Sevgili kankalarim bir bakarmisiniz

Ak420

Üye
Kanka ben gübrelerden pek anlamam chat bölümüne img nin linkini yapıştır ordan yorum yaparlar

https://imgyukle.com/i/oIWBCy 45 gundeler kanka o uzun verdim haftada bir sefer calmag inşallah düzelir ama bunlar çok yaprak yapıyor ya bir arkadaş dedi sağlıksız bitki yapmaz yaprak diye iyi durumdalar ama ben şüphelenmeye başladım bunlar uzun dönem gibi 45 günde ciceklenmeye girmedi daha :)

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
https://imgyukle.com/i/oIWBCy 45 gundeler kanka o uzun verdim haftada bir sefer calmag inşallah düzelir ama bunlar çok yaprak yapıyor ya bir arkadaş dedi sağlıksız bitki yapmaz yaprak diye iyi durumdalar ama ben şüphelenmeye başladım bunlar uzun dönem gibi 45 günde ciceklenmeye girmedi daha :)
kanka çok yaprak olması sağlıksız olduğu anlamına gelmez. gen farkı, iklim farkı, yöntem farkı, gübreleme farkı gibi bir sürü evreden geçiyor bitki, ancak 5 topping yaptıysan aşırı yapraklanma normal :) ben aynı bitkiye hiç 5 topping yapmadım mesela tam sonucunu bilemiyorum. ancak auto bir bitkinin 45 günde çiçeğe girmesi gerekirdi diye düşünüyorum. 1 hafta daha gözle istersen.. sanırım 12-12 senin çiçeklendirmen gerekecek

Çünkü ilk kez böyle seyle karşılaştım kanka bide ben kendim çiçeğe sokcam ya bu süreyi uzatsam verimi artar mı

Nasıl gözüküyorlar kanka çiçeğe sokacağım zaman fan yapraklarını keseyim mi kanka diğer dallar ışık görsün verimi artsın diye

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Nasıl gözüküyorlar kanka çiçeğe sokacağım zaman fan yapraklarını keseyim mi kanka diğer dallar ışık görsün verimi artsın diye
kanka ben de fileyi doğru kullanmadığını düşünüyorum, uzayacak sömekleri filede kare kare ayırman gerekiyor ki hem ışığı verimli dağıtabilesin hem de sağlıklı,dengeli bir gelişim yaşatasın. üstelik o file sanki çok uygun değil kenevir için, fazla geniş kareler, bu yoğunlukta bir bitkiyi çok fazla bölme şansın görünmüyor.

fan yapraklarında fazla budama yaparsan da bitkiyi aşırı strese maruz bırakabilirsin o konuda aceleci olma, yapacaksan da 3-4 dal buda, birkaç gün stres olacak mı gözle, herşey yolunda giderse yine max 3-4 dal buda ve yine gözle. aynı anda 10-15 dal budarsan sonucu iyi olmayabilir.. bitki iyi bir lst'ye çok uygunmuş aslında ama yapmadın sanırım. olabildiğince lst olabildiğince budamanın önüne geçer, bu konuda forumda birçok görsel var faydalanmanı öneririm, şuan yap desem dalların kuvvetlenmiş, yanlış bir hareketle kırabilirsin.

artık bloom evresine sok bu bitkiyi. 7-10 haftalık bir çiçek dönemi var önünde, daha fazla vegde kalmasına gerek yok 45 gün diyorsun

Ya kanka bana bir arkadaş dedin araba bagaj fileside olur diye bende aldım kareler büyük olmadi sipariş geccem ya zaten evden tasincam kanka orda güzel sistem kurcam lst fazla yapamadım kanka bez saksıda zor oluyor ben yapamıyorum onda

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Ya kanka bana bir arkadaş dedin araba bagaj fileside olur diye bende aldım kareler büyük olmadi sipariş geccem ya zaten evden tasincam kanka orda güzel sistem kurcam lst fazla yapamadım kanka bez saksıda zor oluyor ben yapamıyorum onda
kanka hasır bir ip alıp aralara bağlayarak elindeki fileye daha fazla kare ekleyebilirsin. madem sistem kuracaksın olabilidiğince ek masraftan kaçınıp ışık, filtre, gübre konusunda iyi yatırımlar yapman tavsiyemdir.

Aynen birdahakine öyle yapcam kanka artık simdi Lolipoping diye bir şey var kanka fazlalık olan bitkiyi yoran ufak dalları kesmek bunu yapayım tüm enerjjsini kellelere versin bari

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Aynen birdahakine öyle yapcam kanka artık simdi Lolipoping diye bir şey var kanka fazlalık olan bitkiyi yoran ufak dalları kesmek bunu yapayım tüm enerjjsini kellelere versin bari
kanka abarma ha :) bugün 2-3 tane temizle, 1-2 gün bekle ve stres durumunu gözle, sonra 2-3 daha tremizle. periyodik git. tek seferde hepsini alırsan stresi coşturabilirsin

Tamam kanka öyle yapayım yavaş yavaş çünkü bakıyorum ufak dallar hiç buyumeyecek en azından eneerjisini diğer dallara versin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** **** ******* ******** ******* ****** ** ***** ********* ********
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ******* ***** ***** ********** ****** ****** ********* ****** ***** *********
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ***** ******** ******** ****** ** ****** hahahaha** ******** ******* ** ** ** ****** ******** *********
  • İstanbul İstanbul:
    * ****** **** ********* *** **** ** ****** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** ** **
  • İstanbul İstanbul:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ** ** **
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ** ********** ******** ********* ****** **
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ********* **** ******* ** ********** ******** ********* ****** **
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** *** *** ******* ***** **** **** **** ***** ****** ********* ***** *** *** ****** ****** * ********* **** *** ********* * ******* ** *** ******** *******
  • İstanbul İstanbul:
  • Night owl Night owl:
  • C clackster:
  • İstanbul İstanbul:
  • C clackster:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ***** ***** ********* ******* ******* hahahaha** ******* *******
  • İstanbul İstanbul:
    ** ** ** ***** **** ********** hahahaha ********
    İstanbul İstanbul: ** ** ** ***** **** ********** hahahaha ********