San Pedro İçin Toprak ve Gübre Tavsiyesi

Merhaba,

Forumu okurken cannabis dışında başka bitkilerle ilgilenenlerin olduğunu görmek sevindirdi. Bu vesileyle kaktüse olan ilgimle birlikte San Pedro'yu keşfettim. Mekalin ile ben ilgilenmiyorum ama hatun ilgileniyor, ona güzel bitkiler yetiştirmek istiyorum :) 95cm boyunda, epeyce kalın bir San Pedro kaktüsüm var. Aynı zamanda 30cm boyunda, ortasından hafifçe kırılmış (kargoda taşınırken), daha küçük boyutlu bir tane daha mevcut.

Bu bitkilerin saksı değişimlerini yapmayı düşünüyorum. Büyük olanın saksı değişimi epey zor olacak gibi. Mevcut toprağından çok da ayırmadan saksı değişimi yapayım diyorum ama daha önce San Pedro yetiştirmedim ve ne yapılacağı konusunda pek bir fikrim yok. Elimde aşağıdakiler var. Bunlarla ne ölçüde toprak karışımı yapmamı önerirsiniz? Olmazsa olmaz diyeceğiniz bir şey var mıdır? Birkaç tane daha San Pedro almayı düşünüyorum, dolayısıyla kızlara kardeş olarak bunları da uzun dönemli yetiştirme planım var. (@Shantii)

Elimdekiler:

- Vermikülit
- Perlit
- Saksı toprağı
- Coco peat
- Solucan gübresi
- Bitkinin alındığı yerden gelen kendi taşlı kumlu bir toprak
- Gübre için biobizz'in tüm seti.

Teşekkürler,
P

Keb'0

Üye
Bende var sadece Trendyol dan genel bı kaktüs toprağı alıp her cicekcide bulabileceğin kaktüs besini aldım bir yılda bir buçuk kat büyüdü gübreleri kullanmanı tavsiye etmiyorum kaktusler fazla azottan hoşlanmıyor 95 cm yeter bence içmek için
Bide nem çok önemli hızlı büyütmek için

Shantii

Kıdemli Üye
Sendeki malzemelerle en iyi meskalin kaktüsü toprağı şöyle
7 ölçü coco
3 ölçü toprak
2 ölçü solucan gübresi
2 ölçü vermikülit
2 ölçü perlit
2 ölçü çakıl taşı (Bu sende yok temin etmen lazım)

Sendeki malzemelerle en iyi meskalin kaktüsü toprağı şöyle
7 ölçü coco
3 ölçü toprak
2 ölçü solucan gübresi
2 ölçü vermikülit
2 ölçü perlit
2 ölçü çakıl taşı (Bu sende yok temin etmen lazım)

Cevabın için teşekkürler. Saksıyı değiştirmiş bulundum. Çakıl taşı bulamadım fakat saksının dibine kil bilyesi döşedim. Umarım çakıl taşının yerini tutar. Çakıl taşım yok diye de triplenmez herhalde ama belli olmaz tabii :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** ** ***** hahahaha**
  • I isoT:
    *** ****** * ******** ** ********* ***** ****** ** ****** ***** ***** hahahaha
  • needrich10 needrich10:
    ** **** ****** ********* * ******** ******** *** ****** * ******** ** ********* ***** ****** ** ****** ***
  • I isoT:
    ** **** ****** ********* * ******** hahahaha* hahahaha***** ***** **** *** ********
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ******* **** *** hahahaha** * **** * **** ****** ********* * **** *** ****** ******* *** **** ****** ******* *** ******* ********* ********* hahahaha ********** *****
  • deyorke deyorke:
    hahahaha* ********** hahahaha***** ******* ******* *** ********** *** *** hahahaha hahahaha*** ***** hahahaha*** ** ** *** ********** ******* hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ********** **** *** *** ****** * ******** ** ********* ***** ****** ** ****** ***
  • needrich10 needrich10:
    *** *** ********* ***** hahahaha ********** hahahaha***** ***** **** *** ********
  • İstanbul İstanbul:
    **** *** ***** ********* ******** ***** ******* **** *** hahahaha** * **** * **** ****** ********* * **** *** ****** ******* *** **** ****** ******* *** ******* ********* ********* hahahaha ********** *****
    ********* ******* *** ***** ******* **** *** hahahaha** * **** * **** ****** ********* * **** *** ****** ******* *** **** ****** ******* *** ******* ********* ********* hahahaha ********** *****
  • needrich10 needrich10:
    ******** ****** ***** *** ******** ***** *** ***** **** hahahaha******** **** ********** **** ***
  • I ichbinkrytpon:
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ** ***** *** ****** ** ****** *** *** ****** ****** ****** ******** ***** hahahaha ***** ****** ****** hahahaha** ******* ********** hahahaha***** ******* ******* *** ********** *** *** hahahaha hahahaha*** ***** hahahaha*** ** ** *** ********** ******* hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ** *** ** ******** ** ***** hahahaha**
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • I isoT:
    *** *** ********* ***** hahahaha ****** ** hahahaha * ****** ********* ****** ****** **** ********** ******** ***** ***** ******* ******* hahahaha** **** ********** ******** ****** **** hahahaha
    ***** ******** **** **** *** *** ********** ***** ***** ** ********* **** ** ***** *** ****** ** ****** *** *** ****** ****** ****** ******** ***** hahahaha ***** ****** ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ***** ****** * ******* ****** ****** ***** ***** *** ****** ***** ***** *** ********** hahahaha* hahahaha* *** ** ******** ****** ********** **** **** **** ********* ******* ****** *** *****
  • needrich10 needrich10:
    **** *** ***** ******** *** ****** ***** *** hahahaha*** ****** * ***** **** hahahaha * ****** ********* ****** ****** **** ********** ******** ***** ***** ******* ******* hahahaha** **** ********** ******** ****** **** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ******* ***** ******** **** **** *** *** ********** ***** ***** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ** ****** **** **** ** ** ***** hahahaha * ** **** *** ******** ****** ***** *** ******** ***** *** ***** **** hahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    ** ** ****** **** hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** ** **** hahahaha ********* **** ** ***** *** ****** ** ****** *** *** ****** ****** ****** ******** ***** hahahaha ***** ****** ****** hahahaha**
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ** ** hahahaha ****** ** ******* *
  • I isoT:
    **** *** ***** ******** *** ****** ***** *** hahahaha*** ****** * ***** ** **** **** ***** **** hahahahahahahaha
    I isoT: **** *** ***** ******** *** ****** ***** *** hahahaha*** ****** * ***** ** **** **** *****...