Sizce durum nedir?

Selamlar herkese kızlarım yaklaşık 30 günlük 1l su vermeye başladım artık saksı başı . Bir tanesi maalesef eğitimde kırıldı ve stres yaşıyor. Yapraklarda sararmalar var ph dalgalanması gibi geliyor bana sizce durum nedir?

Regu

Kıdemli Üye
Selamlar herkese kızlarım yaklaşık 30 günlük 1l su vermeye başladım artık saksı başı . Bir tanesi maalesef eğitimde kırıldı ve stres yaşıyor. Yapraklarda sararmalar var ph dalgalanması gibi geliyor bana sizce durum nedir?
Yaprak Uç ve Kenarlarında Yanma

Çoğu zaman bitkilerin yaprak kenarlarında ve uçlarında sarı, bu bozukluk öncelikle yüksek orantılı nem ve toprak sıcaklığı gibi bozukluğa neden olan çevre şartlarını düzeltmekle önlenebilir. Etkilenen bitkiler hava akımına izin verecek yerlere konulmalı, sulamalar daha seyrek yapılmalıdır.

Diğer bir ihtimalle yoğun gübreleme bitkide yanıklara sebep olabilir. Bir miktar yıkama yapılmalı sonra düzene oturtulmalıdır.

Indoor yetiştiriciler için ışık kaynağının konumu ve düzeni önemlidir. Yakın ışıma yanıklara sebep olabilir.

Yaprak Uç ve Kenarlarında Yanma

Çoğu zaman bitkilerin yaprak kenarlarında ve uçlarında sarı, bu bozukluk öncelikle yüksek orantılı nem ve toprak sıcaklığı gibi bozukluğa neden olan çevre şartlarını düzeltmekle önlenebilir. Etkilenen bitkiler hava akımına izin verecek yerlere konulmalı, sulamalar daha seyrek yapılmalıdır.

Diğer bir ihtimalle yoğun gübreleme bitkide yanıklara sebep olabilir. Bir miktar yıkama yapılmalı sonra düzene oturtulmalıdır.

Indoor yetiştiriciler için ışık kaynağının konumu ve düzeni önemlidir. Yakın ışıma yanıklara sebep olabilir.
Değerli yorumun için teşekkür ederim kanka . Gübre şuana kadar bir kere callmag verdim boş sulama yaptım sonrasında eğitimden sonra bir kere revive tekrar boş sulama sonra bir kerede sensei bloom verdim . Nem 65-70 civarlarında ışık mesafesi ise 65 cm aslında bütün kurallara uydum ama daha dikkatli olacağım .

Ü

Üye silindi 22832

Guest
selamlar,

revive kaç ml verdin ? gözlemledikten sonra buraya yazar mısın?

C

Cibril

Guest
Dostum gerekli herşeyi yapmışsın bu saatten sonra oturup bekleyeceksin 3-5 gün içinde düzelmeyi farkedeceksin rahat ol...

Donramo

Yeni üye
Kanka sanirsam 1. Bitki gubre yanigi olabilir he birde 3. Bitkide nazar boncuğu var işe yararsa bende asacağım takipteyim iyilesince soylee

Güncel durum

Aguş

Doktor
Calmag vermeye devam et litreye 1ml olcak şekilde gübre ne veriyorsun?
Hafiften belirti vermiş gibi 1 haftaya kalmaz geçicekler bence

Donramo

Yeni üye

Aguş

Doktor
Merhaba ayrı bi konu açıp ortamın ışığın ışık periyodun sulama periyodun gibi şeyleri söylersen daha iyi yardımcı olabilirm
şuan hiç bişi bilmiyorum müneccimde değilim
@Aguş
https://imgyukle.com/i/HFr5Rv kanka sence yaşarmı 3 gündür büyümüyor durumu nedir 3 gün once flush attım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • D Dalibor:
  • D Dalibor:
    D Dalibor: ****** **** *** *** ** ***** *********