san pedro kaktüsü aldım

şifacı

Yeni üye
Dostlar merhaba benim de elime 30 cm san pedro geçti fakat tüketim şekli konusunda bazı sorularım var.
kurutup toz halinde çay mı en mantıklısıdır yoksa internette 3 4 saat kaynattıktan sonra süzüp içen de var.
Bir de diyeti yapılmalı mı nasıl bi diyet olmalı
Yeniyim yardımcı olursanız memnun olurum. (bir de gerçek midir öyle olduğuna inanıyorum)

Shantii

Kıdemli Üye
@Shantii abi anlattıklarını göz önünde bulundurarak ekteki kaktüsün hibrit olduğuna kanaat getirdim, doğru muyum kontrol eder misin rica etsem
IMG-20220922-WA0005.jpg

Peki hibritse, yine de meskalin barındırır mı? Ne tavsiye edersin? Direkt kullanışsız mıdır?

Edit link: https://ibb.co/NZsCb8d
Evet bu kaktüs san pedro kaktüsü değil.
Orjinal san pedro olmamasının yani Hibrit olmasının olumsuz yanları:
1- Çok düşük seviyelerde meskalin içerebilir veya hiç içermeyebilir.
2- Çiftleşme Cuzcoensis gibi bazı istisna kaktüslerle olduysa bu kaktüsler aşırı kalp çarpıntısı ve çeşitli sağlık proplemlerine neden olabilir.
3- Trip bad trip ile sonuçlanabilir çünkü şamanik ayinlerde kullanılan en temiz bitkiler peru meşalesi ve san pedro kaktüsüdür.
4- Hibrit kaktüs düşük seviyelerde meskalin içeriyorsa bile zaman kaybıdır çünkü emek vereceksin ama içeriğini bilmiyorsun boşa zaman harcama ihtimalin çok olası
5- Çok daha fazla tüketmeniz gerektiğinden çok fazla mide bulantısına hatta kusmaya neden olur. Anlatmak istediğim şu ne kadar yoğun olursa olsun ben San pedro ve Peru meşalesi kaktüsleriyle hiç kusmadım.

Shantii

Kıdemli Üye
@Shantii hocam

https://www.n11.com/urun/lophophora-williamsi-peyote-kaktus-7038788?magaza=doga-bahcesi
Bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? 3 kere sordum arkadaşa Lophophora williamsii diyor. Görünüş olarak nedir? Meskalin içeren tür müdür?

Buradaki kaktüsün gerçek adı lophophora williamsii var. caespitosa sıradan williamsii'den farkı çok fazla yavrular ve enerjisini yavru vermeye haracayan bir tür olduğu için ana gövdeyi daha yavaş büyütür bu da meskalin için sıradan williamsii'ye göre daha fazla beklemek demektir. Çünkü verdiği yavrular daha az aktiftir. Ayrıca burada satılan kaktüs çok çok küçük bunu daha iyi anlaman için satıcıdan küçük bir cetvel gibi şeyle beraber resim isteyin ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız veya normal williamsii bak bence kendine

şifacı

Yeni üye
Dostlar merhaba benim de elime 30 cm san pedro geçti fakat tüketim şekli konusunda bazı sorularım var.
kurutup toz halinde çay mı en mantıklısıdır yoksa internette 3 4 saat kaynattıktan sonra süzüp içen de var.
Bir de diyeti yapılmalı mı nasıl bi diyet olmalı
Yeniyim yardımcı olursanız memnun olurum. (bir de gerçek midir öyle olduğuna inanıyorum)

@Shantii hocam bir fikriniz var mı ürünün orijinalliği hakkında?

kezzap

Üye
Buradaki kaktüsün gerçek adı lophophora williamsii var. caespitosa sıradan williamsii'den farkı çok fazla yavrular ve enerjisini yavru vermeye haracayan bir tür olduğu için ana gövdeyi daha yavaş büyütür bu da meskalin için sıradan williamsii'ye göre daha fazla beklemek demektir. Çünkü verdiği yavrular daha az aktiftir. Ayrıca burada satılan kaktüs çok çok küçük bunu daha iyi anlaman için satıcıdan küçük bir cetvel gibi şeyle beraber resim isteyin ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız veya normal williamsii bak bence kendine
Teşekkürler hocam. San pedro klonlama konusunda düşünceniz nedir? Faydası zararı nelerdir? Ve nasıl yapabiliriz?

