Scrog kullanımı

Arkadaşlar benim kızlar 23/24 .günündeler auto 20/4 mh yavaş yavaş hps ye geçicem çiçeğe geçmeye başladılar boylar 17/31cm arasındalar
2 sorum olacak
1.araştırdım scrog için belirli bi yükseklik kimse yazmamış bunun İçin fikir alabilirmiyim
2. 19 litre kumaş saksı tabla ile arasına ızgara aldım mantımatik deniliyor tablaya göre kestim toprağım plagron deneme yaptım 1 litre su koydum petin ucunu deldim fıskiye gibi hemen alta indi vantilatör var odada hemen toprak kuruyor bu iyimi kötümü acaba sağolun

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka selam,

hps ye gecmeden bitkinin flowering stretch dönemini bitirdiginden emin olmalısın. mh beyaz ışık oldugu için gelişimi hızlandırır. bırak bitkin büyüdügü kadar büyüsün. büyük bitki bol hasat ve bol sömek demektir.

1. scrog filesini kullanırken auto bitkilerde herhangi bir optimum uzaklık bulunmuyo. bunu kendin kanopiye göre ayarlayacaksın. mantık filenin altına yatırmak. kanopide cok gelişmiş olan tepeleri yatırabildigin yer senin için optimaldir. sunuda unutma sakın ciceklenme ilerledikce bitki büyümeye devam edicek. defoliation scrog ile beraber yapıldıgında cok fayda saglıyor. dilersen kabinden foto atarım sana.

2. sulama yaparken yavas yavas vermelisin suyu. ayrıca hemen alta iniyorsa daha kök gelişimine ihtiyac var demektir. saksının altına arada yoklama cek. kökleri görmeye baslarsın. sulama olarak en uzaktan baslayarak daire ciz bitkinin etrafında ve bunu parti parti yap.

saksının hemen kuruması ekstra iyidir. kökler oksijen sayesinde büyür...

kanka selam,

hps ye gecmeden bitkinin flowering stretch dönemini bitirdiginden emin olmalısın. mh beyaz ışık oldugu için gelişimi hızlandırır. bırak bitkin büyüdügü kadar büyüsün. büyük bitki bol hasat ve bol sömek demektir.

1. scrog filesini kullanırken auto bitkilerde herhangi bir optimum uzaklık bulunmuyo. bunu kendin kanopiye göre ayarlayacaksın. mantık filenin altına yatırmak. kanopide cok gelişmiş olan tepeleri yatırabildigin yer senin için optimaldir. sunuda unutma sakın ciceklenme ilerledikce bitki büyümeye devam edicek. defoliation scrog ile beraber yapıldıgında cok fayda saglıyor. dilersen kabinden foto atarım sana.

2. sulama yaparken yavas yavas vermelisin suyu. ayrıca hemen alta iniyorsa daha kök gelişimine ihtiyac var demektir. saksının altına arada yoklama cek. kökleri görmeye baslarsın. sulama olarak en uzaktan baslayarak daire ciz bitkinin etrafında ve bunu parti parti yap.

dostum bilgilerin için sağol flowering stretch dönemi gelişimi bitirmesi mi acaba kusura bakma anlamadım da

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka pistilleri gördügün zaman bilki bitki yavastan ciceklenmeye giriyor. pistilleri gördükten ilk sömekler olusana kadar ki sürecte bitki son hızlı uzamasını yapar. bu dönemde ışık mh de kalmalı besinlerde grow u yavasca azaltıp bloomu artırmalısın.

ayteach

Müptezel
kanka pistilleri gördügün zaman bilki bitki yavastan ciceklenmeye giriyor. pistilleri gördükten ilk sömekler olusana kadar ki sürecte bitki son hızlı uzamasını yapar. bu dönemde ışık mh de kalmalı besinlerde grow u yavasca azaltıp bloomu artırmalısın.
Kanka 90x90 bir alanda iki bitkiye scrog yapsam bütün gozenekleri tepe somekler ile doldurabilir miyim. Genetigim auto lemon og diye aldik malum siteden. Saksim 20 lt 240 qb kullaniyorum ne dersin file el yapimi 7 cm olarak ayarladım gozeneklerin arasini

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka bu sorunun cevabı tamamen sana kalmıs.

besin, havalandırma ve negatif basınç, vantilatör ile hava dolasımı, ısı, nem, sulama, toprak gibi gibi senin kontrolünde olan birsürü faktör var.

kanka selam,

Dostum kumaş saksının altına baktım bazılarında Beyaz Beyaz damar gibi kökleri gördüm sağolasın dostum

Dostum senide rahatsız ediyorum şu flowering dönemi daha bitmemiş dimi ışık değiştirmek için fikir almak istedim bi bakarsan sevinirim biraz daha bekleyeyim mi sağol

