San Pedro günlük

Kukuli1

Üye
ben de gg den almayı düşünüyorum ama 18 cm 170 lira. kaç cm olunca tüketiriz bunu veya klonlamak mümkün mü?
Boyu değil ne kadar güneş stresi aldığı önemli. Güneş ve sıcak aldıkça meskalin üretir yani şimdi alıp tüketsen etkisi olmaz çünkü yetiştiren adam sera gibi yerde yetiştiriyor. Ben şubatta aldım 12 13 cm falandı hala kesmedim eylülün sonunda keseceğim şuan 32 cm boyunda yeteri kadar güneş ve sıcak aldı şuan kessem kullanırım ama 2 kişilik çıkartmak için bekliyorum. Mesela nisan mayıs gibi aldın 2 ay güneş altında beklettikten sonra tüketebilirsin şuan sıcaklar geçmiş değil şuan alırsan ekim gibi kesip tüketirsin. Klonlamak istiyorsan kaktüs eline geçtiğinde eşit bir şekilde ortadan kes saksıda kalan kısım saksıda kalsın diğer kök olmayan kısımıda ister önce köklendirip toprağa istersen direk toprağa koy genelde köklendirip koymak daha garanti. Klonlarda fazla fazla çıkıyor yani klonladıklarından 2 3 baş daha verebiliyor. 1 kaktüsten 3 4 5 kaktüs elde edebiliyorsun. Yeni çıkan klonlar da aynı şekilde yaşlı oluyor sıfırdan doğma gibi durumu da yok şimdilerde al klonla seneye bu zamanlar elinde birçok meskalin olur.

IcBlue

Kıdemli Üye
ben de gg den almayı düşünüyorum ama 18 cm 170 lira. kaç cm olunca tüketiriz bunu veya klonlamak mümkün mü?
kankam ben tek kaktüsle başladım şu an 3 tane klon var, 2 tanesini tekrar klonlayacağım birkaç güne. bu sezon çoğaltmaya oynuyorum önümüzdeki sezon toplu hasat edip uzun süre tüketeceğim. bu sezonun sonunda bir tadımlık yaparım ama daha önceki deneyimlerimle kıyaslamak için. hızlı büyüyen bir kaktüs sabrın varsa bir taneyle başlayıp bir bahçe dolusu yaparsın :D

Dou

Yeni Üye
kankam ben tek kaktüsle başladım şu an 3 tane klon var, 2 tanesini tekrar klonlayacağım birkaç güne. bu sezon çoğaltmaya oynuyorum önümüzdeki sezon toplu hasat edip uzun süre tüketeceğim. bu sezonun sonunda bir tadımlık yaparım ama daha önceki deneyimlerimle kıyaslamak için. hızlı büyüyen bir kaktüs sabrın varsa bir taneyle başlayıp bir bahçe dolusu yaparsın :D
hadi bakalım morning glory ile başladık kaktüslere sardık şimdi de. git gide drug gardener olacaz heralde :rolleyes:

IcBlue

Kıdemli Üye
https://ibb.co/d4G4bn5
kolonları ayırıp kızlarımın yanına aldım biraz önce. anne bitkiden küçük kolonların da ayrılacak boya gelmesini beklerken diğer ikisinin de klonlanacak boya gelmesini umuyorum. bu boydaki bitkileri ayrı ayrı büyük saksılara almaya henüz gerek yok biraz daha büyüyene kadar aynı saksıda çoğaltmayı düşünüyorum. biraz daha işlem yaptığımda detaylı olarak konuya ekleyeceğim. şimdilik güncel halleri bu :)

Gökdemir

Yeni Üye
Merhaba kankalar, klonlama hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz? Ben 8 cm’lik bir bebek aldım Amazon üzerinden, başka yerde bulamadım. (Almanya’da yaşıyorum eğer bildiğiniz tedarikçi varsa, bilgilendirirseniz sevinirim). Seneye kadar büyütüp klonlamak istiyorum ancak detaylar neler hiç bir fikrim yok. Şimdiden teşekkür ederim.

IcBlue

Kıdemli Üye
Merhaba kankalar, klonlama hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz? Ben 8 cm’lik bir bebek aldım Amazon üzerinden, başka yerde bulamadım. (Almanya’da yaşıyorum eğer bildiğiniz tedarikçi varsa, bilgilendirirseniz sevinirim). Seneye kadar büyütüp klonlamak istiyorum ancak detaylar neler hiç bir fikrim yok. Şimdiden teşekkür ederim.
kankam selamlar, bitkin kaç yaşında annenin yavrusu önce satıcıdan bunu öğrenmeni öneririm. genç bitkileri tüketmek bir işe yaramıyor çünkü. klonlamak için bitkinin en az 15 cm olması gerekiyor, kesilen kök parça belli bir boyutun altında olduğunda yaşama ihtimali düşüyor. genelde büyük boydaki bitkiyi 1/3 oranında keserek klonlamak gerekir bizimkiler cücük kadar olduğundan risk almamak için yarısından keserek klonladım ben :) keserken hafif bir eğimle vurursan bıçağı ana bitkinin üzerinde su toplanıp küflenmesini engellemiş olursun. böldükten sonra ana parça tepesinden ve yanlarından yavrular vermeye başlar, belli boylara geldikçe bunları ayırarak tekrar dikiyorsun. yeni parçalar da 15 cm oldukça onlara da aynı işlemi tekrarlayarak kısa sürede çok fazla kaktüse sahip olabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • N northernli1:
    Birsey soylemei icin cok mu erken
  • Tonii Tonii:
    tabiki
  • Tonii Tonii:
    şuan sadece sallarız yani
  • Tonii Tonii:
    5 kilo falan diyip
    +1
  • ogkuş ogkuş:
    elchavoo' Alıntı:
    ab ama karbon yok bi karbon bi çıkış bi de giriş fanı alcam
    kabin kaçlık
  • E elchavoo:
    80x80x180
  • ogkuş ogkuş:
    Fan 250m3 karbon da 350m3 al kanka
  • Tonii Tonii:
  • E elchavoo:
    daha sonradan büyük kabine takabilmek de istiyorum
  • ogkuş ogkuş:
    Ozaman ayarlama bilir fan lazım 2 vitesli ler var
  • Tonii Tonii:
    sen higthead a yaz profilinden
  • Tonii Tonii:
    o sana hepsini bulur
  • E elchavoo:
    aynen kanka öyle yapcam
  • ogkuş ogkuş:
  • Vodkabuz Vodkabuz:
    S.a
  • ogkuş ogkuş:
    As
  • Vodkabuz Vodkabuz:
    Kankalar sıvı gübre bozulurmu yada tarihi geçermi sabahtan beri arıyorum formu
  • Vodkabuz Vodkabuz:
    Net bilgi yok
  • ogkuş ogkuş:
    Bende bilmiyorum
  • H humorofweed:
    selam kankalar
  • H humorofweed:
    bu growkent sitesindeki hazır setler ile hasat alabilir miyim ?
  • E elchavoo:
    aga genetik bilgilerindeki çiçeklenme süreleri 12-12 ye aldıktan sonraki süreç mi
  • Pr3sident Pr3sident:
    @Kanka come back
  • Rebelmove Rebelmove:
    elchavoo' Alıntı:
    aga genetik bilgilerindeki çiçeklenme süreleri 12-12 ye aldıktan sonraki süreç mi
    şahsi fikrim ilk pistillenme başladıktan sonraki süreç
    Rebelmove Rebelmove: aga genetik bilgilerindeki çiçeklenme süreleri 12-12 ye aldıktan sonraki süreç mi şahsi fikrim...