flavus

Yeni üye
@Shantii
usta bunun hakkında ne düşünüyorsun, alınır mı?
Knk bence buna 350 verecegine ikinci el kiyafet satma uygulamasindan ( yeşil logolu site) oradan bak ayni fiyatlara çok daha kalın san pedrolar satıyorlar. İki satıcı var zaten sosyal medya hesaplarını inceleyip oradan yazmanı öneririm. Şanslıysan yanina hediye olarak yetiştirmen için yavru san pedro koyabiliyor. Geçen hafta 17 yaşından büyük , iki elimle zor kavradigim 50 cm lık bir bebegi benzer fiyata aldim ve yanında hediyesi de vardi :)

Son düzenleme:
Knk bence buna 350 verecegine ikinci el kiyafet satma uygulamasindan ( yeşil logolu site) oradan bak ayni fiyatlara çok daha kalın san pedrolar satıyorlar. İki satıcı var zaten sosyal medya hesaplarını inceleyip oradan yazmanı öneririm. Şanslıysan yanina hediye olarak yetiştirmen için yavru san pedro koyabiliyor. Geçen hafta 17 yaşından büyük , iki elimle zor kavradigim 50 cm lık bir bebegi benzer fiyata aldim ve yanında hediyesi de vardi :)
teşekkürler dostum

varmibisey

Kıdemli Üye
Nerden aldın dostum ?

Shantii

Kıdemli Üye
@Shantii
usta bunun hakkında ne düşünüyorsun, alınır mı?
Buradaki orjinal ama açıklamada kalını var diyor ince olanı değil kalın olanı al bence alacaksan

Dostum bi de bu malum sarı siteden buldum ben (sah*******.com) orda da 450 liraya var onlar hakkında ne düşünüyorsun
Buradaki orjinal

Dolap uygulamasindan buldum satıcıyı boyutu fln sosyal medyadan konusup anlaştık
Oradakilerin çoğu sahte bir kısmı san pedroya çok benzeyen peru elması kaktüsü bir kısmıda ne olduğu belirsiz benzer kaktüsler ve hibrit kaktüsler

Buradaki orjinal ama açıklamada kalını var diyor ince olanı değil kalın olanı al bence alacaksan

Buradaki orjinal

Oradakilerin çoğu sahte bir kısmı san pedroya çok benzeyen peru elması kaktüsü bir kısmıda ne olduğu belirsiz benzer kaktüsler ve hibrit kaktüsler
çok sağ olasın sarı siteden alıp deneyimlerimi paylaşıcam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** ****** ********** **** hahahaha ****
  • K kushuchtu:
    ******* ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    **** hahahaha**** ***** ****** **** ** **** ******* ********* ********* hahahaha* ********* ** *
  • K kushuchtu:
    ** ** ****** *** ** ** ********** *** ********* *** **
  • K kushuchtu:
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ***** ** ******** ****** hahahaha****** ******* ********* ***
  • K kushuchtu:
    ******* ********** *** * ***** **
  • istr istr:
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* ******* ****** hahahaha *** hahahaha *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** hahahaha* ********** *** * ***** **
  • K kushuchtu:
  • K kushuchtu:
    ****** hahahaha* ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ***** hahahaha*** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ****** ****** ****** *** **** **** hahahaha ****
  • istr istr:
    ****** ******** ******** ***** hahahaha* ********* hahahahahahahaha
    +1
  • istr istr:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** ***** *** hahahaha ******
  • Night owl Night owl:
    **** ********** ****** *** ****** ******* ** ****** ****** ******** ******** ***** hahahaha* *********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ******** **** ******** ****** ****** ******** ****** *** *** ** **** ********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha* * * ****** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • K karleone:
    kawinnnz kawinnnz: **