almiyodum. Senin bitki farklı genetik bilemicem arkadaşlar bilgilendirir

Gâvur Hafız

Yeni üye
Anladim kanka ben bu türler hakkında bi bilgim yok maalesef. Ben mari yetiştirdim evler yanyana ama kömürlük üstünde saksıda yetiştirdim arka tarafta. Yanından geçen giden oluyodu gözükmüyodu kokuda yoktu öyle. Valla bilmiyorum bitkiden bitkiye değişebilir. Zaten kullanmamış birinin anlaması kolay değildir diye tahmin ediyorum. Ancak pols , pols köpeği yada içen yetiştiren adam anlar heralde. Benimkinin kokusunu yanına gitmeden almiyodum. Senin bitki farklı genetik bilemicem arkadaşlar bilgilendirir
Teşekkür ederim.Belki bu ağır indikaları diken olmuştur da bilgi verir.Yoksa başka tohum atacağım.

Bar

Üye
Teşekkür ederim.Belki bu ağır indikaları diken olmuştur da bilgi verir.Yoksa başka tohum atacağım.
Kanka ben net olarak bı tür bilmiyorum yani genellikle yetiştirdiklerim indicaydı ama. Açık alan olduğu için çok fazla koku olmayabilir yukarda arkadaşın yazdığı gibi.. sıkıntı etme kokuyu kanka bizim burda adamlar evde içiyor ama cami açtıklarında bı kere duman kokusu bile almadım. Bitki en fazla kokkma evresi bana göre çiçeklenmeye başladığı zamanlarda olur gibime geliyor. Benim bitki 9 yaprakliydi ama o kadar kokusu yoktu indicaydı çok güzel bitkiydi nerdeyse 1 ayda çiçeğe girdi hemen büyüdü. Mari tohumuydu güzel sigaradan çıkan bı tohumdu

Orjinal skunk ise adi ustunde kokulu bi genetik dostum ama 4 donumde 4 agacin konusunu 1 hafta harman kalsam bile ben dahil alamam yani bence bisey olmaz devam :)

A lone

Müptezel
Yan yana yada 10 metre arayla dikmede. Sonuçta ince hafif bir koku var. Birde ağır yoğun koku var. Bunu da göz önünde bulundur derim. Ben olsam bahçe yaparım domat biber falan filan oralarda rahat oyalanmak için. Bahçenin bşr ucuna 1 tane öbür ucuna 1 tane yada 2şer tane. Köpek şart ama oraya doğal alarm lazım en azından kimse girmesin köpek bu hiç olmasa arazide köpek var derler girmek istemezler yada araziden geçmek istemezler. Sana iyi gelir köpekle oynamak bitkilerle uğraşmak güzeldir yani bir çok kişinin hayali. 2 dönüm yer dağ evi 4 kök bitki onları bekleyen köpek. ;)