Saksı boyutu hasat orantısı

Dou

Yeni üye
Yabancı forumlarda biraz araştırdım saksı boyutuna göre 2 gallon= 1 ounce diyolla. Yani 7 litreye 30 Gr gibi bir rakam düz orantı gibi. Bu ne kadar doğrudur? Her dış etkeni aynı olan iki bitki biri 3.5 lt biri 11 litre saksılarda olsa hasat farkı ne olur sizce?

Ü

Üye silindi 899

Guest
Yabancı forumlarda biraz araştırdım saksı boyutuna göre 2 gallon= 1 ounce diyolla. Yani 7 litreye 30 Gr gibi bir rakam düz orantı gibi. Bu ne kadar doğrudur? Her dış etkeni aynı olan iki bitki biri 3.5 lt biri 11 litre saksılarda olsa hasat farkı ne olur sizce?

tabiki olur, toprak altı ne kadar geniş ve zenginse, toprak üstü de ona paralel olarak zengin olur..

F9Devil

Üye
Kanka 7 litrede yetiştirdim 80-90 gr bekliyorum ve çok amatörüm. Oran bana yanlış geldi. Büyük plastik bira bardaklarında yetiştirip ciddi hasat alanlar var youtube da görebilirsin. Tam prof yaptıkları için bardağı kesince bakıyorsun toprak köklerle kaplanmış bembeyaz olmuş toprağın siyahı gözükmüyor. Biraz bence parametrik bir durum. Ama okuduğum araştırdığım ne kadar büyük saksı o kadar fazla kok ne kadar fazla kok o kadar büyük bitki. Dış mekanda profosyonel yetiştirenlere bakarsan direkt ağaç yetiştiriyorlar. Yüzlerce daldan kilolarca hasat alıyorlar.

Son düzenleme:

Mertali54

Doktor
O kadar kimse söyleyemez ama saksı Büyük olursa kısa dönem tohumun bile olsa örneğin 15-20 litre gibi daha fazla kök salar ve hasatın daha küçük saksıya göre daha fazla olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********