Saksıya geçmelimiyim?

Merhaba arkadaşlar. Deneme amaçlı çorbacı tohumu atmıştım 2 adet. Sizce bunları saksıya almalımıyım artık? Köklerine zarar vermek istemiyorum.

ek olarak da elimdeki gorill tohumları da 15 litrelik saksıya 2 adet olarak ektim. Bu corbacı tohumları direk toprakta çıktığı için goril i öncede filizlendirmedim. Fotoğrafta göründüğü gibi toprağa atıp bu şekilde nemli ortam sağladım. Tohumlardan 1i bugün sabah çıkmış. Diğeride bugün yarın çıkar. Diğeri de çıkınca üstündeki streçfilm i alıp 5 litrelik su kabı ile nem sağlayım diyorum. Sizce gerek varmı yoksa direk streçi kaldırıp doğasına mı bırakmalıyım

bu arada iki bitkiyede köklendirici ilk aşama besini verdim bir süre daha köklendirici verip sonrasında gübre besin azot fosfor potasyum magnezyum gibi evrelere geçeceğim tabi bunlar için daha çok erken
Şimdiden teşekkür ederim

Bu şekilde saksılara aldım. Kedimden korumak için ettafını sadım ancak bitkinin neme ihtyacı da olduğu için acaba üst tarafını da mı kapatsam. Sizcee uygun olurmu pls help.

ekstradan da şuanda ilk aşama olarak köklendirici su vereceğim. Elimde organik solucan gübresi var. Aynı zamanda 7 7 7 npk mevcut. Bunu ne zaman vermeye başlamalıyım. Yardımlarınızı bekşiyorum

üstünü kapatma hava almasını engellersin bitkinin nem yapıcam diye havasız bırakırsın
Çok teşekkür ederim peki sulama kısmını nasıl yapmalıyım formda bakıyorum herkes farklı sistemle ilerlemiş. Şuana kadar boş sulama yaptım. Bir kaç gün önce kök güçlendirici verdim. Şimdi ogünden itibaren tekrar boş sulama yaptım. Şimdiden itibaren gübre ve npk ya geçmelimiyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    W whocanstopme: ****** *** ** +1