Khalifajoint

Kıdemli Üye
kanka selam,

Kanka sendemi autoya scrog yapiyosun musaitsen resimlerini gormek isterim

Ü

Üye silindi 23638

Guest
Dostum senide rahatsız ediyorum şu flowering dönemi daha bitmemiş dimi ışık değiştirmek için fikir almak istedim bi bakarsan sevinirim biraz daha bekleyeyim mi sağol
flowering baslamıs eger gördüklerim pistilse

Kanka sendemi autoya scrog yapiyosun musaitsen resimlerini gormek isterim
aynen, link bırakıyorum

Ü

Üye silindi 23638

Guest
Kankam bunlari dunde gordum gayet guzel dagitmissin bitkiyi guzel bi sonuc alicaksin belli burdan https://ibb.co/r0CL5gm senin kadar ilerde olmasakta bizde deniyoruz biseyler :D hasatin bol ve kaliteli olsun
kanka selam,

sana tavsiyem scrogdan önce dalları biraz daha acman olur. cünkü bildigin üzere dallar sertlesicek. scrog file o sert dalı acık tutamıyo bazen.

iyi gidiyor. huzurun dumanın ve hasatından bol olsun

Ü

Üye silindi 23638

Guest
aynen kanka lst yapmalısın.

cünkü autolar cok uzamıyor yani photo bitkilere göre ruderalis genetigi daha kücük kalmasını saglıyor.
birsüre sonra tepeler olusurken dallar acayip sertlesicek ve cicegi bükebiliceksin sadece bunuda yaptıgın zaman hem bükülme aralıgı cok kısa olucak ve o filedeki bosluk onu tutamayacak.
budlar da güzel gözükmüyo hasat sonrası.

bitki kac günlük?

attıgın fotodan yola cıkarsak;
- sagdaki bitkinin ana dalı yatırmıssın ama file yetmemiş. onu mutlaka daha fazla yatırman lazım bunuda lst ile yapabilirsin.
- sagdaki bitkinin sana en yakın dalında yogun yapraklanma var. bunu biraz daha yatırmalısın ki gövdeden sana yeni başlar versin.
- benim deneyimlerime göre senin kanopi şişeye yakın alt dallarının seviyesinde olucak ilerde buda sana tepeleri hangi seviyelerde tutman gerektigini gösteriyor.

kısaca tarif edeyim sana faydam dokunsun,
- bir dala baktıgında alttan gelen birsürü yeni dallar varsa ve ışık almıyorsa o dalı yapabildigin kadar en alttan antegron kabloyla büyük dosya ataçlarıyla saksıya tuttur. saksının dısına dogru ne kadar acabilirsen okadar kardır bu dönemde.
- iyi gelişmiş tepe dalları yatırabildigin kadar yatır cünkü o tepeler birsürü yeni tepe getiricektir.
- file ile yatırılmıs ve kabloyla yatırmıs oldugun dalın arasında cok büyük mesafe kalmamasına dikkat et. amac zaten eşit kanopi oluşturup ışıgı verimli kullanmak.
- file için erken oldugu kanaatindeyim.

@Khalifajoint

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
    ******** ********* ***** hahahaha hahahaha* ******** **** ****** ********** ****** * ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** ********* **** ********* ******** ********* ***** hahahaha hahahaha* ******** **** ****** ********** ****** * ******
  • kkush kkush:
    ****** *** hahahaha**
    +1
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
    hahahaha** ** hahahaha*** ***** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ***** **** ** ******** hahahaha *** ********* ** hahahaha***** ******* hahahaha** ** hahahaha*** ***** ******
  • kkush kkush:
    *** ***** ******** **** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ****** *** ********** ******* hahahaha ** hahahaha** ****** ** *** ***** * ********* ******** ********** **** *** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ********** *** ***** ******** **** **
  • kkush kkush:
    ***** *** *** hahahaha ****
    +1
  • kkush kkush:
    ********** hahahaha***** ******* ***** ********** hahahaha* **** **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ********* **** *** **** *** ********** ******* ********* *** hahahaha ********* ********** ********** ****** ***** ****** ***** ********* ******* ********** hahahaha* ********** hahahaha***** ******* ***** ********** *******
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ****** ********** ********* ***** ****** ** ****** **** ******** ********* ********** **** ***** ******** ********* ********** ***** ****** ********* **** *** **** *** ********** ******* ********* *** hahahaha ********* ********** ********** ****** ***** ****** ***** ********* ******* ********** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ***** ******** ****** hahahaha ****** hahahaha ******** * ******* ******* ****** ********** ********* ***** ****** ** ****** **** ******** ********* ********** **** ***** ******** ********* **********
    +1
  • kkush kkush:
    **** ******* **** hahahaha******** hahahaha** *********
  • kkush kkush:
    ********** ******** ******** ******* hahahaha****
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    **** * ***** ********** ******** ****** hahahaha* ********** ****** **** ******* **** hahahaha******** hahahaha** *********
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    ********** ***** *** **** ******* *** *** ** ** *** ***** ******* ********* *******
  • kkush kkush:
    ** *** hahahaha****
    +1
    kkush kkush: ** *** hahahaha**** +1